светски звезди

(ФОТО) ЈА СПУШТИЛ НА ЗЕМЈА – ГЛУМЕЦ И ОБОЖАВАТЕЛКА ЖЕСТОКО СЕ ИСПОКАРАЛЕ: На Твитер напишала дека е БЕЗОБРАЗЕН а тој БРУТАЛНО И ОДГОВОРИЛ – Сите застанале на негова страна а еве и зошто!

Актерот Тери Круз е претежно љубезен кон своите обожаватели, поради што многумина биле изненадени од објавата на една обожавателка која тврди дека бил безобразенкон неа, но веројатно не толку колку што била изненадена од неговиот одговор со кој ја спуштил на земја. I think the spookiest thing that happened last …

Повеќе »

(ФОТО) Славната пејачка го родила првото дете на 44. години: Воодушевила со оваа слика на Инстаграм!

Австралиската пејачка не ја крие својата радост поради пристигнувањето на наследникот на свет… Натали Имбрулија го роди своето прво дете на 44-годишна возраст преку вонтеланско оплодување со помош на анонимен донатор. Австралиската пејачка која во деведесеттите се прослави со својот хит „Торн“ среќните вести ги споделила на Инстаграм. „Моето срце …

Повеќе »

(ФОТО) ОТСЕКОГАШ ДИВА – Одамна знаеме дека Брена има слугинки дома, но нејзините вработени поради шокантен предлог од нeа избегале на Филипини!

Во последно време се зборуваше многу се пишува за важноста на слугите во куќата на Лепа Брена. Пејачката неодамна изјави дека не сака да губи време на домашни работи и дека е полесно да има некој да ги прави за неа. “Мајка ми ме научи како да готвам, тоа беше …

Повеќе »

(ФОТО) ХОЛИВУДСКИ ГЛУМЦИ ЗА МАЛКУ ЌЕ СЕ СТЕПАЛЕ поради една позната дама!

Во своите мемоари, Елтон Џон открил како добро познатите актери, на една вечера, ја донеле атмосферата до вриење… Благодарение на франшизите „Роки“, „Рамбо“ и „Платеници“, целиот свет знае дека Силвестер Сталоне знае да удри тешко. Излегува дека тој тоа скоро и го пробал врз неговиот колега Ричард Гир во расправија …

Повеќе »

(ФОТО) БОРБА – ПОЗНАТ ХОЛИВУДСКИ ГЛУМЕЦ ОБЈАВИЛ ЕМОТИВНА ПОРАКА: Пред една година на мојот син кој има 16. години му беше дијагностициран рак!

Актерот Вилијам Болдвин (56) на својот профил на Инстаграм објавил фотографија од неговиот син, Ванс, кој заболел со карцином пред една година, под која напишал емотивна порака. Вилијам објавил детали за болеста на неговиот син, кои не биле познати во јавноста до сега. Тој напишал дека неговиот син Ванс пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЕСТ ЗА ПОЧИТ: Глумецот и го честитал 100. роденден на својата обожавателка и сите ги разнежнил!

Најстарата обожавателка на Двејн Џонсон го прославила 100. роденден, а американскиот глумец по тој повод снимил видео и ја воодушевил Мери Гровер… Двејн „The Rock’ Џонсон (47) ја развеселил својата обожавателка со видео за роденден. Американскиот глумец на госпоѓа Мери Гровер и снимил персонализирана честитка по повод 100. роденден, а …

Повеќе »

(ФОТО) ХОЛИВУД И СЕ’ Е ВОЗМОЖНО: Популарната глумица, Блејк Лавли, третото дете го родила во потполна тајност уште пред два месеци

Глумицата Блејк Лавли своето трето дете го родила пред два месеци, јавуваат американските медиуми. Глумицата и нејзиниот сопруг, актерот Рајан Рејнолдс, успеале информацијата за породувањето да ја држат во потполна тајност и сеуште не е познато дали во семејството дошло момче или девојче. Веста за бременоста Блејк со светот ја …

Повеќе »

Почина легендарната актерка Дајен Керол

Керол беше номинирана за Оскар, а со светска слава се стекна како прва афроамериканска актерка која ја имаше главната улога во тв серијата „Џулија“, а притоа немаше улога на слугинка. Американската актерка и пејачка Дајен Керол почина вчера на 84 .години, соопшти нејзиното семејство. Нејзината ќерка Сузан Кеј информирала дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОЗНАТИОТ ТУРСКИ ПАР ГО ПРОШИРУВА СЕМЕЈСТВОТО: Ѕвездите на „Далеку од дома“ очекуваат уште едно момче!

Според видеото кое се прошири по турските медиуми очигледно е дека познатата турска актерка Бергузел Корел со сопругот Халит Ергенц го очекува второто дете… Познатата турска актерка Бергузар Корел со актерот Халит Ергенч се венча во 2009. година откако романсата ја почнаа на снимањето на серијата „1001 ноќ“. Славната актерска …

Повеќе »