семејство

(ФОТО) БРАТСКА ЉУБОВ: Момче ослабнало 30. килограми за да на братот близнак му донира бубрег!

Луѓето се подготвени да направат најголеми жртви кога животот на член на семејството е во опасност. Далтон Игли открил проблеми со крвниот притисок пред четири години. Тој бил вработен во компанија за собирање ѓубре. На лекарски преглед, било утврдено дека боледува од дисфункција на бубрезите, а болеста била во напредна …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСТОЈАНО НИ Е В РАКА А НЕМАМЕ ПОИМ КОЛКУ Е ВАЛКАН: Предметот што го користиме секој ден е легло на бактерии!

Новата студија покажува дека далечинскиот управувач е веројатно 20 пати повалкан од тоалетот. Во студијата, на присуство на бактерии во домаќинството биле тестирани разни предмети, вклучувајќи далечински управувач, канта за ѓубре, теписи и тоалетката школка. Анализата потврдила дека далечинскиот управувач е далеку највалкан. Бројот на бактерии и мувла достигнал неверојатни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка на 16. деца покажала како изгледа нивната неделна набавка на намирници!

СИТЕ оние што готват сосема сигурно понекогаш остануваат без идеи. Ова е причината зошто многумина го планираат своето неделно мени однапред и според тоа ја создаваат својата листа за купување. Но, замислете колку организација бара да изготви неделно мени за многучлено семејство. Џени Бонел од Квинсленд е горда мајка на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка (44) се пофалила со фотографија од стомакот: Го чека 22. дете

Најголемото семејство на Велика Британија брои 24 члена – родители, 21 дете и со нетрпение ја чека пориновата. 44-годишната Сју Радфорд за два и пол месеци ќе го роди своето 22-ро дете. Гордата мајка напредокот го бележи на социјалните мрежи, а сега со 208.000 обожаватели споделила како изгледа трудничкото стомаче …

Повеќе »

(ВИДЕО) РУСИН БРУТАЛНО СИ ГО УБИЛ СИНОТ (13): Имал рак а за злосторството дал морбино објаснување!

Татко со термален тумор на мозокот го избодел својот 13. годишен син затоа што се плашел дека неговата сопруга нема да може да го воспитува сама, објави „Daily Mail“. Олег Драчев (40) е уапсен во Москва под сомнение за сторено кривично дело. Тој се обидел да ја избоде и неговата …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНА ПРИКАЗНА – СЕСТРИ СЕ НАШЛЕ ПОСЛЕ 78. ГОДИНИ: Роса и Јулија ги раздвоила битката за Сталинград а сега се повторно заедно!

Две сестри од Русија, кои ги разделиле за време на Втората светска војна, повторно се сретнале и тоа после 78 години! Росалина Роса Каритонова (94) и Јулија (92) се загубиле една со друга за време на битката кај Сталинград. Поточно, Роза работела во фабрика за тенкови што била бомбардирана од …

Повеќе »

ГОСПОД ГИ ЧУВАЛ – Мајка забележала прамен коса на седиштето, а потоа и дупка од куршум: Бог не спаси!

Сем Авила се движела по улицата во Сакраменто, Калифорнија, со својот 3-годишен син Логан на задното седиште. Одеднаш слушнала неколку гласни истрели. Таа дури и не успеала да се снајде кога одеднаш пукнало предното стакло на автомобилот, а парчиња стакло летале на сите страни. Едно лице пукало со пиштол од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојче (6) го спасила целото семејство од пожар – сите спиеле!

Семејството Карлбон се наоѓало во длабок сон во нивниот дом во Њу Џерси кога нивните животи се смениле за само неколку застрашувачки моменти. Џими, таткото и неговите две деца, Хантер (2) и Маделин (6), спиеле горе. Нивната мајка заспала на софата. Околу 2 часот наутро, Маделин се разбудила бидејќи почувствувала …

Повеќе »

(ФОТО) Прекрасна приказна! Им заблагодарил за се – КОГА ГО УСВОИЛЕ ЖИВЕЕЛЕ ВО ТРОШНА ШУПА: Сега кога пораснал им пружил живот од соништата!

Кога Џајви Лазаро Бадиле Втори бил дете, на Филипините го посвоила прилично сиромашна двојка. Тој немал богато детство, но е благодарен на љубовта што му ја дале. Лазаро потоа напорно студира, уште понапоно работел и станал успешен бизнисмен. Затоа, тој решил на своите родители да им обезбеди сè што им …

Повеќе »