ЗАНИМЛИВОСТИ

(ВИДЕО) Бездомник добил бесплатно стрижење – луѓето велат дека сега изгледа како супермодел!

Бездомник кој просел пари за да се потстрижи и да побара работа, останал непрепознатлив откако бербер бесплатно му ја истрижал косата. Корисникот на TikToka, Џеј Про изјавил дека бездомникот од него побарал пари за да може да се потстрижи и да најде работа. „Ги изгубил децата и само сака да …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 03.03.2021: Бикот пред неизвесна љубовна средба, Ракот со насмевка може да реши се, Скорпијата поради суета може да пропушти…

Овен Љубов: Пријатно изненадување ве чека на состанокот со некој близок. Бидете доволно имагинативни и инспиративни во секој поглед. Работа: Вие сте во одлична можност да направите паралелни потези, да покажете претпазливост и да користите сигурни критериуми при изборот на блиски соработници. Здравје: Насочете ги мислите во позитивна насока. Бик …

Повеќе »

Три хороскопски знаци кои во март ќе доживеат најголем успех

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Хороскопот за март ги открива знаците на Зодијакот кои ќе имаат успех, исполнување на амбициите и вредни награди. Овие три знаци ќе имаат најмногу среќа. Овен На почетокот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Драматично спасување од запален стан: Кој е похрабар скокачите или спасителите!

Со Вас споделуваме видео кое за кусо време го погледнале повеќе од половина милион луѓе. Кога во станот избил пожар, мештаните бргу се организирале со церади и ќебиња да помогнат на станарите на кои скокот од балконот им бил единствен спас. Вистинско чудо е што во пожарот никој не бил …

Повеќе »

(ФОТО) Научниците воодушевени со пингвинот што го откриле: Неговата боја е неверојатна!

Жолтиот пингвин е фотографиран на островите Јужна Џорџија во Атлантскиот океан, а научниците не можат точно да објаснат зошто има таква боја, а не вообичаената црно-бела боја. Белгискиот фотограф Ив Адамс неодамна ја објави оваа фотографија, направена во декември 2019. година. Тој на својот Инстаграм напиша дека е член на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бебето што спие привлекува се’ повеќе туристи!

Голема скулптура на бебе што спие е поставена во пустината Гуазхоу, северна Кина, во провинцијата Гансу. Скулптурата е долга 15. а висока девет метри. Автор на скулптурата е Донг Шубинг.   View this post on Instagram   A post shared by Artgaleri first account 🙏🎨 (@artinstic) Засега нема информации што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа девојка направила нешто НЕВЕРОЈАТНО: Застанала на ролшуи и со ОВОЈ потег сите ги воодушевила!

Не може секој да го стори ова! Секојдневно наоѓаме разни неверојатни работи на социјалните мрежи. Од корисни совети, преку интересни и смешни видеа, бројни предизвици, до работи што би ве натерале да се запрашате „дали е ова реално“. Едно вакво видео привлече големо внимание од корисниците на социјалната мрежа Инстаграм, …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) Дете паднало од 12. спрат на зграда, почнало да лета кон земјата, а потоа се случило чудо!

Двегодишно девојче од Виетнам викендов преживеа пад од 12-ти кат, благодарение на храбриот доставувач кој скокна на покривот од градината на еден бар за да го спаси детето. Драматична сцена се случила во градот Ханој, а соседите го виделе детето како се држи за оградата на терасата, и врескале, повикувајќи …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 02.03.2021: Бикот да успори – не е дозволено се што сака, Девицата бара лажна утеха – и фали искреност, Рибите не смеат да диктираат правила…

Овен Љубов: Премногу инсистирате на работи што не се добро прифатени. Партнерот ве известува, дека бара чувство на доверба и сигурност. Работа: Размислете внимателно за нечие предупредување, работите што ги правите без нечие одобрување претставуваат потенцијален ризик. Здравје: Не ги преценувајте личните можности, бидете поумерени. Бик Љубов: Запомнете дека постои …

Повеќе »