тв лица

(ФОТО) НАЈПОЗНАТАТА БАЛКАНСКА ГЛУМИЦА ВО ХОЛИВУД СЕ ПОРОДИЛА ВО ТАЈНОСТ: Никој не знаел дека е бремена, веста ја открила на НЕОБИЧЕН начин!

Успеала да сокрие се до моментот кога еден детаљ не ја издал. Најуспешната холивудска актерка со балкански корени, Стана Катиќ (44), ѕвездата на серијата „Касл“, се породила кон крајот на 2021. година, но вешто ја криела среќната вест од јавноста, пренесува DailyMail. Сепак, се’ се дозна кога Стана објавила фотографија …

Повеќе »

ТАЖНО – ОДИМ ДОМА ДА УМРАМ! Водителката си ја предвидела НАЈЦРНАТА СУДБИНА: Само неколку дена по тажните зборови стигнала веста дека починала!

Познатата ирски телевизиски водител Ајдин Кенеди починала на 43-годишна возраст од тешка болест, јавува „Дејли мејл“. Нејзината смрт дошла само неколку дена откако таа во јавноста признала дека е во болница и побарала „да се молат за неа“.Ајдин минатиот вторник напиша дека има крварење во стомакот, споделувајќи фотографија од една …

Повеќе »

Починал 19-годишен американски актер: Сандерс ќе остане запаметен кај публиката по улогата во „The Walking Dead“

АКТЕРОТ Тајлер Сандерс е пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес, а причината за смртта се уште не е позната. Покрената е истрага, а резултатите од обдукцијата ќе бидат објавени подоцна. Тајлер Сандерс е најпознат по улогите во сериите „Just Add Magic: Mystery City“, „911: Lone Star“, како и …

Повеќе »

(ФОТО) Саманта од култната серија „Сексот и градот“ во 7. деценија се соблекла во костим за капење: Многу обожаватели се воодушевени!

Актерката крена прашина со фотографија во едноделен костим за капење Познатата Саманта Џонс во серијата „Сексот и градот“ ја толкуваше актерката Ким Катрал. Таа се појави во шест сезони од оваа серија. Таа сега има 65. години, но изгледа неверојатно, што го докажа со фотографија на својот Инстаграм профил. View …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕРИЈАТА ДОАЃА НА НЕТФЛИКС – Се сеќавате на фаталната Руби? Таа денес има 44 години и според многумина е најубавата баба на светот!

Една од најпопуларните теленовели прикажани на нашите простори е „Руби“, приказна за убава, сиромашна студентка која сака да се збогати за да живее во луксуз.Оваа популарна сапуница сега е достапна на Нетфликс и моментално може да се гледа во Америка, а според најавите наскоро ќе биде достапна и во Европа. …

Повеќе »

Починал Бред Џонсон, ѕвездата на „Мелроуз Плејс“, на 62-годишна возраст

АКТЕРОТ Бред Џонсон, најпознат по улогите во романтичната драма на Стивен Спилберг „Секогаш“ и серијата „Мелроуз Плејс“, починал на 62-годишна возраст. Тажната вест за EW ја потврдил неговиот портпарол, но причината за смртта не е откриена. Џонсон ја започна својата кариера на патеката за родео во 1984. година, каде што …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАСАНДРА ЗАВРШИЛА ВО БОЛНИЦА! Актерката која МАКЕДОНИЈА ја обожаваше објави видео и ги загрижи ФАНОВИТЕ, а еве за што се работи!

Актерката Кораима Торес, која кај нас се прослави со улогата на легендарната Касандра во истоимената серија, ги загрижи сите свои следбеници на Инстаграм. Имено, таа најпрво објави кратко видео на кое се гледа дека е во болница и дека има цевки за носење кислород. View this post on Instagram A …

Повеќе »

(ФОТО) Турскиот Бред Пит, Киванч Татлитуѓ, открил како се снаоѓа во улогата на татко со новородениот син

Киванч Татлитуѓ, главниот лик во серијата „Украдено минато“ на Dizi, веќе цел месец го доживува чувството на татковство, со среќата што го дава ова ново искуство како родител. Тој конечно го даде своето прво интервју во најважната улога во животот – улогата на татко. Но, покрај убавата вест за раѓањето …

Повеќе »

(ФОТО) ШТО И ТРЕБАЛО ОВА? КАКО ПРИРОДНАТА УБАВИЦА СЕ ИЗОБЛИЧИЛА СО ПОСТАПКИ: Лекарите велат дека може да умре на операционата маса!

Кејти Прајс пред операциите беше природна убавица, додека поради нив денес и се распаѓа телото! Британската старлета Кејти Прајс се прослави со учество во реални шоуа, а како што стана позната стана „зависна“ од пластични операции. Кејти порано беше природна убавица, а денес е тешко да се набројат сите операции …

Повеќе »