семејство

Исповед што ја збунила јавноста: „Тато ќе добие друга ќерка и ќе и го даде истото име како и мене“

Дали би било чудно за вас ако вашата сестра или брат имаат исто име и презиме како вас? Изборот на име за дете може да биде вистински предизвик! Сепак, фокусот на оваа приказна е невообичаена ситуација, барем според зборовите на една тинејџерка. Имено, 18-годишната девојка била многу изненадена кога открила …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како изгледа борбата на мајка од облеката на 11. деца

Мајка на 11. деца на ТикТок покажала како изгледа нејзината „борба“ со перење и сортирање облека. Корисниците на мрежата се шокирани од „планината“ на облеката, пишува Fox News. Бритни од САД споделила видео на кое ги подредува алиштата што ја преплавиле целата просторија. Таа и нејзиниот сопруг Крис се родители …

Повеќе »

(ВИДЕО) Милиони луѓе се воодушевени од бабата и дедото кои после осум месеци прв пат ја прегрнуваат внуката

ТВ водителката и американска научничка Емили Каландрели објавила видео кое многумина разнежнило. Како што открила на својот профил на „Тикток“ @thespacegal, нејзините родители се вакцинирани против ковид-19 и сега, по осум месеци разделба, конечно им била дадена можност да се дружат со ќерката и со внуката Роуз. Емили истакнала дека …

Повеќе »

ФОТОГРАФИЈА на уморен татко кој спие на под во болница станала вирална – Испраќа МОЌНА порака!

РОДИТЕЛСТВОТО е работа што мајките и татковците треба подеднакво да ја споделуваат, но податоците од Бирото за статистика на САД за 2020. година откриваат дека во некои случаи, мајките поминуваат двојно повеќе време во грижата за своите деца отколку татковците. Но, постојат и примери кои јасно покажуваат дека и двајцата …

Повеќе »

(ФОТО) Мама Маја има три сина и месечно само за храна трошела 24.000: Ова е нејзиното МЕНИ со кое месечно ЗАШТЕДУВА дури 16.000 денари!

Маја Шкарица, професор по математика и информатика од Иваниќ-Град во Хрватска, стана хит на социјалните мрежи откако покажа како нејзиното семејство заштедува 16.000 денари месечно. Маја вели дека порано размислуваше „сè најлошо“ за жените кои се премногу посветени на организацијата. „Тие навистина ме нервираа“, вели таа. И тогаш Маја за …

Повеќе »

(ФОТО) Војвотката повторно изненадува: Откриено каде Меган Маркл планира да се породи

Со месеци наназад, погледите на обожавателите беа насочени кон Меган Маркл и принцот Хари. Интересот кај јавноста се зголеми откако тие објавија дека наскоро ќе станат родители по втор пат и дека по нивното синче Арчи во нивното семејство доаѓа девојче. Како што објави Њујорк пост, Меган Маркл и принцот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА – Бебето го оставила во болница а 20. години подоцна открила дека нејзината ќерка е светски позната!

На Параолимписките игри во Лондон во 2012 година, целиот свет зборуваше за една девојка: 20-годишната Американка Џесика Лонг, која освои 5. златни и два сребрени медали. Таа е убедливо најуспешната пливачка на Параолимписките игри досега. Но, она низ што поминала како дете е вистински кошмар… Џесика не е родена во …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕУШТЕ ИМА ДОБРИ ЛУЃЕ: Самохрана мајка работела полно работно време за да ги издржува двете болни ќерки се додека непознат човек не и рекол да го погледне на iPad!

Шана Левит е самохрана мајка на две ќерки, 12-годишната Каденс и 9-годишната Адисон. Во 2010. година, Шана забележала дека Адисон брзо се заморува и дека честопати ја губи рамнотежата, поради што ја однела на педијатар и невролог, кои не можеле веднаш да утврдат што е тоа. Набргу потоа, таа ги …

Повеќе »

(ФОТО) Била зависник од дрога, 15. пати се предозирала, а сега со својата трансформација многумина оставила без текст:„Сакав да покажам дека се’ се може кога се сака!“

Девојка која била во пеколот на дрогата, успеала да се победи самата себе Поранешната зависничка, која се предозирала 15. пати, успеала да се извлече од пеколот на дрогата и целосно да го промени својот живот. Таа открила како успеала, првенствено да се победи себеси, а нејзините нови фотографии ги оставија …

Повеќе »