светски звезди

НОВ СКАНДАЛ – Приватен истражител од палатата признал дека ги малтретирал Хари и неговата девојка: „Шмркав кокаин и уживав во лажна големина“

Приватен истражител изјавил дека тој бил дел од „немилосрдната“ медиумска култура која му го „грабнала“ нормалниот живот на принцот. Гевин Бароус, приватен истражувач на кралското семејство, се извинил за своето претходно однесување во „The Princes and the Press“ на Би-Би-Си, овој документарец ги истражува односите на принцот Хари и принцот …

Повеќе »

(ФОТО) Кралското семејство и Би-Би-Си се во војна

Кралското семејство на Велика Британија презело редок чекор објавувајќи заедничко соопштение во кое се осудува Би-Би-Си за давање кредибилитет на „претерани и неосновани тврдења“ во документарен филм што бил емитуван во понеделникот вечерта. Првата епизода од документарниот филм во два дела „Принцовите и медиумите“ се фокусирал на односот помеѓу принцот …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Раде Шербеџија поминала низ вистински ПЕКОЛ: По инвалидска количка паднала во депресија, а СЕГА започнала НОВО ПОГЛАВЈЕ

Луција Шербеџија решила да проговори за тешкиот период од нејзиниот живот кој сега е зад неа. Ќерката на Раде Шербеџија, Луција Шербеџија, тргнала по стапките на својот татко – се занимавала со глума и музика, а потоа ја погодиле сериозни животни проблеми. Сепак, Лусија успеала да се избори, а сега …

Повеќе »

(ФОТО) НЕПРЕПОЗНАТЛИВА! Холивудската миленичка, Џина Дејвис (65) НЕ ЛИЧЕ НА СЕБЕ на новите фотографии и сите се прашуваат што и се случило

Ѕвездата од „Телма и Луиз“ Џина Дејвис изгледала непрепознатливо за време на ретко јавно излегување. 65-годишната, е најпозната по значајните улоги во неколку култни филмови, меѓу кои и „Beetlejuice“ и „A League of their Own“. Таа ретко излегува во јавност Џина била видена како шета надвор во Лос Анџелес боса, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВАЖАТ ЗА ЕДЕН ОД НАЈХАРМОНИЧНИТЕ ПАРОВИ – НАЈУБАВАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ СЕ РАЗВЕДУВА? Актерката е во брак со 10. години помладиот пејач, а ОВОЈ потег ЗБУНИЛ многумина, се огласила и нејзината мајка!

Актерката Пријанка Чопра победи на изборот за Мис на светот во 2000. година и беше прогласена за „најубава жена на светот“. После тоа, убавата Индијка стигна до листите на најсекси и најпосакувани дами на планетата. View this post on Instagram A post shared by Priyanka (@priyankachopra) Од 2018. година е …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ И Е ЛЕСНО – УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ НА ШЕРОН СТОН: Актерката е целосно скршена, неодамна почина нејзиниот ВНУК, а сега доживеала нов УДАР!

Холивудската актерка Шерон Стоун на Инстаграм објави дека нејзината мајка Дороти (88) доживеала мозочен удар, и ги замолила своите придружници да се молат за нејзиното здравје. View this post on Instagram A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) Шерон Стоун деновиве ги обиколи европските градови и блескаше на гламурозни настани, …

Повеќе »

Спејси мора да плати 31 милион долари компензација на продуцентите на „Куќа од карти“

Познатиот американски актер Кевин Спејси ќе треба да плати 31. милион долари обештетување на компанијата која беше продуцент на серијата „House of Cards“ во која тој ја толкуваше главната улога, бидејќи доби отказ поради тужба за сексуално вознемирување. Продуцентската куќа MRC, која стои зад хит серијата за политички интриги во …

Повеќе »

На 28-годишна возраст ненадејно починал актерот Џои Морган

На 28-годишна возраст ненадејно починал актерот Џои Морган, најпозна по комедиите „Scouts Guide to the Zombie Apocalypse“, „Flower“ и „Compadres“. „Џои Морган почина рано наутро во неделата. Тоа беше шок кој не уништи сите нас кои го сакавме. Многу ќе ни недостига. Се надеваме дека сите разбираат колку е болно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОДЕКА НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ ТВРДИ ДЕКА ПРИНЦЕЗАТА ИМА МЕНТАЛНИ ПРОБЛЕМИ И СЕ ЛЕКУВА: Шарлин побегнала со милијардер!

За време на лекувањето, принцезата Шарлин се зближила поранешниот вереник на Наоми Кембел, рускиот милијардер Владимир Доронин, кој наводно и помогнал да ја надмине брачната криза. Принцезата Шарлин моментално се лекува во институција надвор од Монако, што го откри нејзиниот сопруг принцот Алберт откако повторно ја загрижи јавноста со нејзиното …

Повеќе »