планета

КУЧЕ ХЕРОЈ – Запознајте го Џедаи, кучето кое го спасил животот на момче кое има дијабетес

Приказна што ја потврдува теоријата дека кучето е најдобар пријател на човекот. Погледнете како еден Лабрадор реагирал на лошата здравствена состојба на неговиот мал пријател… Часовникот на Дори Нутал не ѕвонел таа вечер, па инаку грижливата мајка не го проверила нивото на шеќер во крвта за нејзиниот седумгодишен син, дијабетичар. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Чоколаден дедо Мраз со маска преку лицето е хит подарок во Унгарија

Лајосмиже,е унгарски град каде граѓаните за новогодишните празници ќе можат да купат чоколаден Дедо Мраз со маска над лицето. Во духот на празниците и епидемијата. „Овие мали маски ги правам од марципан и ги ставам на лицето на Дедо Мраз, но внимателно за да му ги покријам устата и носот. …

Повеќе »

Тато танцувал зад својата ќерка која ја снимала домашната задача. Видеото е уренебесно!

Татко од Орегон помислил дека ќе ја зезне својата ќерка, но тој не знаел дека снимката ќе ја види и нејзиниот учител. Имено, Џенифер Џонс тврди дека нејзиниот сопруг Исак немал идеја дека нивната ќерка Делејни снима домашна задачи што ќе ја види целото прво одделение. „Тато мислеше дека прави …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неверојатна снимка: Дедо спасил кученце од челуста на алигатор

Еден сопственик на куче стана вистински херој на Флорида откако спасил кученце од челуста на мал алигатор. Видеото од неговата акција стана вирално на социјалните мрежи и веќе го погледнаа стотици илјади луѓе ширум светот. Ричард Вилбанкс (74) шетал со својот миленик Ганер кога бебе алигатор ненадејно истрчало од езерото, …

Повеќе »

(ФОТО) МИЛИЈАРДЕР ИМ ПОДЕЛИЛ МИЛИОНИ НА ВРАБОТЕНИТЕ: Толку ги усреќил што неговата секретарка се пензионирала на 36. години!

Милијардерот претприемач Метју Молдинг (48) направил едно од најголемите плаќања во историјата на Велика Британија откако скокнале цените на акциите на неговата компанија „The Hut Group“. Молдинг плати неверојатни 933 милиони евра, и се погрижил за своите вработени. Од благодарност, тој минатата година им поделил удел од околу 23. милиони …

Повеќе »

(ВИДЕО) МИСТЕРИЈА СРЕДЕ ПУСТИНА: Тргнали да ги пребројат овците и наишле на метално чудо скриено меѓу карпите. Погледнете го обеликсот повисок од 3. метри!

Мистериозен метален предмет висок повеќе од 3,5 метри е пронајден во оддалечен дел од пустината во Америка. Металниот монолит, како што го опишаа, бил пронајден како „засаден“ во земјата, скриен во залив меѓу црвени карпи. Вработените во Институтот за заштита на дивиот свет во државата Јута, го забележале овој обелиск …

Повеќе »

Медицинска сестра покажала како изгледала пред пандемијата а како изгледа сега

Медицинска сестра во Тенеси споделила фотографии пред/и по со што го покажала влијанието на осуммесечната борба со коронавирус на неа. Катрин, една од многуте медицински работници кои работат нон-стоп од почетокот на пандемијата, на Твитер објавила мем за 2020, а нејзините фотографии станаа вирални. „Како започна … како оди“, пишува …

Повеќе »

(ВИДЕО) НИКОГАШ ПОРАНО НЕ ВИДЕЛ ТАКВА РИБА – ТРГНАЛ ВО РИБОЛОВ КАКО И СЕКОЕ УТРО! Кога ја извлекол мрежата се укочил – не смеел да му пријде на ХОРОР уловот!

Еден рибар од Тајланд имал необичен улов. Имено, тој никогаш не видел риба каква што уловил тој ден. Рибата имала дури и нешто што личи на крилја. “Ова е прв пат да видам вакво нешто. Ја фатив во мојата рибарска мрежа и со изгледот се издвојува од другите риби што …

Повеќе »

(ВИДЕО) БЕНГАЛСКА ТИГАР СКОКНАЛ НА ЧОВЕК И ГО ФРЛИЛ ВО ДУПКА ДЛАБОКА 5 МЕТРИ: Страшна снимка од Индија

Во индискиот град Тезпур, бенгалски тигар нападнал неколку лица, фрлил човек во дупка длабока 5 метри, додека другите исплашени локални жители избегале. Се претпоставува дека ѕверот избегал од блискиот резерват, а како што се наведува, најмалку две лица биле повредени. Камерата снимила тигар како брка и фрла човек во дупка. …

Повеќе »