семејство

(ВИДЕО) Татко и син „растураат“ на сцена: „Металика“ продолжува да живее!

Велат дека талентот кон нешто е наследен па се чини дека Тај Троило го наследил музичкиот ген од својот славен татко Роберт. Роберт Тројило, член на култниот бенд „Металика“ имал настап со својот син Тај. Роберт во бендот свири бас гитара а се чини дека музичкиот ген го наследил и …

Повеќе »

(ФОТО) „Ќе ви се истопи срцето“:Самохран татко нацртал како изгледа одгледување дете!

Секој родител барем еднаш помислил дека времето трае покусо отколку трепнување на окото. Понекогаш ви се чини дека вашето дете пораснало во секунда, а знаењето и вештините кои денес ги усвоило уште вчера се чинеле далеку со светлосни години. Токму поради тоа родителите прават фотографии за да документираат драгоцени моменти …

Повеќе »

Донирано второ Роса школо од Пивара Скопје и Министерството за здравство за идните родители во Гостивар

По отворањето на првото Роса школо за родителство во Скопје, денес и Општата болница во Гостивар доби свое место за едукација и обука на сите заинтересирани идни родители. Овој проект на Пивара Скопје е во партнерство со Министерството за здравство, а до крајот на годината најавено е отворање и на …

Повеќе »

(ФОТО) Децата на славниот готвач имаат божиќна традиција која би требало да ја следат сите семејства!

Божик е време на дарување на оние кои имаат помалку од нас. Тоа е воедно и идеално време кога децата треба да научат за хуманост и добрина. Постојат различни начини, а семејството на готвачот Џејми Оливер негова посебна традиција. View this post on Instagram One of my absolute happiest memories …

Повеќе »

(ФОТО) Непребол: Како Јана и Игор Стефановски се простија од татко им?

Децата не се огласуваат но на суптилен начин се простиле од својот татко… Игор, син на драматургот Горан Стефановски, се огласи на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук, по смртта на неговиот татко. „Сите се правиме маратонци, а секој во стомакот знае точно колку може да истрча, до каде му …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славната мајка на четири деца покажала како навистина изгледа телото после породувањето: Многумина занемеле!

Нејзиното тело е повторно без драстични вишоци, останал само стомакот како доказ дека тука девет месеци било бебе. We are happy to introduce you to Romeo Alejandro David Baldwin 💛 #wegotthis2018 A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin) on May 21, 2018 at 8:48am PDT Хиларија Болдвин, сопруга на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Невестата и гостите во солзи: Младоженецот среде венчавка објавил дека сака друга!

На денот на свадбата на двојката од Португалија,Џеферсон и Џесика, имало многу солзи. Она што предизвикало вистинска поплава било искажувањето за љубов на младоженецот. Само што тоа не било усмерено кон невестата туку кон неговата осумгодишна ќерка. На свадбата главно се’ е околу невестата и младоженецот. Меѓутоа, во нивниот ден …

Повеќе »

(ФОТО) Живот: Сефер Цаноски понатаму продолжува со Сезен Бас

Како што известуваат некои македонски медиуми првиот човек на Фон, Сефер Цановски се одлучил на втор брак… Негова избраничка е (според доказ.мк и инфо24) Сезен Бас. Инаку, Сефер беше претходно во брак со Лејла Рамковска, ќерка на Велија Рамковски, и ги имаат децата Каан и ќерката Каја која неодамна наполнила …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Корпичка од макарони: Декорација на која многумина ќе ви завидуваат!

Особено ќе им се допадне на децата… Ако во здодеало велигденските јајца да ги држите во класична плетена корпа, тогаш овој проект на една домаќинка од интернет потполно ќе ве воодушеви. Ваква велигденска корпа сигурно не сте виделе, а претставува вистинско мало ремек-дело. Не плашете се да се обидете, бидејќи …

Повеќе »