светски звезди

(ВИДЕО) Најбараната манекенка на светот објави расплакани фотографии: Испрати важна порака!

Бела Хадид, една од најбараните манекенки во моментов во светот, објави неколку фотографии на кои плаче, откривајќи дека често се чувствува несигурно и вознемирено. Помладата сестра на Џиџи Хадид изјавила дека инспирацијата за објавување фотографии од тежок период во нејзиниот живот дошла кога ќерката на Вил Смит, Вилов, зборувала за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сталоне открил дека на снимањето на Роки за малку ќе умрел: „Срцето почна да ми отекува!“

АКТЕРОТ Силвестер Сталоне открил дека додека ја снимал сцената за четвртиот дел на „Роки“ мислел дека ќе умре додека се борел со колегата Долф Лундгрен, кој го отелотворувал ликот на Иван Драго. „Првото нешто што го снимавме беше моето и неговото влегување и најава, а потоа дојде до тепачка. За …

Повеќе »

(ФОТО) ИСТРАГАТА Е ВО ТЕК: Против Алек Болдвин е поднесена приватна тужба

Член на екипата на филмот „Rust“, кој минатиот месец бил сведок на фаталното пукање за време на снимањето на една сцена, денеска поднел тужба за несовесно однесување против актерот Алек Болдвин и продуцентот на филмот. View this post on Instagram A post shared by Tanja Reuter (@tanja_reuter) Холивудскиот магазин Deadline …

Повеќе »

(ФОТО) На премиерата на „Гучи“: Два најдобри холивудски носови а со нив и Џаред Лето

Првата премиера на „Куќата на Гучи“ беше официјално одржана синоќа во Лондон, а на црвениот тепих се појавија водечките ѕвезди на филмот, меѓу кои и поп-пејачката Лејди Гага, која ја игра Патриша Регани, вдовицата на славниот Маурусио Гучи. Two of Hollywood's best noses and Jared Leto at the #HouseOfGucci red …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) За време на снимањето на „Сутјеска“, Ричард Бартон на војниците на СФРЈ им понудил облог што ретко кој го добивал!

Актерот Ричард Бартон водел живописен и турбулентен живот. Зад себе остави голем број анегдоти, од кои една е поврзана со Југославија и времето кога овде ја снимаше „Сутјеска“ и го глумеше Јосип Броз Тито. Познатиот актер седум пати беше номиниран за награда од Американската филмска академија за глума, но никогаш …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Актерот од „Пријатели“ е прогласен за најзгоден маж на светот за 2021. година

ИАКО американските медиуми неодамна пишуваа дека магазинот People ќе го прогласи актерот Крис Еванс за најсекси маж на светот, сепак титулата ја понесе неговиот колега Пол Руд. 52-годишниот актер останал немило изненаден кога дознал дека е прогласен за најсекси маж за 2021 година. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

АЛЕК БОЛДВИН ВОН СЕБЕ: Откако убил колешка, упатил апел до полицијата

Холивудскиот актер Алек Болдвин (63) на социјалните мрежи се огласи за трагедијата за време на снимањето на филмот „Rust“, ​​кога случајно ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс. Болдвин истакна дека полицајците треба да присуствуваат на снимањата за да ја следат употребата на оружје. – На секој филм или телевизиски …

Повеќе »

Починал актерот Дин Стоквел – од депресија, преку хипи патувања, до Златен глобус

Актерот Дин Стоквел, ѕвездата на научно-фантастичната серија „Квантен скок“, починал на 85-годишна возраст. Актерот почина од природна смрт, во неделата наутро, во својот дом. Имал богата актерска кариера, подолга од 70. години. Неговата најпозната улога е Адмирал „Ал“ Калавичи, научно-фантастичната серија „Квантен скок“, која траела пет сезони помеѓу 1989. и …

Повеќе »

(ФОТО) Пораката на Јелена Ѓоковиќ е лекција за сите што значи поддршка

Сопругата на најдобриот светски тенисер Јелена Ѓоковиќ со емотивна порака и слика… Нејзиниот сопруг го прослави новиот трофеј со најблиските, а Јелена објави нивна заедничка фотографија со децата со силна порака: View this post on Instagram A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) „Горди деца и мама на најдобриот татко …

Повеќе »