ФИТ

(ФОТО) Тело од соништата на 41. година: Тајната на совршената фигура на Алесандра Амбросио се крие во овие 2 РАБОТИ

Таа се уште е една од најбараните модели Алесандра Амбросио (41) има совршена фигура, заштитно лице е на многу модни кампањи, снима реклами итн. се смета за еден од најплатените модели. Таа неколку пати кажала дека не верува во диети, а иако многу вежба, тој секогаш се храни здраво и …

Повеќе »

ЕФЕКТИВНИ НАВИКИ – Пет работи што можете да ги правите секој ден за да го изгубите вишокот килограми

Одредени навики можат да ви помогнат да се ослободите од вишокот килограми, а со секојдневно практикување на внесот на протеини, ограничување на внесот на шеќер, хидрираност, намалување на внесот на алкохол и следење на вашата кондиција, наскоро ќе видите резултати. Доколку се обидувате да ослабете, а сепак не сте среќни …

Повеќе »

ШЕСТ ВИДОВИ ДЕБЕЛИНА: Погледнете во која група припаѓате и како да го решите проблемот

Постојат многу причини за дебелина, а ова се некои од начините за справување со вишокот килограми Науката докажала 6 типа на дебелина, предизвикана од различни фактори. Проверете во која група припаѓате, но и како да го решите тој проблем: 1. Дебелина од храна Овој тип на дебелина е најраспространет во …

Повеќе »

Пресечете еднаш засекогаш: Изборете се со емоционалното прејадување веднаш и сега

Луѓето со компулсивно прејадување ја користат храната како единствен начин да се справат со негативните емоции. Не бидете еден од нив. Понекогаш најсилните желби за храна се јавуваат кога емоционално сте на најниската точка. Кон храната се обраќате за утеха, свесно или несвесно, кога сте соочени со тежок проблем, кога …

Повеќе »

ПОСЕБНО СЕ КОРИСНИ – Конзумирајте ги овие пијалоци почесто доколку сакате да се ослободите од салото од стомакот

Доколку сте во процес на слабеење и сакате што побрзо да се ослободите од салото од стомакот, одредени пијалоци навистина можат да ви помогнат. Желбата за слатки може да не натера да купуваме нездрави грицки, ултра-обработена храна или газирани пијалоци. Смути е еден од пијалоците кои ќе бидат здрави за …

Повеќе »

(ФОТО) Бремената Блејк Лајвли насмеала со фотографијата со тренерот: „Вежбаме, но не помага“

АМЕРИКАНСКАТА актерка Блејк Лајвли и нејзиниот партнер Рајан Рејнолдс често ги смеат следбениците со своите објави на социјалните мрежи, а парот честопати јавно признава колку си даваат поддршка еден на друг. Со оглед на тоа дека моментално го очекуваат четвртото дете, големиот труднички стомак станал извор на инспирација за новата …

Повеќе »

(ФОТО) Опра Винфри се „стопила“, луѓето во неверување – Со ова мени ослабела преку 20 килограми

Познатата американска водителка Опра Винфри (68) во текот на својата долга кариера беше под будното око на јавноста и често истакнуваше дека секогаш имала проблеми со вишокот килограми.Иако пробала разни диети и успеала да ослабе, килограмите често се враќале. Неколку години решила да стави крај на „јо-јо ситуациите со килограми“ …

Повеќе »

Комбинацијата од 2 намирници придонесува за слабеење и делува смирувачки: Пред спиење испијте ја оваа НАПИВКА и истопете го салото

Напиток со мед и цимет Многу луѓе имаат свои ритуали пред спиење од кои не се откажуваат, додека пиењето вкусни чаеви е еден од нив. Сепак, нутриционистите нудат различни трикови кои помагаат во слабеењето, а во нив спаѓаат и разни пијалоци. Еден пијалок има посебно место, а тоа е мешавина …

Повеќе »

Што е ВОДЕНА ДИЕТА? За една недела можете да изгубите и до ПЕТ КИЛОГРАМИ

Диетата со вода не подразбира строго мени, туку се заснова на одредени правила Пред се, прво и најважно правило е да се испие чаша вода веднаш по будењето, додека појадокот треба да биде 45 минути после тоа. Се препорачува половина час пред секој оброк да се испие чаша вода, што …

Повеќе »