тв лица

(ФОТО) НЕ КРИЈАТ ДЕКА СЕ ЗАЕДНО! Еда од тв серијата „Чукни на мојата врата“ СО ЕМОТИВНА ПОРАКА му го честитала роденденот на Серка!

Не требаше долго за убавата романтична комедија „Чукни на мојата врата“ да ги освои срцата на публиката. Серијата, која е на програмата на Првата телевизија секој работен ден во 19.10 часот, ги прикова гледачите на малите екрани од самиот почеток на емитувањето, а делумните „виновници“ за тоа се главните протагонисти …

Повеќе »

(ФОТО) Пет турски глумци кои жените ги обожуваат!

Кој е вашиот фаворит? Турските актери со години уживаат во вниманието на домашната публика, а некои од нив се истакнаа како нивни омилено, мислиме, најубави. Веруваме дека во изминатите години сигурно сте гледале епизода од турска серија, барем со аголот на окото. Фокусот е ставен на љубовта, интригите, семејните расправии… …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѕвездата на „Ќерката на амбасадорот“ Неслихан Атагул тврди: „Кадир е мојот суперхерој!“

Турската актерка Неслихан Атагул (28), sвезда на популарните турски серии, кои со години се емитуваат на малите екрани на нашиот регион, е добро позната и на гледачите во Македонија од повеќе улоги што ги играше во хит сапунски опери како последната „Ќерка на амбасадорот“. Неслихан е позната по одличното чувство …

Повеќе »

(ФОТО) САМОУНИШТУВАЊЕ – ГЛУМЕЛА ВО ХИТ СЕРИЈА И БИЛА ОМИЛЕНИОТ ЛИК: Се „навлекла“ на НАРКОТИЦИ и естетски ОПЕРАЦИИ а наместо заби има ШТРАФОВИ!

Даниела Вестбрук (47) се прослави во 90-тите години од минатиот век во серијата „EastEnders“ и кај мноштвото гледачи била омилена, а последните години шокира со изгледот по пластичните операции. View this post on Instagram A post shared by Danniella Westbrook (@danniellawestbrook_73) Некогаш успешната актерка е мета на потсмев, додека на …

Повеќе »

ГАФ на водителка на ХРТ: „Се повеќе се спомнува ламбада сојот!“

Водителката на ХРТ во утринската програма на јавната телевизија новиот сој на коронавирус го нарекла „ламбада сој“. „Бројот на нови случаи предизвикани претежно од делта вирусот расте, но се повеќе се споменува и сојот ламбада, кој беше откриен минатата година во земјите на Јужна Америка“, рекла водителката на Вести И …

Повеќе »

(ФОТО) ТВ водителката Елена Стојановска покажа дека е многу згодна во бикини: Колешките ја опсипаа со комплименти!

Летните одмори се во полн ек, а познатите ја отворија летната сезона, па го распослаа својот сексапил во бикини. Некои порано, некои подоцна го искористија убавото време, но и попуштените корона мерки за да уживаат некаде на плажа. Водителката Елена Стојановска имаме прилика секој ден да ја гледаме на Утринската …

Повеќе »

(ФОТО) „Специјален“ одмор за Кенан и Синем

За Кенан Имирзалиоглу, ѕвездата од сериите „Езел“ и „Карадај“, и неговата сакана Синем Кобал ова е посебно лето затоа што ќе го поминат со новородената ќерка Лалин.  Посветените родители, загрижени за здравјето одлучија да летуваат на Егејот во приватна вила иако првичниот план беше летување во Мармарис. Кенан и Синем …

Повеќе »

(ФОТО) Шехерезада во костим за капење покажала поголем труднички стомак, фановите ја фалат: „Прекрасна мама“

Турската актерка Бергузар Корел и нејзиниот сопруг Халит Ергенч, најпознати по своите улоги како Шехерезада и Онур во серијата „1001 ноќ“, го чекаат своето трето дете. Актерката неодамна откри дека чека девојче, а сега објави фотографија на Инстаграм каде покажа поголем труднички стомак. „Ја заслужувате секоја секунда среќа“, „Уживајте во …

Повеќе »

(ФОТО) Водителка се бори со рак: „Знам дека нема да видам кога моите деца ќе наполнат 18. години“

Водителката Дебора Џејмс боледува од рак на цревата. Неодамна, јавноста беше информирана дека тестовите во една лондонска болница покажале загрижувачки резултати. „Вистина е дека мојот карцином никогаш не исчезна. Тој заспа за кратко, но сега се врати и овој пат лековите не делуваат”, напишала таа во својата колумна за „The …

Повеќе »