ФИТ

(ФОТО) За три месеци ослабнала 31. килограм: Без гладување и вежбање но и’ „мамење“!

Откако видела фотографии на кои биле четири генерации од нејзиното семејство, Ана Рејес (50), баба на пет внуци, за само три месеци „загубила“ 31,5 килограми, без вежбање, следејќи едноставен план за исхрана. Пред да ослабне за себе мислела многу лошо, била во депресија и немала самодоверба. „Немав никаков општествен живот, …

Повеќе »

Овој напиток е хит во светот: Се пие 15. дена и симнува 80. отсто маснотии од струкот и колковите!

Ви го откриваме рецептот за револуционерниот напиток кој благодарение на основната сосотјка – сода бикарбона – веќе за четири недели го забрзува метаболизмот и го поттикнува топењето на маснотиите од критичните подрачја. Ако сакате бргу да се ослободите од одвишните килограми испробајте го напитокот кој е многу едноставно да се …

Повеќе »

(ФОТО) Топлес модел на 59. години: Изгледа феноменално а ја открила и својата тајна

Керол Алт, „која жари и пали“ по интернет како топлес модел на 59. години ја открила тајната на својот изглед. Како што рекла во едно интервју, десертот е најзаслужен за нејзината фигура. Сепак, тука има и цака: Тоа е десерт направен од целосно сурови состојки. „Понекогаш само ќе нарачам тирамису …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џеј Ло и нејзиниот свршеник објавиле идеја за тренинг во пар – нејзиниот стомак е во прв план

Најфит парот на светот, Џенифер Лопез и Алекс Родригез заедно тренираат и тоа е тајната на нивниот квалитетен однос. Преку заедничките тренинзи, тие се поврзуваат, ја зајакнуваат врската и градат доверба. Тие решиле да ја понудат идејата за тренинг на другите, па Родригез го снимил она што го прават дома …

Повеќе »

(ФОТО) ВО ЗДРАВО ТЕЛО – ЗДРАВ ДУХ: Стојанче Ангелов повторно воодушевува!

На сите, а посебно на оние кои го следат Стојанче Ангелов им е познато дека тој ниту во време на корона вирусот не го запостави вежбањето… Ви донесуваме две негови објави од неговиот живот, но поврзани со вежбањето и одржувањето на синтагмата – „во здраво тело, здрав дух!“ „Размислувам да …

Повеќе »

(ВИДЕО) До фигура на песочен часовник за еден месец: Девојка со видео вежби заработува милиони

Клои Тинг стана YouTube ѕвезда. Во последните 30 дена што ги поминала во домашна изолација, заработила дури три милиони следбеници на YouTube. Сите ја следат поради вежбите за кои таа тврди дека ќе го израмнат стомакот и ќе обликуваат фигура на песочен часовник што е сон на многу жени. View …

Повеќе »

(ФОТО) ЗА НЕА ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈ: Џеј Ло воодушевила со фотографиите од вежбање!

Џенифер Лопез уште еднаш покажала дека нејзината фигура не е лесна за остварување. Пејачката изгледа импресивно дури и на 50-годишна возраст, а вчера ги „разбуди“ обожавателите со фотографии од тренинзите, кои добиле скоро три милиони лајкови за само еден ден. На првата фотографија, ѕвездата позира пред огледало, а зад неа …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЈНА НА ДОБРИОТ ИЗГЛЕД – ВЕЌЕ ПОЛОВИНА ВЕК СЕКОЕ УТРО ГО ПОЧНУВА НА ОВОЈ НАЧИН: Поради тоа во 78. година има тело на топ модел!

Нејзината тајна е прилично едноставна. Секој може да изгледа добро без оглед на возраста, вели таа Дури и многу помлади девојки не можат да се пофалат со телото што го има Барбара Кури а таа вели дека со малку труд секој може да има совршено дефинирани мускули. До 30-годишна возраст, …

Повеќе »

(ФОТО) Дали сте слушнале за „Тегла диета“? Хит е на социјалните медиуми, бесплатна и нема гладување!

Исхраната е многу едноставна, не се гладува, нема одредено времетраење, не чини ништо и доволно е само да се набави тегла. „Жената никогаш не е доволно тенка, а мажот доволно богат“ – тоа е стара поговорка, а секоја пролет припадничките на понежниот пол помислуваат дека преку зима ставиле неколку килограми. …

Повеќе »