семејство

Писмо на мајка до своето дете: „Не се врти сине…оди…“

Не се свртувај кон мирисите на детството, сега си голем. Не се свртувај кон липата што мирисаше под прозорецот, тие ги исекоа нејзините гранки. Не се свртувај по мене, добро сум. Ниту твоето куче не заслужува свртување, ќе го чувам. Кога се двоумиш, запомни колку беше бесен поради оној дедо …

Повеќе »

(ФОТО) СЕМЕЈНА ДРАМА НА СКИЈАЊЕ: Мажот врескал и молел да се запре жичницата додека синот им висел од 12. метри!

‘Сопругот панично врескаше и молеше жичницата да запре бидејќи нашиот син паѓаше од 12 метри висина’ Скајлер, деветгодишниот син на американската модна дизајнерка Рејчел Зои (52), претрпел сериозна несреќа на скијање во неделата – момчето паднало од жичарницата од висина од 12 метри и завршило во болница. “Ова го објавувам …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОВИЕ ДЕВОЈЧИЊА СЕ СВЕТСКО ЧУДО: Сестри „близначки“ родени од две матки и со 8. недели разлика 

Ева Реа и Евелин Рос имаат идентични особини и изгледаат како вистински близначки, но всушност се родени од две матки и со осум недели разлика… Гордата мајка Келси Прајс не може да престане да ги гледа своите убавици. Облечени во идентични фустанчиња со речиси ист изглед, Ева Реа и Евелин …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МАЈКА ХРАБРОСТ – И ЈА УБИЛЕ ЌЕРКАТА А ПОТОА ГИ ЗЕЛА РАБОТИТЕ ВО СВОИ РАЦЕ: Филмска приказна за мајката која ги привела убијците на правдата а потоа крваво завршила!

Мексиканката Миријам Родригез, чија ќерка била киднапирана и убиена од озлогласениот наркокартел Лос Зетас, поминала години во потрага по убијците, а на крајот крваво завршила крвава – била застрелана со 12 куршуми пред нејзината куќа пред 3. години. Нејзината приказна е како на филм. Сè започнало на 23 јануари 2012 …

Повеќе »

Половина век поминале заедно, а короната ги убила за две недели

Коронавирусот во рок од две недели уби пар што бил во брак повеќе од половина век Дејвид (76) и Марија Емот (74) починаа по 52. години поминати во брак како резултат на компликации предизвикани од Ковид-19. Марија само преку Зум можела да се збогува со својот сопруг, кој умирал во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кога овие шесторки се родиле цел СВЕТ нон-стоп зборувал за нив: Кога ќе видите како изгледаат денес ќе ви биде јасно и ЗОШТО!

Џенет и Греам Волтон не сакале ништо друго освен да станат родители. Неколку години се обидувале и се обидувале да имаат дете, но залудно. На крајот, тие одлучиле да пробаат ин витро оплодување. За жал, ниту тоа не успеало. По 12 обиди, Џенет сè уште не била бремена. Токму кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОБНА ГРЕШКА – СЕМЕЈСТВО СО МЕСЕЦИ СЕ ЧУВАЛО ОД КОРОНА, А ПОТОА СЛАВЕЛЕ РОДЕНДЕН: Се заразиле 15. членови – „Згрешивме, не бидете како нас!“

Семејството Арагонес не сакало ништо друго освен да ги врати своите животи во нормала, и по осум месеци строга претпазливост, си дозволиле еден исклучок од почитувањето на мерките против ширењето на коронавирусот – роденденска забава на која присуствувале 12 лица. Сепак, она што било замислено како брза прослава, се претворило …

Повеќе »

ТАЖНО – Мајка на десет деца починала откако ја родила првата ќерка

По помалку од две недели откако ја пречека својата прва ќерка, мајката на десет деца од Тексас починала. Соња Харлоу со години се молела за својата ќерка, изјавил нејзиниот сопруг Спенсер за The Bluebonnet News. Нејзините молитви биле одговорени на 5. ноември кога родила ќерка која ја нарекла Елијана, што …

Повеќе »

ЖЕЛБА И УПОРНОСТ – После 14. спонтани абортуси бившата Мис на светот родила близнаци!

Поранешната Мис на светот Росана Дејвисон родила идентични близнаци откако имала 14. спонтани абортуси. Манекенката (36) и нејзиниот сопруг Весли Квирк сега имаат три деца. Двојката претходно ја добила ќерката Софија, а близнаците се именувани Хуго и Оскар. Розана на својот Инстаграм профил сподели фотографија со близнаците и нејзиниот сопруг. …

Повеќе »