светски звезди

(ФОТО) МОЖЕТЕ ЛИ ДА ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ? Ирскиот актер целосно го променил изгледот за улогата, глуми во серијата „The Penguin“

Ирскиот актер Колин Фарел целосно го промени својот изглед за снимањето на серијата „The Penguin“, која е продолжение на „The Batman“. Како што можете да забележите, овој 46-годишен актер го игра криминалецот Пингвин. Тој бИЛ фотографиран на снимање во Њујорк со колешката Кристин Милиоти, која ја игра Софија Малконе, ќерката …

Повеќе »

(ФОТО) САКА ДА ЈА ОТСТРАНИ СТИГМАТА – Холивудската актерка позирала со бастун за насловната страница на „Вог“: Храбро се справува со дијагнозата

Холивудската актерка Селма Блер позирала на насловната страница на британскиот Vogue со бастун во рацете, решавајќи да зборува за нејзината дијагноза на мултиплекс склероза и помошта од „видливоста“ и за отстранување на стигмата околу самата болест. „Имам емотивна и физичка приврзаност кон стапот“, изјавила за магазинот актерката, која е најпозната …

Повеќе »

БРОЈНИ РЕАКЦИИ – Се појавила фотографија од визата на Георгина на која е наведена како „сопственост на Роналдо“

На интернет кружат наводни фотографии од визата на Георгина Родригез, а еден детаљ предизвикал бројни реакции на социјалните мрежи. Имено, Георгина била етикетирана како „роб“ во „сопственост на фудбалерот“. Потсетуваме дека жените во Саудиска Арабија немаат независност или автономија, а славниот пар не е официјално во брак, што значи дека …

Повеќе »

(ФОТО) БРОЈНИ ПРОБЛЕМИ – Фотографиите од легендарниот Ози Озборн ги растажија неговите обожаватели, тој се бори со тешка болест

Ози Озборн, 74-годишниот фронтмен на Black Sabbath, е фотографиран на прошетка со негувателка само неколку недели откако ја откажа турнејата во Велика Британија и Европа. Во текот на изминатите неколку месеци, Ози претрпе голем број операции, а покрај тоа, води битка и со Паркинсоновата болест. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудската ѕвезда непрепознатлива, за прв пат видена по година и пол

По 18 месеци непојавување во јавноста, холивудскиот актер Џек Николсон конечно е виден на балконот на неговиот прекрасен имот во Беверли Хилс. Имено, неговата состојба со месеци ги загрижува неговите пријатели, кои стравуваат дека актерот ќе умре сам, исто како и неговиот поранешен сосед и колега Марлон Брандо. Во четвртокот …

Повеќе »

(ФОТО) Победникот на Евровизија ги загрижил фановите со својот изглед: „Човеку, внимавај малку“

Фронтменот на „Манескин“, Дамијано Давид, ги загрижил своите обожаватели со својот изглед на најновите фотографии. Пејачот на „Манескин“, кој со својот бенд победи на Евровизија во 2021 година, многу ослабел, ја скрати долгата коса и ја обои во руса боја, а тоа не им се допаѓа на фановите. Многумина од …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Charmed“ веќе го подготвила својот фустан за погреб и’ СЕ ПРОСТИЛА СО СИТЕ поради најопасната болест: Но на новата фотографија изгледа ФАНТАСТИЧНО и луѓето мислат дека има надеж!

Шенон Доерти, ѕвездата на „Charmed“ и саканата Бренда од култната серија „Беверли Хилс 90210“, денеска го прослави својот 52 роденден. Шенон Доерти на Инстаграм го одбележа денот со неколку роденденски честитки кои ги доби, а она што многумина ги воодушевува е нејзиниот неверојатен изглед, иако животот во последно време ја …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот актер завршил во болница

Американскиот актер Џејми Фокс завршил во болница поради итна медицинска помош, открила неговата ќерка Кортни Фокс. Семејството на социјалните мрежи објави дека 55-годишниот актер претрпел „медицински компликации“ поради кои требало да биде пренесен во болница. Претходно во Атланта ја сними акционата комедија „Back in Action“ со колешката Камерон Дијаз. View …

Повеќе »

(ФОТО) Откриено е дали принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на Чарлс III

Принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на неговиот татко, кралот Чарлс III во Лондон, а Меган Маркл ќе престојува во Калифорнија со синот Арчи и ќерката Лилибет, јавуваат светските медиуми. Бакингемската палата ја потврди информацијата во денешното соопштение, велејќи дека „со задоволство потврдуваат“ дека војводата од Сасекс ќе биде во …

Повеќе »