светски звезди

Починал глумецот од „Војна на ѕвездите“: Не ја издржал борбата со болеста

Британскиот актер Џереми Булок, кој го играше ликот на Боб Фет во првите три дела на „Војна на Starвездите“, починал на 75-годишна возраст. Според „Варајети“, актерот починал од компликации предизвикани од Паркинсонова болест. „Тој почина опкружен со своето семејство во болницата, откако се бореше со Паркинсонова болест. Тој имаше долга …

Повеќе »

(ВИДЕО) Слушнете како Том Круз вика на вработените и им се заканува со откази!

Актерот и продуцент Том Круз на лондонскиот сет на неговиот нов, седми филм „Невозможна мисија“ викувал и се заканувал на филмската екипа со откази поради пропуст во безбедносните антифилмски протоколи за снимање, пишува британски „The Sun“. Британскиот „The Sun“ наведува дека ѕвездата на акциониот филм, во своите обемни забелешки, негодувал …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот актер, два месеци по дијагнозата на канцер, соопштил дека се чувствува добро!

Џеф Бриџис споделил инфо за неговата здравствена состојба откако пред два месеци му бил дијагностициран лимфом. Холивудската ѕвезда се отворила за својата здравствена состојба, во понеделникот, потекцирајќи, дека се чувствува добро. Here’s the latest:• Feeling good• Shaved my head• Got a puppy – Monty• Had a Birthday – 71, man …

Повеќе »

(ФОТО) УСПЕШНИ И САМИ – Хари и Меган потпишале договор со „Спотифај“

Војвотката и војводата од Сасекс, Меган Маркл и принцот Хари, потпишале долгорочно партнерство со платформата „Спотифај“, на која наскоро ќе започнат да емитуваат подкасти, што ќе се однесуваат на различноста. Имено, нивните подкасти ќе се занимаваат со подигнување на свеста за различноста, преку различни перспективи и гласови, пишува Гардијан.   …

Повеќе »

(ФОТО) НБА ѕвезда ги исфрлил жената и детето од куќата поради 22. години постара љубовница

Кошаркарот на Minnesota Timberwolves, Малик Бисли привлекол големо внимание во последните денови поради неговиот бурен (вон)брачен живот. Во саботата, 24-годишната НБА Nвезда беила фатена како флертува со Ларс Пипен (46), на која ан Инстаграм и порачал дека го прави среќен. На почетокот на овој месец, тие биле фатени како се …

Повеќе »

(ФОТО) КОРОНА ВИРУС – Кристина Ковач во Шведска:„Се полошо ми е, а Брза помош тука доаѓа само ако умирате!“

Српската музичарка Кристина Ковач, која живее во Шведска, објавила на Твитер дека е позитивна на коронавирус. „Позитивно како врата, седми ден од болеста. Се влошува од ден на ден. Нема медицинска нега и следење на пациентите со КОВИД, само брза помош во случај на задушување/смрт”, напишала 46-годишната пејачка во Стокхолм …

Повеќе »

(ФОТО) Лејди Гага во топлес издание ги полудела фановите

Американската пејачка Лејди Гага позирала во „жешко“ издание за новата кампања на нејзиниот козметички бренд и со тоа ги воодушевила обожавателите ширум светот. Имено, пејачката ги воодушеви обожавателите минатата година кога конечно објави дека ќе ја лансира својата линија за шминка, а сега позира за официјалната страница на Инстаграм на …

Повеќе »

(ФОТО) Бали бег се огласил за разводот!

Турскиот актер Бурак Озчивит ги коментирал гласините за наводен развод со сопругата Фахрие Евџан со која е еден од најинтригантните познати парови во Турција. Познатиот Бали бег од серијата „Сулејман Величествениот“ и Фахрие Евџан, која нашата публика најдобро ја познава по улогата на Неџла во серијата „Кога лисјата паѓаат“, се …

Повеќе »

(ФОТО) Софија Вергара измамува воздишки и во „обично“ издание

Актерката Софија Вергара папараците ја снимиле кога одела на шопинг. Без оглед на тоа што не била средена, актерката докажала зошто важи за една од најпосакуваните жени во Холивуд со толку релаксиран стајлинг. Иако се приближува до својата петта деценија, една од најубавите актерки во Холивуд е секако Софија Вергара. …

Повеќе »