светски звезди

Збогум Смоки, Шурда…Починал Љубиша Самарџиќ

Љубиша Самарџиќ е роден на 19. ноември 1936.година во Скопје, во семејство на рудари. Легендарниот глумец, Љубиша Самарџиќ, починал во 81. година на живот. Љубиша во декември минатата година имал тешка операција на мозокот, а неговата здрвствен состојба последните неколку дена бил многу лоша. Во декември кога Самарџиќ бил на …

Повеќе »

Има обезбедување: Се појавиле детали за сурогат мајката на Ким и Кање

Сурогат мајката е во петти месец на бременост. Мажена е, завршила факултет и има две деца.Здрава е и во добра физичка форма, што на Ким и Кање им било многу важно. Ким Кардашиан (36) и Кање Вест (40) сурогат мајката ја нашле преку агенција. Славниот пар често ја посетувал и …

Повеќе »

(ФОТО) Не заработуваат само за себе: Ова се најхуманите спортисти во светот

Скоро и непоимливо е да се биде успешен спортист, без огледа со кој спорт се бави, да се нема хуманитарна организација, да не им се помага на децата… Во светот има многу луѓе на кои им треба помош и живеат на работ на егзистенцијата, се борат со болести или немаат …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Лопез провоцира со жешките настапи во Лас Вегас!

А кога не глуми и не снима нови песни и спотови, славната Џеј Ло настапува во Градот на гревот, Лас Вегас, каде се вратила, после пауза, да го одработи остатокот од турнејата за која секогаш се бара билет повеќе. Ова не можат да го направат ниту многу помлади жени. Дека …

Повеќе »

(ФОТО) Славната манекенка ја покажала ќерката: Најубаво дете во Холивуд!

Американските папараци успеале да ја сликаат славната манекенка Ирина Шајк во прошетка со петмесечната ќеркичка Леа де Сеин, која во почетокот на април ја добила со актерската ѕвезда Бредли Купер. Бидејќи двојката во јавност скоро никогаш не ги објавува деталите од приватниот живот, фотографиите на бебето, кое многумина го нарекле …

Повеќе »

(ФОТО) Ким Кардашијан се качила на дрво и позирала комплетно гола

Риалити ѕвездата после нападот во Париз престанала да биде толку активна на социјалните мрежи, а сега повторно почнала да ги објавува своите секси фотографии поради кои и има толку следбеници. „Многу сум горда што Мерт и Маркус ме фотографираа за нивната нова книга“ напишала Ким Кардашиан (36) покрај фотографијата која …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Британскиот магазин GQ ги доделил наградите за мажи на годината!

Лондон вчера бил во центарот на вниманието и домаќин на модните икони, актери, музичари, продуценти. Погледнете кој се’ беше награден на овогодинешните награди.Пристигна и тој момент од годината кога најголемите имиња во модата, музиката и културата доаѓаат во Лондон за британските награди на магазинот GQ за мажи на годината. Овогодинешното издание се случи вчеравечер …

Повеќе »