АНЏЕЛИНА ЏОЛИ БЛЕСНА КАКО ПРИНЦЕЗА: На црвениот тепих ја покажа и тетоважата

Анџелина Џоли (49) неодамна се појави на 77. доделување на наградите Тони во Њујорк со нејзината ќерка Вивиен (15). Славната мајка и ќерка беа во центарот на вниманието бидејќи мјузиклот на Џоли, кој таа го продуцираше, заработи врвни почести на најголемата вечер на Бродвеј.

Анџелина изгледаше елегантно во бледо тиркизна кадифена тоалета со вградено елече во стил на корсет и длабоко здолниште до подот. Погоре, таа облече шал од истиот материјал кој нежно паѓаше по нејзините рамена и даде драматичен сјај на целиот изглед.


Оскаровката го подобри својот изглед со пар елегантни златни обетки.

Анџелина Џоли покажа и нова тетоважа на мала птица во средината на нејзините гради. Нејзината најнова тетоважа изгледаше дека прикажува птица слична на врапче со малку раширени крилја. Врапчињата можат да имаат посебно значење и се познати по тоа што ја симболизираат слободата, љубовта и лојалноста.


Многумина ја поврзуваат нејзината тетоважа со нејзиниот бурен развод со Бред Пит.

Погледнете во галеријата како изгледала Анџелина Џоли со својата ќерка:


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: На денешен ден во 2010 година почина истакнатиот македонски карикатурист Делчо Михајлов

Делчо Михајлов е роден на 27 ноември 1947 година во Скопје. Тој беше македонски карикатурист, …