планета

(ФОТО) „ГОЛА ПРИВЛЕЧНОСТ“ – Контроверзното шоу ја поделил јавноста: „Ако им прели нека префрлат на друг канал – едноставно е!“

Шоуто, кое го обележале рекорден број тужби, предизвикал лавина реакции во последните сезони. Доминантно негативен, но исклучително добар рејтинг му ја отворил вратата „Гола атракција“ е името на контроверзното британско реално шоу за запознавање, чиј концепт е кандидатите прво да се „запознаат“ со своите најинтимни делови и врз основа на …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОГА НА ЖЕНА „ЌЕ И ПУКНЕ ФИЛМ“: Прво ги смирувала а потоа ги презела работите во свои раце!

Не можеме да ви откриеме каде се случил конфликтот, но дека даски летале од една на друга страна – летале. Причината за конфликтот е исто така непозната, иако се чини дека станува збор за некои нерасчистени сметки помеѓу соседите, можеби дури и околу оградата или бучавата во дворот. 隣人との壮絶な戦い。。。。😂😂 pic.twitter.com/wPqWnABF0u …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАСТ ОПАСНА ПО ЖИВОТ: Ловци на змии од Флорида фатиле рекордно долг питон од 5,7 метри и 47. кг

„Никогаш не сум видел змија во близина со оваа големина и ми се тресеа рацете кога и приоѓав“ Самонаречените зависници од лов на змии, Рајан Оусбурн и Кевин Павлидис пронашле бурмански питон долг 5,7 метри, поставувајќи нов рекорд во Флорида во споредба со претходниот поставен од змија, што била само …

Повеќе »

(ФОТО) Нов Бермудски триаголник: Место на кое изчезнале 700. лица

Постојат приказни дека големиот монголски водач Кублај Кан се обидел да ја нападне Јапонија во 13. век, но дека изгубил 40.000 луѓе во Змејовиот триаголник. Ѓаволското море (јапонски Ма-но Уми), попознат како Змејов триаголник, е област во Тихиот океан околу јапонскиот брег и островот Огасавара, кој вклучува голем дел од …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕСЕКОЈДНЕВНО – НИКОГАШ ВИДЕНО: Од канализација извлечен стаорец со големина на автомобил!

Поради обилните дождови во Мексико Сити, канализациониот систем бил преоптоварен, па на површина излегле 22 тони разновидно ѓубре. Работниците на комуналното претпријатие во Мексико Сити се изненадиле кога меѓу исфрлениот отпад од канализацијата, виделе нешто што на прв поглед изгледало како џиновски стаорец. Шокираните работници наскоро дознале дека станува збор …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 516. метри убавина: Се отвора најдолгиот висечки мост за пешаци на светот

Мостот е изграден 175. метри над земјата и е широк 1,2 метри. Направен е од челични кабли и метални решетки и е поставен помеѓу две бетонски кули. На шеесетина километри од Порто, во португалскиот град Арука, наскоро ќе се отвори најдолгиот мост за пешаци во светот. Долг е 516 метри, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА ВИДЕО СИГУРНО ЌЕ ВИ ИЗМАМИ НАСМЕВКА – ГОРД татко: Тајно поставил камера за да светот поверува дека ќерка му го прави ова во собата

Татко тајно поставил камера за да целиот свет му поверува дека ќерката го прави ова во соба. Татко и ќерка танцувале токму како и’ ѕвездите кои ги гледаат на телевизија. Погледнете го ова прекрасно видео кое го освои светот:

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради изгледот ја нарекувале чудовиште но после 20. години е вистинска убавица!

Како и сите други деца, целосно разиграна, весела и мила била и Пуѓа Ганатра. Сепак, луѓето од метрополата Бомбај на неа гледале како да не е од овој свет. Имала црвена коса, многу бледа кожа, како и пеги. Од своето опкружување навистина се издвојувала. На училиште трпела разни навреди, сите …

Повеќе »

Публицис Скопје – прва македонска агенција со освоена главна награда на фестивалот “SoMo Borac”

Публицис Скопје е добитник на 3 награди на“SoMo Borac”реномираниот регионален фестивал за дигитални кампањи.Кампањатаза Кока Кола “Discovered by Coke”која беше реализирана во Србија, е победник во категоријата “SoMo App”, абеше награденаи во уште две други категории – Digital Mix и SoМo Tech. Discovered by Cokeapp е првата Кока Кола мобилна …

Повеќе »