тв лица

ПОТВРДИЛ – ВОДИТЕЛОТ ЏОРЏ АЛАГАЈА ЗАБОЛЕЛ ОД РАК А ЈА ПОБЕДИЛ КОРОНА: На светот му испратил моќна ПОРАКА!

Џорџ Алагаја, водител на британската национална телевизија Би-Би-Си, потврдил денес дека тајно го победил корона вирусот и покрај тоа што страдал од карцином. Легендарниот презентер, која веќе имал дијагноза со карцином, решил да се повлече на почетокот на месецот, по советите на лекарите, заради ширењето на вирусот корона. Во интервјуто …

Повеќе »

(ФОТО) ТАГА – На глумицата од „Мојата голема мрсна православна свадба“ и починал таткото: Поради коронавирусот не можела да оди на ПОГРЕБ!

Ниа Вардалос, која се прослави за улогата во „Мојата голема мрсна православна свадба“ поради острите мерки и самоизолација, не била во можност да оди на последното испраќање на нејзиниот татко. Нејзиниот татко, Гус Вардалос, починал и таа не можела да биде присутна во неговото последно испраќање поради епидемијата на корона …

Повеќе »

Се породила убавата Шехерезада

Како што јавуваат турските медиуми, Бергузар Корел, во нашите простори попозната како преубавата Шехерезада од серијата „1001 ноќ“, се породила… На свет го донела второто дете кое го добила со турскиот глумец Халит Ергенц. Нејзиниот сопоруг Халит Ергенц, славниот Онур од серијата, и таа веќе го имаат синот Али (8), …

Повеќе »

(ФОТО) ГАБРИЕЛА Е ЧЕСТО ПРОВОКАТИВНА – „Злобничка“ се соблекла како од мајка родена и го покажала занесното тело:„Сакам да сум гола!“

Габриела Спаниќ, глумица и пејачка од Венецуела, најпозната по главната улога во тв новелата „Злобничка“, се сликала гола за да ги најави претстојните настапи ширум Америка. „Сакам да сум потполно облечена или потполно гола. Не сакам ништо половично“, ја цитирала Мерилин Монро во описот на фотографијата на Инстаграм. Славната Габи, …

Повеќе »

(ФОТО) ПОРАНО НЕМАЛА НИТУ ДЕНАР – Била во брак само 15. месеци, а денес сите ја знаат како МАЈКА СУЛТАНИЈА – На 76. години изгледа неверојатно!

“Долго време немам никој. Кога не се чувствувам емотивно, не сакам дури ни да излегувам на вечера со таа личност. Со години не сум ниту вечерала со машките колеги. Вистината е дека со возраста станува се потешко да се најде некој кој има исти животни цели како што имам јас, …

Повеќе »

(ФОТО) На бина без ништо на себе: Данска водителка врачувала награди потполно гола!

Данската водителка Иви Стовинг ги врачувала наградите на доделувањето на „Zulu awards”, потполно гола. Иби пред бројната публика излегла без ништо на себе. Единствено што го красело нејзиното меѓуножје била големата црвена буква „З“, а се претпоставува дека тоа означува назив на наградата на истоимената телевизија која која доделува награди …

Повеќе »

(ФОТО) Водителката, која неодамна си го претепа момчето, е пронајдена мртва

Каролине Флак, поранешна водителка на британското реално шоу Love Island, е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Лондон. Имаше 40. години. Веста за нејзината смрт е потврдена од нејзиното семејство и извештаите на Би-Би-Си дека презентерката си го одзела животот. „Можеме да потврдиме дека нашата Каролина починала денес, 15 февруари. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Лица и дела“ – Мери Младеновска: Многу повеќе од водител и уредник!

Мери Младеновска, уредник, водител, пејач, поет, сликар…и многу повеќе… Сигурно ја имате гледано како водител и уредник на „Лица и дела“ на ТВ Сонце, емисија која на програмата е секоја сабота…Подолу ќе се обидеме да ви откриеме дел и од другите активности и интереси на оваа млада жена која ја …

Повеќе »

„НЕ МОЖАМ ДА ИЗБЕГАМ ОД ТАА ПРОКЛЕТА СЕРИЈА!“ Славниот Ѕверка зажалил што ја играл УЛОГАТА, сеуште го прогонува ОВА!

Актерот Крис Норт во познатата серија и филмот „Сексот и градот“ толку често го конзумира коктелот „космополитен“ што фановите веќе помислиле дека тоа е негов избор и омилен пијалок. Сепак, тој тврди дека не е така и дека тој всушност го пробал овој коктел можеби само еднаш во животот! Негов …

Повеќе »