тв лица

(ВИДЕО+ФОТО) Отворено со Елена Стефановска: „Два дена пред свадбата моравме да најдеме нова локација!“

За идеалната венчаница што ја нашла во Солун, а не во Милано, колку ѝ било стресно за два дена да организира нова свадба, за романтичното барање на раката во Москва за Нова година, но и блискоста со сестра ѝ, која живее во Хрватска, и времето кога работеше како радиоводител…. Водителката …

Повеќе »

(ФОТО) На ѕвездата на Baywatch (54) и било кажано дека е „престара за бикини“. Таа им одговорила со фотографија!

ДОНА Д’ЕРИКО се прослави со улогата на Дона Марко во Baywatch, американската серија која „жареше и палеше“ во 90-тите. Актерката сега има 54. години и се уште изгледа феноменално. View this post on Instagram A post shared by Donna D’Errico (@donnaderrico) Иако поминаа 33. години од емитувањето на серијата, таа …

Повеќе »

(ФОТО) НЕКОГАШ И СЕГА – ТОЈ БЕШЕ НАЈПЛАТЕНО ДЕТЕ ЅВЕЗДА: Ја напушти серијата која го прослави поради РЕЛИГИСКИ УВЕРУВАЊА! Сега нема шанси да го препознаете!

Ѕвездата на „Два и пол мажи“ Ангус Т. Џонс (28) се прослави како дете кога го глумеше малиот Џејк Харпер во хумористичната серија покрај Чарли Шин и Џон Крајер. Тој беше фотографиран минатата недела додека го почестил својот помлад брат Ото вечера во Лос Анџелес. Тој бил речиси непрепознатлив во …

Повеќе »

(ФОТО) Ја силувале на 9. години, а на 14. забременила: Морничави детали од животот на Опра Винфри кои никој не ги знаел…

Познатата водителка имала многу тежок живот… Опра Винфри е пример за многу водителки. Иако денес е влијателна и моќна, нејзиниот живот не бил воопшто лесен. До шестата година живеела во сиромашно место со баба и каде немало вода и телефон, а подоцна се вселила кај мајка и, но поради несогласувања …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на серијата на Нетфликс ненадејно починала на 36. години: Веста го шокираше светот, а ова се деталите за трагедијата

Актерката од серијата на Нетфликс, Буси Лорај, „Како да го уништите Божиќ“ ненадејно починала на 36-годишна возраст, пишува Independent. Веста за трагедијата ја пренесува агенцијата Aj Media Artists, а во публикацијата се нагласува дека причината за смртта е непозната. „Со голема тага ве известуваме дека нашата драга Буси Лорај почина. …

Повеќе »

(ФОТО) На снимањето беснеел и ја навредувал екипата: Бали-бег бил прогласен за виновен, за малку ќе завршел во затвор

Еден од најпопуларните турски актери Бурак Озџивит, популарниот Бали-бег, е прогласен за виновен за навреда на екипата на снимањето на серијата „Основачот Осман“. Актерот добил лесна казна, веруваат многумина. Обвинителството при поднесување на обвинителниот акт побарало затворска казна од четири години и еден месец. Но, тоа не се случило, а …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвезда на популарната серија е осудена на 12 години ЗАТВОР поради ПЕДОФИЛИЈА

Актерот собирал фотографии и видеа од експлицитна содржина на малолетници Американскиот актер Џери Харис, ѕвездата на серијата „Cheer“ на Нетфликс е осуден на 12. години затвор поради сексуална експлоатација на малолетници, јавува Си-Ен-Ен. View this post on Instagram A post shared by Jerry Harris FANPAGE (@jerry.is.awesome9) Во февруари, Харис се …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата од серијата „Чувари на плажата“ ја уништи еден од најголемите пороци на денешницата: Погледнете како денес изгледа познатиот актер Дејвид Хаселхоф

Погледнете го познатиот Мич Бјукенан од култниот филм… Мич го играше Дејвид Хаселхоф. Овој познат актер во деведесетите ги скрши срцата на жените ширум светот. Важеше за еден од најубавите и најзгодните мажи во тоа време. Се прослави со улогата во серијата „Чувари на плажата“. Секој пат кога спасуваше живот …

Повеќе »

(ФОТО) Љубовта на Дујгу Саришин и Чагатај Улусој никогаш посилна

Познатиот актерски пар, Чагатај Улусој и Дујгу Саришин, кои уживаат во својата љубов далеку од камерите, позираа заедно на една роденденска забава на која присуствуваа. Згодниот актер кој на нашата публика и е најпознат по неговата улога во трилерот „Инсајдер“ на каналот Dizi, веќе долго време е во љубов со …

Повеќе »