планета

(ФОТО) МИНИСТЕРСТВО ЗА ЕДНАКВОСТ ВО ШПАНИЈА – Телото на секоја жена е подготвено за на плажа

Шпанското Министерство за еднаквост започнало летна кампања за да ги охрабри жените кои се грижат како изгледа нивното тело да излезат на плажа. „Летото е и наше“, гласи слоганот со слика на пет различни жени, со различни форми и големини. На илустрацијата на кампањата е прикажана и жена во топлес …

Повеќе »

(ФОТО) Милионер, за инает, изградил ѕид од сено за да му го блокира погледот на соседот

Милионер од Англија е обвинет дека навредливо изградил ѕид висок приближно пет метри од бали со сено за да го блокира погледот на својот прв сосед. Стивен Бет (69), поранешен висок полициски службеник за криминал во Норфолк, изградил барикада од сено за да го блокира погледот на соседот кон неговиот …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА Е КРАЛОТ НА ЛЕТОТ! Маж мези во плитко и ужива во тоа за сите ПАРИ, пијалокот на дофат, луѓето ИЗЛУДЕЛЕ кога го виделе

Ова лето донесе голем број хитови од крајбрежјето, од Грција, Хрватска и Црна Гора, а луѓето на интернет ги обожаваат. Но, една фотографија од хрватското крајбрежје повторно го воодушеви регионот. Страницата „Дневна доза на просечен Далматинец“ објави слика од постар господин кој ужива во плитко и на народен јазик тоа …

Повеќе »

(ФОТО) ШОКАНТНА ИСПОВЕД – УПАДНАВ ВО КАНЏИТЕ НА ПРОСТИТУЦИЈАТА: „Ме малтретираа и ме понижуваа додека не се РАЗБОЛЕВ!“ Еве како се извлекла!

Се’ започнало кога решила да стане „Sugar Baby“, односно нашла богат спонзор да му прави друштво. Таа отпатувала во Америка со својот „Sugar Daddy“ и му била постојана придружничка на патувањата две години. Потоа се препуштила на класична проституција. – На почетокот наплаќав 150. фунти на час и се сеќавам …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТикТокерка открива: „Јас сум координатор за интимност на сетот – секс сцените се целосно лажни и ништо не е како што изгледа!“

Координаторот за интимност на сетот открил како актерите се справуваат со „жешките сцени“ притоа зачувувајќи го своето достоинство. Џесика Стајнрок, позната како @intimacycoordinator на TikTok, сподели неколку возбудливи трикови и тајни на нејзиниот бизнис со своите следбеници. @intimacycoordinator How do we make 🌶 scenes look real on TV? Well… this …

Повеќе »

Се врати насмевката на Расел кучето кое пред неколку месеци само се појави пред вратите на „Лајка“ со загноена рана на вратот настаната од заврзана жица

Изминаа 3. месеци од немилиот настан кога Расел се појави пред вратите на прифатилиштето на ЈП Лајка во загрижувачка состојба со длабока рана на вратот како последица од силно заврзана жица. По неколку месеци стручен надзор и хуман третман во прифатилиштето на ЈП Лајка, Расел во моментот се наоѓа во …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ: Изберете едно малечко човече од сликата и видете што кажува тоа за вас

Прецизен тест на личноста кој ќе каже многу за вас и вашиот живот Погледнете ја внимателно сликата и одберете го малото човече кое е навистина блиску до вас во овој момент и не мамете. Овој тест навистина може да открие многу за нас. Креатор на овој тест е познатиот британски …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА МОМЧЕ ЗАГИНАЛО ВО ГРЦИЈА! Младиот богаташ сакал да направи селфи пред хеликоптер, па останал „сомелен“

Турист загинал во Грција по страшна хеликоптерска несреќа! Богат турист од Англија Џек Фентон (22) трагично загинал во Грција кога бил искасапен од пропелерите на хеликоптер. Несреќата се случила во понеделникот попладне, а младиот човек со својата сестра и уште двајца туристи пристигнал со приватен лет кој го платиле неговите …

Повеќе »

Летен младински камп „100% Црвен крст”

Во период од 19 до 25 јули 2022 година во Струга се реализираше уште едно издание на летниот младински камп „100% Црвен крст” во организација на младите на Црвениот крст на Република Северна Македонија. На истиот земаа учество претставници од 32 Клубови на млади од територијата на РСМ. Целта на …

Повеќе »