ЖИВОТ

(РЕЦЕПТ) Ако се мачите со РЧЕЊЕТО, направете чај од овие билки

Лековитите билки можат да го решат и овој проблем. Ако имате проблеми со рчењето, обидете се да го решите природно со помош на три билки, чија комбинација е многу здрава и моќна. Ќе ви требаат: – камилица 20 грама – жалфија 20 грама – ајдучка трева 20 грама Подготовка: полијте …

Повеќе »

(ВИДЕО) Паста за заби во кујната? Погледнете како можете да ја употребите за ЧИСТЕЊЕ ТЕНЏЕРИЊА!

Пастата за заби има бројни можности за примена во кујната… Акумулираните и залепени маснотии и нечистотија од надворешната страна на тенџерето или тиганот и на самото дно прават нашите садови секогаш да изгледаат недоволно чисти, лепливи се и постојано не иритираат. Веруваме дека сте пробале многу скапи средства за чистење …

Повеќе »

(Рецепт) НАРОДЕН ЛЕК – СТАР РУСКИ ЛЕК ЗА БУБРЕЗИ: Го ослободува телото од насобраните токсини, ги топи камењата, исфрлува песок…

Потребни ви се само 2. состојки за да го подготвите… Истражувањата покажале дека секој 20 -ти човек страда од камења во бубрезите. Кога поминуваат низ уринарниот тракт, тоа може да биде многу болен процес. Сепак, благодарение на само една намирница, можете да се ослободите од каменот за многу кратко време. …

Повеќе »

Лимонот е многу повеќе од извор на витамин Ц, користете го и’ на овие начини!

Не треба да споменуваме дека лимоните се фантастична алатка за зајакнување на имунолошкиот систем со вредна содржина на витамин Ц. Но, можете да ја искористите и високата киселост на овошјето за да се ослободите од досадните дамки, па дури и непријатните мириси. Лимонот може да ги заштити јаболките од кафеава …

Повеќе »

(ВИДЕО) Болно признание на Мисица: „Родена сум како резултат на силување, не знам кој е мојот татко“!

Страшна приказна на младата мисица Валери Гато, беше прогласена за Мис на Пенсилванија, а кога се појавила на изборот за Мис на Америка 2014., никој не можеше да помисли дека зад нејзината убавина и насмевка стои многу болна животна приказна. Валери, гостувајќи во една емисија, открила дека е родена како …

Повеќе »

(ФОТО) Најсигурни дестинации на новата корона карта

Европскиот центар за превенција и контрола на болести (ЕЦДЦ) во четврток ја објавува најважната карта на коронавирус во Европската унија. Според оваа карта, членките на ЕУ усвојуваат мерки и ги одредуваат правилата за влез од одредена земја точно според бојата што таа земја ја има на оваа карта. Боите за …

Повеќе »

(ФОТО) Како најдобро да се искористи просторот во мала кујна – одлични совети на готвачка која живее во комбе!

Готвачката Нат Родригез живее во комбе веќе три години. Готвењето во мала кујна повеќе не е проблем за неа благодарение на триковите за чување. Таа вели дека садовите што се склопуваат и малиот прибор заштедуваат многу простор Откако со години работела во комерцијални кујни, Нат Родригез рекла дека готвењето во …

Повеќе »

(ВИДЕО) КУЧИЊАТА КАЈ СОПСТВЕНИКОТ, МНОГУ ПРЕД СИМПТОМИТЕ, МОЖАТ ДА ГИ НАМИРИСААТ ОВИЕ БОЛЕСТИ: Животните тогаш ВАКА се однесуваат!

Од мигрена до рак и Адисонова болест Покрај тоа што можат да се дресираат за пронаоѓање исчезнати луѓе и скриени лекови, експлозиви и други предмети, кучињата, благодарение на нивното силно чувство за мирис, можат да откријат болести кај нивните сопственици. Притоа, зборуваме за просечно милениче, а не за специјално обучени …

Повеќе »

ОСУМ „скокотливи“ работи за кои треба да разговарате со партнерот

За да вашата врска може да функционира совршено, треба да има добра комуникација во неа. Тоа не значи само разговори за секојдневните работи, туку и оние за „скокотливи“ теми, како што е сексот. Паровите кои зборуваат за сексот имаат 10. пати поголема веројатност да имаат среќна и квалитетна врска. Сепак, …

Повеќе »