деца

(ВИДЕО) Бебе првите неочекувани чекори ги направило пред родителите, камерата се’ снимила!

НИКОЈ родител не сака да ги пропушти достигнувањата на своите деца, а понекогаш тие би дале се за да можат да ги доживеат тие моменти. Едно од првите големи достигнувања на детето се првите чекори. Тие обично вклучуваат многу убедување додека родителите се обидуваат да ги охрабрат своите малечки да …

Повеќе »

ОВА СЕ НАЈЗДРАВИТЕ ДЕЦА НА ПЛАНЕТАТА: Не страдаат од алергии, бактериите и вирусите бегаат од нив! Еве зошто!

Постојано играат во кал и песок… Многумина од нас со радост се сеќаваат на детството во кое го достигнавме врвот на креативноста во играта со кал и песок! За децата беше забавно, а на родителите им беше јасно – каде на земјата има дете што не се валка? Ни дозволија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Деветмесечно бебе е толку големо што мора да носи пелени за возрасни

Тиктокерката Џејн го има синчето Сони, кој носи пелени за возрасни, бидејќи е преголем за обичните, пелени за бебиња. Имено, Сони тежи 13,6 килограми на само девет месеци, што е просечната тежина на дете на возраст од две до три години. „Ноќе, ова бебе премногу се навлажнува затоа што пие …

Повеќе »

(ФОТО) УЖАС ВО БРИТАНИЈА – ГО ТРУЕЛЕ СО СОЛ, ГО ПРИНУДУВАЛЕ ДА СПИЕ НА ПОД: Момчето ги молел татко му и маќеата да му помогнат, му ја скршиле главата и го фотографирале како умира!

Таткото и неговата девојка го труле шестгодишното момче со сол и го малтретирале со месеци пред да го убијат „кршејќи му ја главата на тврда површина“, било речено на судењето на „родителите од пеколот“ во Британија. 29-годишниот Томас Хјуз и неговата девојка Ема Тастин (32) се обвинети за убиство на …

Повеќе »

(ВИДЕО) И ПОСТАВИЛЕ ЗАМКА НА ЌЕРКАТА (13), СОЗНАЛЕ ГОРКА ВИСТИНА: Секој родител треба да го види ОВА!

Иако многумина ги сфаќаат за безопасни, социјалните мрежи можат да бидат крајно опасни Социјалните мрежи се многу опасни, особено за малолетни деца кои се лековерни и веруваат во се, и ова видео ќе ве убеди во тоа! Се’ почесто се случува децата во пониските одделенија од основното училиште да имаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕЛТА СОЈ – СНИМКА ПОСЛЕ КОЈА НЕМА ДА ВИ БИДЕ СЕЕДНО: Двегодишно дете на респиратор се бори за својот живот!

Кога двегодишниот Адријан Џејмс се разболел минатата недела, неговата мајка Тифани Џексон дури и не се посомневала на Ковид. Никој во семејството не бил болен. Адријан имал малку настинка, неговата мајка му дала сируп за кашлица и ставила проќистувач на воздухот во неговата соба. Меѓутоа, во петокот, тој почнал да …

Повеќе »

(ФОТО) ГО ЗАКЛАЛА СИНОТ (2) ПА ЛЕШОТ ГО ФРЛИЛА НА КАСА ВО СУПЕРМАРКЕТ: Незапамтен хорор во Италија!

Поранешна унгарска порно sвезда е обвинета дека го избодела до смрт својот двегодишен син за време на грдата борба за старателство и го фрлила неговото тело на касата во италијански супермаркет. Според Њујорк пост, Каталин Ерзбет Брадакс (44) влегла во супермаркет во градот Сиата дела Пиева и повикала помош додека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Момчето од фотографијата која го расплака цел свет се излекувал од рак

Мајката која објави трогателна фотографија од нејзината ќерка како го теши својот брат по хемотерапија во 2019. година, сподели голема вест. На Бекет Бург му беше дијагностицирана акутна лимфобластна леукемија во април 2018. година. На фотографијата објавена една година подоцна, тогаш четиригодишниот Бекет го теши неговата сестра Обри (5), додека …

Повеќе »

ТАЖНО! Девојче (15) починало од корона на денот кога требало да се вакцинира! Мајката очајна: „Страшно е кога ги надживуваш децата!“

15-годишно девојче од Велика Британија, кое се заразило со корона вирус, починало на денот кога требало да прими вакцина против „Ковид 19“, објави нејзиното семејство. Џорџа Халидеј, од Портсмунт, починала во болницата „Кралица Александра“ минатиот вторник, а четири дена пред тоа добила позитивен тест за корона вирусот. Нејзината мајка, Трејси …

Повеќе »