деца

(ВИДЕО) Татко прв пат го земал синот во раце па со емотивната реакција трогнал илјадници луѓе

ПРВАТА средба со детето е незаборавен момент за мајките и татковците. Солзите од радост е невозможно да се воздржат кога родителите првпат ги земаат своите деца во раце, а тоа се случило и со овој татко кој со својата емотивна реакција на првата средба со својот син допрел илјадници луѓе. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА – ПРЕД 2. ДЕЦЕНИИ ГИ ОДВОИЛЕ СИЈАМСКИТЕ БЛИЗНАЧКИ: Имале само 5. проценти шанси да преживеат а сега изгледаат ВАКА!

Иман и Санија Моват (20) се близначки кои се родени споено. На возраст од само три месеци, тие биле подложени на 16-часовна операција за разделување во детската болница во Бирмингем. Операцијата, која како таква никогаш досега не била изведена во Велика Британија, и само двапати досега во светот, ја водел …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момченце ја слушнало песната што му се допаѓа па ги воодушевил луѓето со својата преслатка реакција

Некои од децата уште од рана возраст покажуваат добар вкус за музика и ритам. Меѓу нив е и малово момче кое додека се возело во автомобил, слушнал песна што му се допаднала и почна да ги движи главата, прстите и нозете во ритам. „Кога ритамот ќе ве погоди како што …

Повеќе »

МЗ: Дете (2) од згрижувачко семејство, изгладнето и дехидрирано, со долга историја на болести, не ја издржало битката за живот и покрај напорите на лекарите!

Пред пет дена детето 15 минути пред полноќ изгладнето и дехидрирано било донесено на Клиниката за детска хирургија. Од згрижувачкото семејство на лекарите и медицинскиот персонал не им биле дадени никакви информации за здравствената состојба на детето УК за Детска хирургија во Скопје, до Центарот за социјални грижи и до …

Повеќе »

(ФОТО) ЕМОТИВНО – „ИМАМ ПОРАКА ЗА ВАС“: Семејството пронашло скриено ПИСМО на девојче (10), а нејзините зборови се шират по социјалните мрежи!

Откриената порака станала вирална на социјалните мрежи… Откако нејзините родители ја продале камп приколката, едно австралиско десетгодишно девојче им напишала слатко писмо на новите сопственици и го оставило во фиока до нејзиниот кревет заедно со прекрасна бела нараквица. Пронајденото писмо гласи: „Здраво, моето име е Попи и имам 10 години. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момчето се уплашило од стрижење, па сите фризери во салонот пееле и успеале да го смират!

Стрижењето може да изгледа прилично страшно за децата. Затоа малите деца во салони често плачат, исто како и момчето од виралното видео што кружи на Твитер. Малиот Италијанец не можел да ги задржи солзите откако седнал на фризерската столица, и за да го смират, сите фризери во салонот почнале да …

Повеќе »

(ФОТО) Турски фотограф ја прикажува убавината на детските очи кои светат како скапоцени камења

АБДУЛАХ Ајдемир, фотограф од Истанбул, верува дека целиот универзум може да се скрие во очите на децата. Тој со објектив од камерата ги снима децата што ги среќава на улица , а нивните очи можат да ве хипнотизираат. Неговите портрети ја доловуваат нереалната убавина на неговите мали модели и тешко …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко за една секунда смирил дете кое беснеело: Трикот го погледнале два милиони луѓе!

Ејми Луис Крипс од Кембриџ споделила видео во кое нејзиниот син Колби плаче, а начинот на кој нејзиниот сопруг Мајкл го смирил се покажал како ефективен и иновативен. Во видеото, кое има повеќе од два милиони прегледи на Инстаграм, 27-годишната мајка покажала како момчето престанало да плаче речиси веднаш откако …

Повеќе »

(ФОТО) Најразгаленото девојче на светот: Нема ниту една година а живее во незамислив луксуз

Од најрана возраст, Блу Ерусалим живее луксузен живот. Таа има свој балон со топол воздух, личен стилист, чувар и патува низ земји што многу бебиња никогаш не ги виделе. View this post on Instagram A post shared by Gianluca Vacchi (@gianlucavacchi) Блу е ќерка на италијанскиот милијардер Ѓанлука Ваки, кого …

Повеќе »