планета

(ВИДЕО) Музиката како оружје: Пет песни со кои ги мачеле затворениците во Гвантанамо

Тешко е да се замисли дека некои песни, без кои не може да се замисли убаво време и кои милиони ги слушаат засилено „до даска“, би можеле некому да му послужат како оружје. Сепак, тортурата со музика стана вообичаена практика која ја применуваат агентите на американската Централна разузнавачка агенција за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Маж станал хит на интернет: Безгрижно се бричи додека дел од ракета стои среде неговата куќа

Видеото каде маж, наводно Украинец, безгрижно се бричи додека дел од огромна руска ракета стои среде неговиот дом стана хит на интернет, а многумина беа изненадени од количината на неговата опуштеност. Во периодот кога војната во Украина се уште трае, а официјално влезе во четвртиот месец, човекот чиј идентитет не …

Повеќе »

Видеото на кое мачката се обидува да го исплаши момчето ги насмеало социјалните мрежи

Неодамна на REDDIT беше објавено видео во кое момче и неговата мачка уживаат во прилично необична игра. Симпатичното дуо се брка по дома во играта „кој кого прв ќе исплаши“. Во првиот кадар, мачката трча кон момчето и скока кога ќе дојде точно пред него. Во вториот кадар, момчето трча, …

Повеќе »

Загатка која измачува многумина: Која шолја прва ќе се наполни со кафе?

Загатките што често можеме да ги најдеме на социјалните мрежи се добра ментална аритметика за нашиот мозок. Некои од нив се лесни за решавање, додека други бараат повеќе труд и време. Која од шолјите прво ќе се наполни со кафе? Дали би можеле да ја решите оваа дилема за неколку …

Повеќе »

Доколку ги почитувате сообраќајните прописи, можете да учествувате во лотарија!

Некои земји на различни начини работат на намалување на бројот на сообраќајни несреќи и прекршоци. Во Шведска, на пример, можете да добиете на лотарија почитувајќи ги ограничувањата на брзината во зоната 30. Идејата ја предложил член на градското собрание на Стокхолм и прво била изгласана, а потоа се докажала нејзината …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Медицинска сестра, во Куманово, во љyбовен занec додека пациенти чекаат ред за преглед

Читател на Алсат испратил видео снимка на која се тврди дека ден претходно во Итната помош на градската болница во Куманово медицинска сестра била фатена во интимни моменти додека била на работа. Снимката докажува дека странец кој најверојатно не е пациент, седи на биро и ја придружува медицинската сестра додека …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕЧУЕНО – ОВАА ЖЕНА Е ДЕФИНИЦИЈА ЗА СОСЕТКА ОД ПЕКОЛОТ: Поради тоа што го направила цел интернет ја проколнува! Како некој може да биде толку ЗЛОБЕН!

За жал, малкумина од нас го имаат луксузот да ги избираат своите соседи, па речиси секогаш можеме да се надеваме само на најдоброто. Оние кои немаат среќа да имаат соседи кои го почитуваат куќниот ред или дека секогаш со насмевка и неколку реченици можат да ги решат евентуалните несогласувања со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Какви се овие чуда? Илјадници „ГРУБИ“ суштества искокнале од калта, луѓето ги фаќале во раце!

Целата плажа била преплавена со морски црви кои неодоливо потсетуваат на нешто друго… Илјадници таканаречени „риби пенис“ се појавиле пред три години на брегот на плажата Дрејкс во Калифорнија, а оттогаш овој феномен се прераскажува на социјалните мрежи. Urechis caupo (на латински), се познати по нивната фалична форма и соодветниот …

Повеќе »