тв лица

(ФОТО) Прекрасни вести од домот на најубавиот турски пар: Бурак и Фахрије имаат одлична причина за славење!

Пред точно пет години, Бурак Озџивит ги скрши срцата на илјадници обожавателки кога се заколна на вечна љубов само на една, и тоа најголемата – убавата колешка Фахрија Евџен. Беше на романтичниот брег на Босфор, во Истанбул, во доцните попладневни часови. Иако турските медиуми во меѓувреме неколку пати ги разведуваа, …

Повеќе »

(ФОТО) ИМАЛА 40. ГОДИНИ – Омилената британска водителка починала по долгогодишна борба со тешка болест

Британската водителка Дам Дебора Џејмс, која долго време се борела со рак на дебелото црево, починала на 40-годишна возраст. Тажната вест ја потврдило и нејзиното семејство. View this post on Instagram A post shared by Deborah James (@bowelbabe) „Дебора почина денеска, мирно, опкружена со своето семејство. Таа беше најневеројатната сопруга, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОЗНАТАТА ТВ ЅВЕЗДА НЕ ПРЕСТАНУВА ДА ИЗНЕНАДУВА – МАЈКАТА ЗАБОРАВИЛА ДЕКА ИМА ДЕЦА, ПА ФРЛАЛА ПАРИ НА МЛАДИОТ ДЕЧКО: Тој открил ШОКАНТНИ детали од врската! Има дури и ВНУЦИ!

Контроверзната Џун Шенон (42) целосно ги игнорирала потребите на своите деца додека целото внимание го насочи кон Џордан МекАлам (24), кого го опсипувала со скапоцени подароци, како што тој откри во неодамнешното интервју со Јутјуберот Ели Би. Џун Шенон е позната по повеќе од контроверзното шоу „Here Comes Honey Boo …

Повеќе »

Среќни вести од семејството на познатите турски актери Бариш Ардуч-Ѓупсе Озај

Добри и среќни вести стигнаа од познатата актерска двојка, Бариш Ардуч и Ѓупсе Озај, кои пред две години стапнаа на лудиот камен во Чешме. Се дозна дека Ѓупсе Озај, која долго време не е видена, е во шестиот месец од бременоста. Бариш Ардуч, кој во јули 2020 година се ожени …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈПОЗНАТАТА БАЛКАНСКА ГЛУМИЦА ВО ХОЛИВУД СЕ ПОРОДИЛА ВО ТАЈНОСТ: Никој не знаел дека е бремена, веста ја открила на НЕОБИЧЕН начин!

Успеала да сокрие се до моментот кога еден детаљ не ја издал. Најуспешната холивудска актерка со балкански корени, Стана Катиќ (44), ѕвездата на серијата „Касл“, се породила кон крајот на 2021. година, но вешто ја криела среќната вест од јавноста, пренесува DailyMail. Сепак, се’ се дозна кога Стана објавила фотографија …

Повеќе »

ТАЖНО – ОДИМ ДОМА ДА УМРАМ! Водителката си ја предвидела НАЈЦРНАТА СУДБИНА: Само неколку дена по тажните зборови стигнала веста дека починала!

Познатата ирски телевизиски водител Ајдин Кенеди починала на 43-годишна возраст од тешка болест, јавува „Дејли мејл“. Нејзината смрт дошла само неколку дена откако таа во јавноста признала дека е во болница и побарала „да се молат за неа“.Ајдин минатиот вторник напиша дека има крварење во стомакот, споделувајќи фотографија од една …

Повеќе »

Починал 19-годишен американски актер: Сандерс ќе остане запаметен кај публиката по улогата во „The Walking Dead“

АКТЕРОТ Тајлер Сандерс е пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес, а причината за смртта се уште не е позната. Покрената е истрага, а резултатите од обдукцијата ќе бидат објавени подоцна. Тајлер Сандерс е најпознат по улогите во сериите „Just Add Magic: Mystery City“, „911: Lone Star“, како и …

Повеќе »

(ФОТО) Саманта од култната серија „Сексот и градот“ во 7. деценија се соблекла во костим за капење: Многу обожаватели се воодушевени!

Актерката крена прашина со фотографија во едноделен костим за капење Познатата Саманта Џонс во серијата „Сексот и градот“ ја толкуваше актерката Ким Катрал. Таа се појави во шест сезони од оваа серија. Таа сега има 65. години, но изгледа неверојатно, што го докажа со фотографија на својот Инстаграм профил. View …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕРИЈАТА ДОАЃА НА НЕТФЛИКС – Се сеќавате на фаталната Руби? Таа денес има 44 години и според многумина е најубавата баба на светот!

Една од најпопуларните теленовели прикажани на нашите простори е „Руби“, приказна за убава, сиромашна студентка која сака да се збогати за да живее во луксуз.Оваа популарна сапуница сега е достапна на Нетфликс и моментално може да се гледа во Америка, а според најавите наскоро ќе биде достапна и во Европа. …

Повеќе »