Beautiful businesswoman talking on mobile phone while walking through Berlin city street.

МТЕЛ германската картичка го поврзува светот, без роаминг!

Компанијата MTEL Germany создаде посебна услуга за сите нашинци, кои живеат и работат во Германија!

На корисниците на MTEL Germany картичката сега им е сеедно дали се во Минхен, Берлин, Тузла, Добој, Сараево, Белград, Скопје, Нови Пазар, Виена, Цирих, Лесковац, Беране, Истанбул…Тие со својата MTEL картичка имаат најповолна услуга за нашата дијаспора во Германија, а можат и насекаде лесно да патуваат, разговараат преку телефон и безгрижно да го користат интернетот, без страв дека ќе добијат високи сметки.


Доколку станете корисник на MTEL Germany картичката, еве го списокот на поволностите:

Со преминување во MTEL Germany мобилна мрежа, не го менувате својот постоечки број, немате роаминг како во земјите на ЕУ, Швајцарија и Велика Британија, така ни во земјите на поранешна Југославија.


Имате бесплатни разговори во рамките на MTEL зоната. Тоа значи дека кога ќе пристигнете во Северна Македонија, вашиот телефон автоматски се поврзува на mtel мрежата, и бесплатно разговарате со сите корисници кои се во таа мрежа, додека повиците кон другите мрежи ви се тарифираат според регуларните цени без роаминг.

Доколку имате пријатели или фамилија која живее во Србија и ја користи mts мрежата, можете да ги барате неограничено, повиците се бесплатни,  како кон мобилниот така и кон фиксниот телефон.


Доколку патувате во Турција, Албанија, Египет, Израел, Индија…се наоѓате во „Friendly“ (пријателска) зона на mtel мрежата, тоа значи дека за тие земји имате сосема доволно интернет во рамките на својот постоечки пакет, додека истовремено сите дојдовни повици ви се бесплатни.

Со MTEL Germany картичката заштитени сте од сите несакани содржини и злоупотреби на интернетот.

Со сето ова, MTEL Germany нуди и најдобра ТВ програма од вашите простори!

Дополнителни информации можете да добиете на сајтот www.mtelgermany.de или на телефон +4915 310 310 310

Станете дел од MTEL семејството!

Уживајте во единственото искуство и германскиот квалитет MTEL Germany мобилните картички.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни …