деца

(ВИДЕО+ФОТО) ЦЕЛ СВЕТ МЕ ОСУДУВА ПОРАДИ ОВИЕ СЛИКИ НО ТИЕ НЕ ЗНААТ КОЛКУ МНОГУ ПАРИ СЕ ТОА: Мојата ќерка (3) веќе заработи за куќа!

Инфлуенсер станала најпрофитабилната професија на денешницата, но децата инфлуенсери, а особено нивните родители, продолжуваат да се соочуваат со остра осуда и критика за злоупотреба на своите деца за профит. Оваа мајка вели дека ја вовела својата ќерка со светот на модата кога имала само шест месеци … Елис Приор од …

Повеќе »

(ФОТО) ЛЕКЦИИ ЗА РОДИТЕЛСТВОТО КОИ МОЖЕМЕ ДА ГИ НАУЧИМЕ ОД КЕЈТ МИДЛТОН: Таа има важен совет за сите родители!

Кејт Мидлтон си ја отворила душата и најискрено зборувала за родителството и нејзините деца Кејт Мидлтон вели дека имала среќно детство и дека сака да им даде на своите деца иста љубов и воспитување како што имале таа и нејзината сестра и брат. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – Шерон Стоун објавила тажни вести…: „Мојот внук денес е најден во своето креветче со органи кои потполно му откажале!“

Актерката Шерон Стоун ги вознемирила своите следбеници објавувајќи на својот профил на Инстаграм фотографија од својот внук во болница, за кого се моли, бидејќи момчето е пронајдено во кревет на умирање поради ненадејно откажување на органите. Имено, момчето било пронајдено како умира во својот кревет бидејќи, како што велат, органите …

Повеќе »

(ФОТО) Бебето родено на евакуацискиот лет од Авганистан добило име според американскиот авион

Бебето родено на американски воен лет за време на мисијата за евакуација од Авганистан беше именувано по тој авион. Девојчето е родено во американската воздухопловна база Рамштајн во Германија и го добило името Reach по позивниот знак на леталото, рекол командантот на американските сили за Европа, Тод Волтерс, на брифингот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка го дезинфикувала целиот детски парк за да нејзината ќерка може да си игра

И покрај тоа што е важно редовно да ја дезинфицирате областа околу вас, многу луѓе понекогаш претеруваат до тој степен што другите ги осудуваат за тоа. На TikTok, тетка на девојче објавила видео кое наишло на бројни критики. На видеото, девојчето и нејзината мајка доаѓаат во детскиот парк во друштво …

Повеќе »

МОРБИДНО – Малечкиот Марк го извлекле од болница и го дале на чување на ПЕДОФИЛ: „Најлошо беше кога ќе одев да си легнам…“

Викањето и тепањето биле дел од нивната секојдневна рутина… Пред неколку децении, тие се бореа да го преживеат секој ден – сега треба да се мотивираат да живеат. Двајца Германци биле сместени во згрижувачко семејство кај познат педофил во Берлин, и ова се нивните срцепарателни признанија. Минатата година, извештајот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВАА СНИМКА ОД АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Бебето кое го префрлуваат преку бодликавата жица е повторно со таткото!

Бебето од видеото, кое го снимил активистот за човекови права Омар Хајдари на меѓународниот аеродром во Кабул, и кое го обиколи светот, повторно е со својот татко, објавија американските маринци. Бебето, како што може да се види на видеото, е предадено на американскиот маринец преку висок ѕид и бодликава жица …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бебе горила: Поради ретка состојба дете прима лек од кој му растат густи влакна

Двојка од Тексас на својот четиримесечен син од љубов му вели „горила“ поради бизарниот несакан ефект на лекот што целото тело му го покрил со црни влакна. „Тој не беше влакнест кога се роди, но по неколку недели, додека ги земаше лековите, се претвори во мала горила“, рекла Бри Шелби, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја емотивната средба на тригодишни пријатели кои заедно го победиле ракот!

Пејсон Алтис и Мек Портер се најдобри пријатели кои се запознале во болница во Феникс, Аризона, каде заедно се лекувале од рак. Поради коронавирусот, тие не можеле често да се гледаат во болница, но за краткото време поминато заедно, станаа најдобри пријатели. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »