ЖИВОТ

Колку е всушност здраво СУВОТО ОВОШЈЕ? Дали е дел и од вашата исхрана?

Сувото овошје е омилена „ужинка“ за многумина. Овошјето и зеленчукот се важен дел од исхраната, за некои ова е рутина, а за други е потребен напор да се вклучи оваа храна во исхраната. Сувото овошје може да помогне тука. Слатко е и може да се грицка во многу ситуации. Дали …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТикТокер открил три несексуални работи кои жените ги прават а мажите многу ги сакаат!

Маж на TikTok, претставувајќи се како Борис Естетика, објавил видео во кое се наведени три несексуални работи што жените ги прават исо тоа ги „палат“ мажите. „Тркалање со очите, гушкање и гризење на усните“, рекол тој. @borisaesthetics🤷🏻‍♂️ #foryoupage #trend ♬ الصوت انشهر امبيه – ASEEL Видеото собрало скоро милион прегледи, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко за една секунда смирил дете кое беснеело: Трикот го погледнале два милиони луѓе!

Ејми Луис Крипс од Кембриџ споделила видео во кое нејзиниот син Колби плаче, а начинот на кој нејзиниот сопруг Мајкл го смирил се покажал како ефективен и иновативен. Во видеото, кое има повеќе од два милиони прегледи на Инстаграм, 27-годишната мајка покажала како момчето престанало да плаче речиси веднаш откако …

Повеќе »

МЗ: Центарот за превенција и контрола на болести на САД (CDC) со нова студија која ја нагласува ефикасноста на вакцините против Ковид-19

Центарот за превенција и контрола на болести на САД (CDC) во петокот (10.09.2021г.) објави нова студија, која јасно ја нагласува ефикасноста на вакцините против Ковид-19 против сериозни болести или смрт. Оваа студија е спроведена во период од повеќе од три месеци, испитувајќи ги хоспитализациите и смртните случаи од вирусот Ковид-19 …

Повеќе »

4. ФАКТОРИ кои одредуваат дали вакцинираните ќе добијат корона

Две недели по втората доза на вакцината против ковид, заштитната бариера на вакцината е во полна сила. Меѓутоа, поради одредени фактори на ризик, можно е некое лице да се зарази со корона, но благодарение на вакцината, најверојатно нема да заврши во болница и да умре. Според студијата за COVID Symptom, …

Повеќе »

Дали знаете колку често ЖЕНИТЕ размислуваат за СЕКСОТ? Одговорот ќе ве ШОКИРА!

Не размислуваат само мажите за секс со партнерките … Не се само мажите оние кои размислуваат за секс! Напротив, иако за мажите секогаш се вели дека размислуваат само за секс, истражувањата покажуваат дека тоа е заблуда. Иако не е изненадувачки што жените сакаат да имаат секс со своите партнери, новото …

Повеќе »

Морската сол ги спасува ноктите, а со три капки лимон ќе се случи чудо

Кршливи нокти држете во солена вода со малку сок од лимон. Ако некој ви спомне лимон, маслиново масло и морска сол, најверојатно прво ќе помислите на медитеранската исхрана, но овие состојки се идеални и за нега, особено за суви нокти склони кон кршење. Доволно е да капнете малку масло врз …

Повеќе »

ЈАПОНСКА ТЕРАПИЈА СО ВОДА КОЈА ПРАВИ ЧУДА ЗА ОРГАНИЗМОТ: Еве кога треба да се испие првата чаша вода во текот на денот!

Јапонска водена терапија од народната медицина – еве кога треба да ја испиете првата чаша вода во текот на денот. Хидратацијата на телото е неопходна за да функционира нашето тело, тоа е клучно за здравјето и животот. Водата е суштински елемент за секоја функција во телото, и кога не консумираме …

Повеќе »

(ФОТО) Најразгаленото девојче на светот: Нема ниту една година а живее во незамислив луксуз

Од најрана возраст, Блу Ерусалим живее луксузен живот. Таа има свој балон со топол воздух, личен стилист, чувар и патува низ земји што многу бебиња никогаш не ги виделе. View this post on Instagram A post shared by Gianluca Vacchi (@gianlucavacchi) Блу е ќерка на италијанскиот милијардер Ѓанлука Ваки, кого …

Повеќе »