семејство

(ВИДЕО) ТРАГИЧНО – АНТЕ ВО ТВ ШОУ СИ ЈА БАРА СЕСТРАТА:„Бевме во дом, а потоа те посвоија, те сака бато, јави ми се…“

„Бевме заедно во домот Маслина во Дубровник, а потоа тие нè разделија. Ти си посвоена и со сите обиди никогаш не успеав да те пронајдам. Сега кога имаш 18. години, никој не може да ни забрани да се сретнеме, напишал Анте… Анте Драгојевиќ (19) од Грижан кај Цриквеница во Суперталент …

Повеќе »

(ФОТО) КОЈ САКА МОЖЕ – СНИМКАТА ОД МАЈКАТА КОЈА СЕ ПРЕДОЗИРАЛА ВО АВТОМОБИЛ А БЕБЕТО БИЛО ДО НЕА ГО ЗГРОЗИЛЕ СВЕТОТ: Три години подоцна приказана ВАКА завршила а нејзината порака го обиколи светот!

Приказната зад грозоморната фотографија на предозирана мајка во автомобил во 2016. година додека нејзиното бебе на задното седиште плаче, после три години доби неочекуван пресврт. Поточно, фотографијата објавена од полицијата, на која е прикажана Ерика Греј во несвест, со шприц во раката и зад воланот, многу брзо ја обиколи планетата …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТОТ УМЕЕ ДА БИДЕ СУРОВ: Додека таа раѓала во соседната соба нејзиниот сопруг умирал…

Американката Келси Фергусон (31) лежела во болница поради индуцирано породување откако на нејзиниот сопруг предоцна му била дијагностицирана тешка болест само четири дена пред да му се роди синот. „Би рекла мојот свет пропадна дента кога мојот сопруг ме остави, но започна нов живот кога нашиот син се роди“, рекла …

Повеќе »

(ФОТО) ЌЕРКА И (20) ПОЧИНАЛА ПОРАДИ ДИЕТА КОЈА ЈА ДРЖАТ СИТЕ ЖЕНИ: Била студентка со ОГРОМНИ ПЛАНОВИ, а 1.намирница ја чинела живот!

Студентка по криминалистика, која била опседната со сопствената тежина, починала како резултат на години на неисхранетост. Иако лекарите не се во можност да утврдат што точно ја предизвикало смртта, веруваат дека за тоа придонеле таблетите со јаболков оцет. Линдзи Бун (20) била пронајдена мртва од нејзините цимерки со кои живеела …

Повеќе »

(ВИДЕО) Близначки биле раздвоени 66. години: Погледнете како изгледала нивната повторна средба!

После 66. години одвоеност, близначките повторно се сретнале. Џени Вилсон и Кејт Милнс имаат по 66. години. Со децении живееле само неколку километри оддалечена една од друга, но не знаеле дека се роднини. Додека нивната мајка била бремена одлучила да ги даде на посвојување. Едно од девојчињара е посвоена во …

Повеќе »

МАЈКА МОНСТРУМ: БУГАРКА ја продала ќерката (15) на друга жена за 100 евра а потоа тинејџерката била однесена во Германија и започнал ХОРОР!

На 54-годишна жена во Бугарија, која на друга жена и ја продала ќерка си за 100 евра, и се суди во Германија, откако била обвинета дека во 2006. година ја довела 15-годишна тинејџерка во Дортмунд и ја принудувала да се проституира. „Само плачев“, рекла жртвата, која денес има 29 години, …

Повеќе »

(ВИДЕО) АНГАЖИРАЛА НЕГУВАТЕЛКА ЗА МАЈКАТА (93) ПА СЛУЧАЈНО ОТКРИЛА ХОРОР: Камерите покажале МАЧНИ СЦЕНИ!

На ова видео е прикажана сурова негувателка како клоца 93-годишна жена пред да ја фрли на троседот затоа што „го вознемирила нејзиниот одмор“ кога паднала. Снимката од надзорната камера на сопственичката на домот, г-ѓа Ксинг, ја покажува старателката г-ѓа Жу (39), како ја злоупотребува постарата мајка на нејзината клиентка на …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудскиот глумец проговорил за тајните на успешното родителство и складен брак

За популарниот глумец родителството е спој на дисциплина и попуштање. Метју МекКонахју и сопругата Камила Алвес се родители на ќерката Вида и двата сина Леви и Ливингстон. Откако станал татко во 2008. година, Метју отворено проговорил за одгледувањето на децата, рамнотежата помеѓу работата и родителството и уште многу нешта, пренесува …

Повеќе »

КОГА ЌЕ ПОЧИНАТ МАМА И ТАТО: Овие 10. работи се менуваат заекогаш

Дента кога родителите ќе исчезнат од вашиот живот, ќе сфатите колку сте ги сакале. Честопати не сме ни свесни дека нашите родители се обични луѓе со вообичаени слабости сè додека не биде предоцна. Растеме и секогаш се гледаме како непобедливи. Заминуваме, се иселуваме од семејниот дом со некое чувство дека …

Повеќе »