деца

(ФОТО) ТАЖНО – Шерон Стоун објавила тажни вести…: „Мојот внук денес е најден во своето креветче со органи кои потполно му откажале!“

Актерката Шерон Стоун ги вознемирила своите следбеници објавувајќи на својот профил на Инстаграм фотографија од својот внук во болница, за кого се моли, бидејќи момчето е пронајдено во кревет на умирање поради ненадејно откажување на органите. Имено, момчето било пронајдено како умира во својот кревет бидејќи, како што велат, органите …

Повеќе »

(ФОТО) Бебето родено на евакуацискиот лет од Авганистан добило име според американскиот авион

Бебето родено на американски воен лет за време на мисијата за евакуација од Авганистан беше именувано по тој авион. Девојчето е родено во американската воздухопловна база Рамштајн во Германија и го добило името Reach по позивниот знак на леталото, рекол командантот на американските сили за Европа, Тод Волтерс, на брифингот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка го дезинфикувала целиот детски парк за да нејзината ќерка може да си игра

И покрај тоа што е важно редовно да ја дезинфицирате областа околу вас, многу луѓе понекогаш претеруваат до тој степен што другите ги осудуваат за тоа. На TikTok, тетка на девојче објавила видео кое наишло на бројни критики. На видеото, девојчето и нејзината мајка доаѓаат во детскиот парк во друштво …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВАА СНИМКА ОД АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Бебето кое го префрлуваат преку бодликавата жица е повторно со таткото!

Бебето од видеото, кое го снимил активистот за човекови права Омар Хајдари на меѓународниот аеродром во Кабул, и кое го обиколи светот, повторно е со својот татко, објавија американските маринци. Бебето, како што може да се види на видеото, е предадено на американскиот маринец преку висок ѕид и бодликава жица …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бебе горила: Поради ретка состојба дете прима лек од кој му растат густи влакна

Двојка од Тексас на својот четиримесечен син од љубов му вели „горила“ поради бизарниот несакан ефект на лекот што целото тело му го покрил со црни влакна. „Тој не беше влакнест кога се роди, но по неколку недели, додека ги земаше лековите, се претвори во мала горила“, рекла Бри Шелби, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја емотивната средба на тригодишни пријатели кои заедно го победиле ракот!

Пејсон Алтис и Мек Портер се најдобри пријатели кои се запознале во болница во Феникс, Аризона, каде заедно се лекувале од рак. Поради коронавирусот, тие не можеле често да се гледаат во болница, но за краткото време поминато заедно, станаа најдобри пријатели. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

(ФОТО) Родила 16. деца и вели дека нема намера да застане – се додека повеќе нема да може!

Џени и нејзиниот сопруг Реј Бонел од Квинсленд, Австралија имаат огромно семејство. Родители се на девет синови и седум ќерки, на возраст од шест до 31. година. Но, најголемото семејство во Австралија признава дека се’уште нема доволно деца. Џени на Инстаграм и Јутјуб споделува увид во нејзиниот бурен живот и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 9.ГОДИНИ НЕ МОЖЕЛЕ ДА ИМААТ ДЕЦА, потоа го направиле ова: Сигурни се дека поради тоа Бог ги наградил!

Кој верува во чуда, тој чуда и создава… Џош и Алиша Дагерти од Соединетите држави 9. години не можеле да добијат бебе.Се труделе за основаат семејство, иако сите лекари кај кои биле им велеле дека нема шанси да дојде до бременост. Во тие девет години, Алисија имала, верувале или не, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена покажала како изгледа годишен одмор со децата и насмеала милиони луѓе

Бренда Бус на TikTok, неодамна објави видео во кое покажа како изгледа одморот со деца, а нејзиниот комичен клип собра милиони симпатии. Таа го имитираше детето, односно неговите барања за време на неговиот престој на плажа. Таа одглумела се што сите деца бараат од своите родители. “Мамо, мамо, погледни ме! …

Повеќе »