Стар дедо се разиграл: Еве ви ги патериците, jaс сакам да играм! (ВИДЕО)

Какво видео!
Овој џентлмен инписиран од музиката се подмладил неколку десетици години. На тактовите на музиката почнува полека за да потоа ги отфрли двете патериците кои му помогнуваат при одење…
85. годишниот старец потоа го започнува својот музички ритам…И’ му се придружува една дама, па потоа игра со две…
Ех, што се може музиката кога ќе ви го погоди срцето…
Погледнете!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Екран ви ги претставува хедлајнерите на Pinkpop 2024

Екран во неколку објави ќе се обиде да ви ги презентира најголемите музички имиња кои …