светски звезди

(ВИДЕО) Повреда на очите, хернија, извадени ребра – Џејсон Момоа: „Докрајчен сум“

Џејсон Момоа (42) рекол дека бил повреден неколку пати за време на снимањето на филмот „Aquaman And The Lost Kingdom 2“, кој треба да излезе во декември 2022. година. „Стареам, што се случува“, се пошегувал холивудскиот актер, во вторникот, како гостин во емисијата кај Елен Деџенерис. „Ги уништив очите. Нешто …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Каде е таа? Нека дојде“: Потегот на Џони Деп расплакал девојка од Белград

Фановите кои синоќа го чекале Џони Деп пред белградски ресторан биле позитивно изненадени кога актерот одлучил да запознае обожавателка. Имено, кога Деп пристигна пред ресторанот, му пришла една жена и побарала автограм – „Те молам, за мојата ќерка, таа е тука“. Холивудскиот актер потоа праша „Каде“ и сакал да ја …

Повеќе »

(ФОТО) Никој не можел да го тргне погледот од бујните гради на Салма Хајек

Познатата актерка Салма Хајек синоќа присуствувала на прикажувањето на филмот „Eternals“ во Лос Анџелес, а по тој повод облекла долг, црн фустан кој откри добар дел од деколтето. Долгиот, црн фустан има нагласен шлиц кој е „граничен“ со златен паспул, а открива и дека поставата на фустанот е во златна …

Повеќе »

(ФОТО) Хиларија Болдвин позирала со шесте деца: „Такви какви што сме!“

Хиларија Болдвин ги држи своите деца близу. View this post on Instagram A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin) 37-годишната мајка има шест деца со сопругот Алек Болдвин: ќерките Кармен Габриела (8) и Марија Лусија Викторија, 7 месеци, плус синовите Рафаел Томас (6), Леонардо Анхел Чарлс (5), Ромео Алехандро …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон го привлекла целото внимание: Блеснала во долг фустан, а за нејзиниот струк се зборувало и во утринската програма!

Водителот на утринската програма, Ричард Медли, предизвикал голема реакција кај гледачите коментирајќи ја Кејт Мидлтон. Принцезата Кејт Мидлтон уште еднаш ги воодушевила сите со својот изглед за време на викендот. Кејт облекла вистински фустан на принцеза кој совршено го истакнал нејзиниот струк, за кој се зборувало и во утринската програма. …

Повеќе »

(ФОТО) ОВАА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА Е ПОДОБРА ОД СЕКОЈ ФИЛМ! Глумицата се вљубила во НЕГО, а потоа направила нешто ХРАБРО што жените ретко го прават!

Австралиската актерка Сара Снук (33) тајно се омажила за својот најдобар пријател Дејв Лосон, во кого се заљубила за време на карантинот поради коронавирусот. Sвездата од серијата „Succession“ и 43-годишниот Дејв се вериле во октомври минатата година, откако таа го запросила. Двојката се венчала во дворот на нејзината куќа во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Најтажната жена на светот“ ги загрижила фановите со новиот пост, и пишуваат: „Ти не си добро!“

МОНЕГАШКАТА принцеза Шарлин, „најтажната жена на светот“, како што ја нарекоа некои медиуми на денот на венчавката, објави фотографија на својот профил на Инстаграм каде позира со кралот на јужноафриканските Зулу луѓе, Мисузул каЗвелитини. „Ви благодарам за љубезноста и поддршката“, напиша Шарлин во описот на фотографијата, додавајќи „Bayede Nkos“, што …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОЈ НЕ ОЧЕКУВАЛ! ПОЗНАТИОТ АКТЕР (88) ОДИ ВО ПЕНЗИЈА: „Тешко ми е да се движам и повеќе нема улоги за мене, ќе се посветам на ОВА!“

Легендарниот актер сер Мајкл Кејн се повлекува од светот на филмот и театарот. Во интервју за Радио Би-Би-Си оваа недела, тој објавил дека се повлекува од актерството на 88-годишна возраст. Тој глумел во повеќе од 167. филмови и освои Оскар за улогата во филмот „Хана и нејзините сестри“ во 1986. …

Повеќе »

И’ НЕ Е НЕКОЕ ИЗНЕНАДУВАЊЕ: После една година брак актерот Шон Пен се разведува од 32. години помладата сопруга

Актерот Шон Пен се разведува од својата 29-годишна сопруга Лејла Џорџ, пренесува магазинот „People“. Австралиската актерка поднела барање за развод од 61-годишниот актер до Високиот суд во округот Лос Анџелес. Шон и Лејла се во брак една година. Причината за нивната разделба во моментов не е позната. Шон и Лејла …

Повеќе »