семејство

Ја пронашол мајка си после 45. години: Она што му го кажала кога се сретнале ги топи и најтврдите срца!

Прочитајте емотивна приказна за состанокот мајка и син после пет децении… Брус Холивуд, поранешен полковник на военото воздухопловство, бил посвоен како дете од американска двојка која живеела во Јапонија. Иако секогаш го убедувале да ја побара својата биолошка мајка, тој упорно одбивал додека не доживеал срцев удар. Додека лежел во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕМОТИВНО – Лекар се вратил кај семејството кое, поради корона вирусот, не го видел еден месец: Еве како реагирале неговите деца!

Лекарите, медицинските сестри и другите даватели на нега се борат со невидена ситуација порадикоја не смеат да контактираат со нивните семејства. Не само што тие работат во стресни услови, тие честопати се незаштитени, премногу вработени и мораат да се држат настрана од своите семејства. Неодамна беше објавено видео каде лекар …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја реакцијата на малото девојче (6) кое после еден месец ја видела мајка си која работи со заболени со корона вирус!

Озге Кочак работи како медицинска сестра на поликлиника која се занимава со лица заразени со коронавирус. Таа е исто така мајка која морала да ја напушти ќерка си неколку недели за да може да си ја заврши својата работа, но и да го заштити семејството. Кога дошло време да се …

Повеќе »

(ФОТО) СУДБИНИ – Ја пронашла последната порака од сопругот кој починал од корона вирус:„Ако најдеш некого…“

Кога Кејти Колео (33) пристигнала во болницата, нејзиниот сопруг Џон (32) веќе бил мртов и не успеала да се збогува со него… Кога Кејти Колео (33) пристигнала во болницата, нејзиниот сопруг Џон (32) веќе бил мртов и не успеала да се збогува со него. Последните месеци од својот живот ги …

Повеќе »

СЛИКА КОЈА КРУЖИ ПО СВЕТОТ – ФОТОГРАФИЈА НА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА НА ПРВАТА ЛИНИЈА НА ОДБРАНА: „Ова се мојот маж и децата! Поради КОРОНА ја донесов најтешката одлука!“

Џеј Шорт е медицинска сестра, а поради претпазливост, таа со недели семејството го гледа на овој начин. Таа ја објави сликата на социјална мрежа за да им објасни на луѓето дека не треба да играме со корона вирусот „Јас сум на фронтот на пандемиска одбрана. Моето бебе е родено минатата …

Повеќе »

Тешко ни е во изолација? Потресна приказна на една Македонка која испраќа моќна порака до сите – „Зборувај ми за изолација!Тешко ви е да сте дома сите заедно, а?“

Скопјанката Симона Арсовска ја отвори својата душа на Фејсбук и испрати трогателна, но силна порака до сите. Откако ќе ја прочитате, поинаку ќе гледате на изолацијата на која, поради коронавирусот, сме принудени. „Скоро цела бременост во кревет дома, во една положба. Јадење со лежење, мочање у лопата по болници!!! Зборувај …

Повеќе »

(ФОТО) Супер мајката го родила своето 22. дете

„Тоа беше најчудното раѓање досега, но на крајот, би рекла дека е најдоброто искуство“, рекла среќната мајка Сузан (45) и нејзиниот сопруг Ноел (49) од Радфорд, Ланкашир, го прошириле семејството со уште едно девојче тешко 3,1 килограми. Родителите на најголемото британско семејство, кои инаку сами се издржуваат, имаат своја пекарница, …

Повеќе »

Видео кое крши срца: Еве што направил овој доктор кога синот му потрчал во прегратка!

Од Саудиска Арабија доаѓа емотивно видео во кое доктор морал да го запре синот, кој му трча вопрегратка по долгата смена во болницата каде лекувал пациенти со коронавирус. Видеото, направено во Саудиска Арабија, покажува лекар кој се вратил дома исцрпен по смената во болница за да се грижи за заразените …

Повеќе »

(ФОТО) Самохрана мајка на шест деца победила рак, но корона вирусот бил кобен!

Коронавирусот продолжува да зема се поголем број на човечки животи, а бројот на починати лица во САД вчера надмина 3.000. меѓу жртвите е и мајка на шест деца кои од неа се простиле преку токи-воки. Санди Рутер (42) од Вашингтон е жената која преживеала рак на дојка, но не и …

Повеќе »