светски звезди

(ВИДЕО+ФОТО) Новите објави на Меланија Трамп „доказ“ дека веќе долго не го сака сопругот!

И’покрај тврдењата дека сè е во ред во нивниот брак, многумина се уште се убедени дека врската меѓу Меланија и Доналд Трамп, поранешниот американски претседател, не функционира долго време. Последните во низата причини за овие сомнежи се објавите на Меланија Трамп на Твитер по повод Денот на вљубените. Интересно е …

Повеќе »

(ФОТО) Алекса Балашевиќ за љубовта на татко му и мајка му: „Љубовта на мојот Џоле и Оља е уникатна!“

АЛЕКСА БАЛАШЕВИЌ, синот на Ѓорѓе и Оливера, уште минатата година раскажал за големата љубов на татко му и мајка му и истакнал колку е горд на фактот дека е нивно дете. „Денес е премногу лесно да се биде славен, и јас не сум само дете на славни родители, туку дете …

Повеќе »

(ФОТО) Фанови го посетуваат гробот на Ѓорѓе Балашевиќ

Панонскиот морнар беше погребан вчера на Новите гробишта во Нови Сад, во интимна церемонија на која присуствувало семејството и најблиските пријатели, околу 30. лица. Но, верните фанови почекале да си замине семејството и дошле да донесат цвеќе… Почест на Балашевиќ му беше одадена во Нови Сад, Белград, Загреб, Сараево, Сплит…скоро …

Повеќе »

Холивудскиот актер Џон Траволта наполнил 67. години, а ќерката Ела му честитала и на Инстаграм.

Холивудскиот актер Џон Траволта наполнил 67. години, а ќерката Ела му честитала и на Инстаграм. „Среќен роденден на најневеројатниот човек што го познавам. Ти не си само најдобриот татко на сите времиња, ти си и мојот најдобар пријател”, се зборовите со кои таа ја започнала нејзината нежна честитка. „Ти благодарам …

Повеќе »

ЗАМИНУВАЊЕ НА ПАНОНСКИОТ МОРНАР – Ѓорѓе Балашевиќ погребан со тамбураши кои ја свиреле „Оливера“

Ѓорѓе Балашевиќ беше погребан денес нешто пред 13. часот во Нови Сад во кругот на неговото најблиско семејство и неколку пријатели. Приватното обезбедување ги затвори сите влезови на гробиштата. Тој бил испратен од тамбурашикои ги пееле неговите песни, меѓу нив и песна со името на неговата сопруга Оливера. Како што …

Повеќе »

Последните часови на Балашевиќ:„Срцето му застана, докторите со часови плачеа…“

Веста за ненадејната смрт на Ѓорѓе Балашевиќ шокира многумина. Само што се дознало дека боледува од пневмонија и дека завршил во болница, Балашевиќ почина овој петок во Клиничкиот центар на Војводина. Срцето го издаде музичарот и дури сите напори на лекарите не можеле да му го спасат животот. До четвртокот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РАЃАЊЕТО НА ПРВАТА ЌЕРКА НАЈУБАВ И НАЈБОЛЕН МОМЕНТ: Се огласила првата ќерка на Балашевиќ и открила што посакал за 67. роденден

ЈОВАНА ЛОЛА БАЛАШЕВИЌ, првата ќерка на Ѓорѓе Балашевиќ, се огласила на својот Инстаграм профил по смртта на нејзиниот татко. Таа сподели видео од Ѓорѓе и Оливера како уживаат со своите внуци на неговата роденденска забава во нивниот семеен двор во Нови Сад. „Мислев дека вечерва ќе можам да избегам. Колку …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВО ЌЕРКА ПА БРАК: Сликата од венчавката на Балашевиќ и Оља кажува се за нивната љубов!

Прашањето е дали некогаш би слушнале многу песни на Ѓорѓе Балашевиќ доколку неговата Оливера не влезеше во неговиот живот уште во 1979. година. По скоро четири децении, нивната љубов беше трагично прекината. Многупати, Џоле зборуваше за нив како „битанга и принцеза“, а најубавата слика за таа љубов е онаа од …

Повеќе »

(ФОТО) СМЕТАЈ НА НАС – Молк пред домот на Балашевиќ, Оливера расплакана: Луѓе доаѓаат, палат свеќи, оставаат емотивни пораки…

Луѓето сè уште доаѓаат пред неговата куќа каде палат свеќи, оставаат ливчиња со емотивни пораки, играчки … Ѓорѓе Балашевиќ, кантавтор, почина на 19. февруари на 67-годишна возраст, откако помина три дена во болница. Луѓето сè уште доаѓаат пред неговата куќа каде палат свеќи, оставаат ливчиња со емотивни пораки, играчки … …

Повеќе »