ФИТ

(ФОТО) Жената мачка објавила фотка од испотен, гол, стомак: Никогаш не изгледала подобро!

Постои ли подобра инспирација од Хали Бери? Судејќи според нејзината последна фотографија, тешко. Холивудската глумица во 54. година изгледа подобро од било кога, а нејзиниот стомак е како од челик. „Конечно мускулест стомак и чувството е неверојатно“, напишала покрај фотката на која ја кренала маичката и го покажала испотениот стомак …

Повеќе »

(ФОТО) Силвестер Сталоне објавил шокантна слика од младите денови:„Никогаш не се откажувајте!“

Веќе е познато дека легендарниот глумец редовно тренира и дека тоа е тајна на неговото мускулесто тело. За улогата на Рамбо осум месеци секој ден тренирал и тоа по четири часа, а освен што секој ден бил во теретана, одел и на часови по боречки вештини, курс по стреличарство и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Наоми Кембел како од шега крева тегови од 50. килограми!

Само да ве потсетиме дека манекенката има 49. години! Манекенката Наоми Кембел владеела со модната сцена со децении, а сега на својот Инстаграм профил споделила ново видео од теретана каде можеме да ја видиме како прави „deadlift“ вежба со тегови кои тежат дури 47. килограми! Хеланке и топот се главен …

Повеќе »

НАЈНОВА И ОМИЛЕНА БРЗА ДИЕТА: Јадете и уживате – а слабеете!

Предноста на оваа диета е тоа што не мора да исфрлате ниедна група намирници, а ниту количината која ќе ја внесете не е ограничена. За време на есента, мотивацијата за диета опаѓа, се подготвуваме за ладното време и зимските услови, поради што многумина од нас помалку сметка за исхраната, а …

Повеќе »

(ФОТО) 12. луѓе кои за една година се промениле до непрепознатливост

Со цел да ги ѕагубат одвишните килограми повеќето луѓе с еобидуваат помалку да јадат и да вежбаат, но некои со преголемата тежина се борат цел живот и само стручњаци можат да им помогнат. Bright Side собрал фотографии од луѓе кои учествувале во документарното шоу „Мојот дебел живот“ (My 600-lb Life), …

Повеќе »

(ФОТО) ЛЕСНО ДО СОВРШЕН СТРУК: Придржувајте се до овие 4 правила и ќе имате стомак рамен како даска!

Ова се основни фази низ кои секој мора да мине ако сака да ги загуби одвишните сантиметри околу својот струк. Секоја жена сака да има обликуван стомак и тенок струк, но на многумина тоа не им успева. Доколку ви е цел за кусо време да го доведете струкот до совршенство, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТРАНСФОРМАЦИЈА – Баба (73) поради дебелина имала висок притисок и холестерол: Ослабнала 30. килограми и повеќе не пие лекови!

Џоан Мекдоналдс (73) од Канада јадела во големи количества за да избега од проблемите во бракот. Имала 90 килограми и мака мачела со артритис, висок притисок и холестерол. Имала операција на тумор во стомакот кога била во педесеттите години, а потоа и операција на коленото, после што едвај се качувала …

Повеќе »

(ФОТО) ВРЕДНА БИВША ПРВА ДАМА – Мишел Обама покажала што прави во недела: Луѓето не можат д аповеруваат какв мускули има!

Сопругата на поранешниот американски претседател Барак Обама, Мишел Обама, неколку пати покажала дека има мускулести раце. Сепак, она што не го знаевме беше дека тоа важи и за нејзините стомачни мускули. Поранешната прва дама за прв пат покажала дека нејзините бицепси имаат конкуренција. На Инстаграм таа откри што прави во …

Повеќе »

Намалена, нормална или зголемена телесна тежина? Откријте го вашиот индекс на телесна маса!

Не постои лице на кое не му е важно дали има идеална телесна тежина. Разликата е единствено во тоа што некои внимаваат повеќе, а некои помалку, но сепак, желбата за вита линија е присутна кај секого. Вежбите и здравата и балансирана исхрана се само дел од активностите што ги применуваме …

Повеќе »