светски звезди

(ФОТО) КАМЕРОН ДИАЗ ПРЕТЕРАЛА СО КОРЕКЦИИТЕ: Лицето на глумицата изгледа изобличено!

До неодамна големата холивудска ѕвезда тврди дека ужива во приватноста и далеку од светлата на шоу бизнисот. Последната улога ја имала пред пет години… Некогаш била позната глумица, но Камерон Диаз (47) во меѓувреме се повлекла од јавниот живот и веќе пет години ништо не снимила. Последната улога ја одиграла …

Повеќе »

На 59. години починала ѕвезда на филмот „Карате Кид“

Глумецот Роб Гарисон, многу попознат како Томи од филмот „Карате Кид“, починал во 59. година. „Роб беше прекрасна личност и амбасадор на наследството на ‘Карате Кид’“, рекол неговиот соработник за CNN. Причината за смртта засега не е позната. Роб се појавил во оригиналното „Карате Кид“ од 1984. година а потоа …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ СЕ ОДВОЈУВААТ: Шон Пен не крие колку е вљубен во 31. година помладата девојка

Пред три години холивудскиот глумец Шон Пен започнал врска со двојно помладата девојка Лејла Џорџ. На многумина тогаш нивната љубов им се чинела како хир, непромислен потег и скандал но Пен сега докажува дека годините се само бројка… И’, навистина, за нив годините се само бројка бидејќи 59. годишниот Шон …

Повеќе »

(ФОТО) БРЕД ПИТ ИМА НОВА ДЕВОЈКА која е духовен учител:Го добил ли глумецот тоа што го бара после разводот од Џоли?

Бред Пит (55) има нова девојка која не е од светот на шоу бизнисот, пренесуаат странските медиуми. Холивудскиот „шмекер“ впловил во романса со американската дизајнерка на накит и духовен учител, односно гуру, Сат Хари Калс (44), пишува Daily Mail. Откако му се припишуваа многу врски меѓу кои и онаа со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПРЕСЛАТКО БЕБЕ: Светот конечно го запознал петмесечниот син на принцот Хари и Меган Маркл

Првото дете на принцот Хари и Меган Маркл имаше шанса јавноста да го види само неколку дена по раѓањето во палатата Виндзор, а сега гордите родители конечно го претставија својот петмесечен син на светот за време на турнејата во Африка. Тие конечно излегоа во јавност со нивниот син Арчи, кој …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ВО ГРОБ ОДНЕЛ МНОГУ ТАЈНИ ЗА СМРТТА НА ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА: „Голема ѕверка“ од Скотланд Јард до смртта ширел лаги за загинувањето во Париз, а сега е откриено и ЗОШТО!

Заговор на британското семејство, непостоечката „фиат“ што ја предизвикал несреќата, бременоста на лажната принцеза – ова се само некои од приказните што ги подметна Џон Мекнамара. Светот сè уште беше во неверување поради смртта на принцезата Дајана и нејзиниот пријател Доди ал-Фајед кога, во зората на 1. септември 1997. година, …

Повеќе »

(ФОТО) ПОДОБРО МУ Е: Кетрин овојпат не морала да го придржува Мајкл Даглас!

Кетрин пред пристигнувањето на социјалните медиуми објавила видео со Даглас. Таа јавно му честитала на својот сопруг, кој бил номиниран за најдобар актер во љубопитна серија, но не ја освои наградата… Ова лето сопружниците Мајкл Даглас (74) и Кетрин Зета-Џонс (49) летуваа во Италија, а на фотографиите што ги снимија …

Повеќе »

(ФОТО) ОМИЛЕНИОТ ГЛУМЕЦ СЕ ВЉУБИЛ: После БРОЈНИТЕ ЖИВОТНИ ПРОБЛЕМИ нашол НОВА ЉУБОВ!

Се чини дека еден од најомилените актери се заљубил. Познатата холивудска ѕвезда Кијана Ривс очигледно најде нова љубов. Иако животот беше суров кон Ривс, се чини дека среќата конечно го натера да се насмевна. По многу животни трагедии кои го погодија актерот, како што е смртта на неговата девојка Џенифер …

Повеќе »

(ВИДЕО +ФОТО) ХАРИ И МЕГАН ПРИСТИГНАЛЕ ВО АФРИКА: Ќе го продолжат она што го започнала Дијана, но се дружеле па и танцувале!!!

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган, војвотката од Сасекс, ја започнаа својата прва официјална семејна посета на Јужна Африка. На првиот ден, тие посетиле проект за зајакнување на девојчињата во кој ги учат своите права и самоодбрана, пренесува АП. Според извештајот, големите воени сили биле распоредени низ целиот град …

Повеќе »