(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ искрено за семејството – „Јас и Новак сме добар тим“ – „Полесно ми е со постариот син отколку со ќерка ми“

Јелена Ѓоковиќ отсекогаш била искрена кога станува збор за воспитувањето на децата
Јелена Ѓоковиќ се појавила на премиерата на филмот „Во мојата глава 2“, каде што му го позајмува гласот на еден од ликовите.
– Ова е голем глобален проект. Сакаме да испратиме порака за тоа колку се важни емоциите. Се приклучивме на тим од успешни луѓе. Ме красат сите емоции, се препознавам себеси во секој лик. Јас сум во тимот на чистачи, оние кои бришат спомени во филмот, тоа е симболична појава – изјави Јелена за Блиц и се осврна на своето семејство.
– Секогаш имав добра поддршка од моето семејство. Во тинејџерскиот период нема памет на власт, но има памет. Мислиме дека сме премногу паметни, но всушност правиме многу глупави работи. Имаме искушенија на сите полиња. Поддршката е секогаш важна, секогаш – изјави сопругата на познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)


Таа се осврнала и на нејзините наследници, кои се центарот на нејзиниот свет.


– Дали е полесно со ќерка или син? Општо е предизвик да се занимаваш со децата… (се смее) Не ги делам по пол, но ми се чини дека е полесно со мојот постар син отколку со ќерка ми. Можеби затоа што сум почувствителна на него, затоа што е прво дете, мое прво искуство во родителството. Од друга страна и јас уживам во авантурите на Тара – додала Јелена со насмевка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)

Не крие дека се плаши од многу работи поврзани со семејството.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)

– Стравот е секогаш присутен, се трудам да сфатам што е рационално, а што не. Јас и Новак сме добар тим, добар тандем, луѓе кои мораат многу да научат за да бидат подобри – истакнала таа.
Инаку Новак Ѓоковиќ по операцијата на коленото (менискус) малку ќе паузира од тенисот и со семејството ќе се обиде што побргу да се опорави. Така тој и Јелена неодамна биле на село на свадба но не се знае на чија.

Извор:Blic

Фото: Притскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПРОБАЈТЕ И ВИЕ – Страдате од несоница? Ова се трикови кои ќе ви помогнат побрзо да заспиете

Несоницата е проблем кој погодува многу луѓе ширум светот. Долгорочните проблеми со спиењето можат негативно …