тв лица

(ФОТО) ХЕР ФЛИК БИЛ ФРИК, НИКОЈ НЕ ГО ПОДНЕСУВАЛ: Глумецот за Нова година наполнил 66. години, а ДЕНЕС никој не би го препознал!

Актерот Ричард Гибсон, кој стана познат по улогата на гестаповецот Хер Флик во популарната серија „Ало, ало“, наполнил 66. години ноќта помеѓу 31. декември и 1. јануари. Гибсон е роден во Уганда, каде неговиот татко работел како државен службеник, а како дете пеел во црковниот хор во Лондонската катедрала. Тој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се откажала од глумата: Мерјем Узерли има нова професија!

Турската актерка Мерјем Узерли, која стана позната по улогата на Хурем во мега популарната серија „Сулејман Величествениот“, ги изненади фановите со нејзината нова животна одлука. Имено, актерката моментално живее со својата ќерка во Берлин и одлучила да започне нов бизнис. View this post on Instagram 🌳 🍟 🧃 ☀️ 💕 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ БОРИ СО ИНФЕКЦИЈА – „КОРОНАТА Е КАКО ТОРНАДО, СЕ МИ ПАЃА ОД РАЦЕ И ПАЃАМ“: Водителот открил низ каква АГОНИЈА минува!

Ричард Квест со вирусот корона се заразил кон средината на април. Сепак, неговата кашлица се вратила, без предупредување и навидум без причина, рекол тој. Истото важи и за заморот. Тој истакнал дека е понесмасен од порано. “Станав неверојатно несмасен. Би истакнал понесмасен од порано. Никогаш никој не ме нарекол грациозен, …

Повеќе »

(ФОТО) УЖАСНИ КРИТИКИ – ШЕХЕРЕЗАДА СЕ СОБЛЕКЛА 4 МЕСЕЦИ ПО ПОРОДУВАЊЕТО: Турските медиуми ОСТРО ја осудиле глумицата, а се поради нејзиното ТЕЛО!

Бергузар Корел, која стана позната по улогата на Шехерезаде, се породи пред само четири месеци и роди уште едно дете, а осудите на сметка на убавата актерка многумина изненадиле. Актерката отиде на море со семејството, и ја покажа линијата по раѓањето, поради што турските медиуми напишале дека таа го привлекува …

Повеќе »

(ФОТО) Водителка позирала покрај мурал посветен на Марадона: Но, вниманието го одвлекло нешто друго!

Италијанската спортска презентерка со колумбиско потекло позирала покрај мурал посветен на Диего Марадона, а фотографиите и видеата што ги објави на Инстаграм ги воодушевија нејзините фанови. View this post on Instagram Maradona es Dios , Maradona es el fútbol !!! Nadie como tú … siempre con nosotros. Tengo un sueño …

Повеќе »

(ФОТО) Премногу тажни фотографии на ѕвездата на „Пријатели“: Фатен како тешко оди и едвај дише па морал да се потпре на зграда…

Пропаѓањето на 50-годишната ѕвезда на „Пријатели“ е една од најтажните приказни во Холивуд. Станува збор за актерот Метју Пери кој беше голема sвезда што заработи големи пари заради споменатата серија, а исто така беше и тивкото страдање на многу жени. Сепак, славниот Чендлер тогаш започна со бурен начин на живот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) УБАВИ ВЕСТИ: Во петок се враќа „Само Интервју“ – прв гостин Венко Филипче!

По скоро три месеци принудна пауза, овој петок се враќа „Само Интервју“! Прв гостин на Гоце Михајлоски ќе биде, кој ако не најодговорниот за здравствениот систем – министерот Венко Филипче… Што научивме и што уште треба да сториме за да не бидеме дел од статистиката на заразени? Дали некаде „погреши” …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се сеќавате ли на Кристл од „Династија“? Денес има 77. години и ќе се изненадите кога ќе видите како изгледа!

Актерката Линда Еванс врвот на својата кариера го достигна со улогата на Кристл Карингтон во една од најпопуларните серии на сите времиња, „Династија“. Еванс денес има 77. години, а многумина ќе се согласат дека таа е сè уште убава жена. 😏 pic.twitter.com/KdBZJ7FDOz — 🅰️na Banana (@dudaodmuda) June 9, 2020 Еванс …

Повеќе »

(ФОТО) Популарниот водител на „Никогаш не е доцна“ обелоденил дека е позитивен на коронавирус!

Во шоуто „Ѕвездите на Гранд – специцијал“, кое се емитува во живо на Прва телевизија, авторот и водител на шоуто, Саша Поповиќ, открил дека неговиот колега и автор на серијалот „Никогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ, е позитивен на вирусот корона. Саша потврдил дека Жика не се појавил на снимањето …

Повеќе »