филм

(ВИДЕО+ФОТО) Објавен трејлер за „Justice League“ на Зек Снајдер, главен новитет е Џокер

Филмашот Зек Снајдер доби можност да ја сними својата верзија на Justice League во 2018 година, откако го напушти сетот на оригиналното снимање поради несогласување со продуцентската куќа Warner Bros Иако неговиот филм е всушност продолжена верзија на оригиналот, тој носи голема новина, а тоа е Jокер. Повторно ќе го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Глумците од „Љубовна приказна“, 51. година после култниот филм, добиле ѕвезди на Патеката на славните во Холивуд

АКТЕРИТЕ Али МекГроу и Рајан О’Нил, кои ја играа трагичната млада двојка во еомантичната драма „Љубовна приказна“ од 1970 година, биле почестени со sвезди на Холивудската патека на славните непосредно пред Денот на вљубените во петокот. „Кој би помислил дека ќе завршам со sвезда на Патеката на славните? Па, тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Церемонијата на доделувањето на Оскарите во април ќе се пренесува во живо

Најпознатата и најпрестижна церемонија на доделување на Оскарите ќе биде организирана на 25. април и ќе се емитува во живо од повеќе локации, потврдија денес организаторите. Портпарол на Академијата за филмска уметност и наука изјави дека и’ покрај пандемијата на коронавирусот, што предизвика вистински пустош во филмската и забавната индустрија, …

Повеќе »

Академијата одлучи: „Врба“ на Милчо Манчевски не е дел од трката за Оскар!

Академијата ги соопшти кандидатите за Оскар за најдобар долгометражен интернационален филм… Кога во ноември комисијата за избор на македонски кандидат за наградата “Оскар за најдобар долгометражен интернационален филм”, при Друштвото на филмските работници на Македонија во состав: Игор Иванов – режисер и претседател на Комисијата, Дејан Лилиќ – актер, Тамара Котевска – …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали ви се верува дека овој секси актер утре ќе наполни четириесет години?

Британскиот актер Том Хидлстон, најпознат по улогата на Локи во стрип-филмовите „Тор и одмаздници“, утре ќе го прослави својот четириесетти роденден. Насловната фотографија на текстот е всушност кадар од филмот „Високо покачување“, во кој актерот ја покажал својата завидна фигура, покривајќи ги интимните делови со кошула. Сцената во која тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Заклучени“: Прв игран филм за пандемијата на коронавирус

Во време кога пандемијата на коронавирусот сè уште трае, ни доаѓа нов филм со тематика на пандемијата, што може да се види од самиот наслов, „Заклучен“ со оскаровката Ен Хатавеј во главната улога. По неодамнешното раскинување, Линда и Пакстон се најдоа на несреќна раскрсница кога задолжителното заклучување во Лондон поради …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Први фотографии од сетот на хитот на Марвел – „Тор“

Новиот суперхеројски филм „Thor: Love and Thunder“ од студиото Марвел е продолжение на успешниот филм „Thor: Ragnarok“, а првите фотографии од сетот на овој блокбастер, кој во моментот се снима во Австралија, ги воодушевија обожавателите ширум светот. Имењаците Крис Прат и Крис Хемсворт беа „уловени“ од папараците во целосна воена …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Познатиот пејач во новиот филм се разголил до крај!

Новиот филм „Палмер“, во кој главна улога, меѓу другите, има и поп-sвездата Џастин Тимберлејк, е полн со предизвикувачки секси сцени. Во една од нив, на екранот блеска голиот задник на Тимберлејк. Станува збор за моментот кога актерката Џуно Темпл и Тимберлејк водат љубов. Неговиот задник, сепак, не е единствениот што …

Повеќе »

Короната по трет пат го одложи филмот за Џејмс Бонд

Ново продолжение на филмот за британскиот агент Џејмс Бонд е одложено по трет пат поради пандемијата на коронавирусот. Филмот наречен „Нема време за умирање“ претходно беше одложуван двапати, а сега новиот датум е закажан за 8. октомври. Да потсетиме, филмот првично требаше да има премиера во април 2020. година. Тој …

Повеќе »