Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) Реакција на Нетфликс за гласините дека ги отстраниле филмовите од Џони Деп: „Стриминг сервисот не работи така, Деп е присутен…!“

Љубителите на филмовите на Џони Деп се вознемирија по информациите дека Нетфликс ги отстранил сите филмови со Џони Деп од Нетфликс САД и Нетфликс Австралија, на што реагираа од овој стриминг сервис со сериозна објава на нивната официјална страна, која ја пренесуваме во целост: „Неколку стории известуваат дека Нетфликс ги …

Повеќе »

(ФОТО) Нетфликс ги избришал филмовите во кои глуми Џони Деп

Филмовите во кои глуми холивудскиот актер Џони Деп повеќе нема да се прикажуваат на популарната платформа за стриминг Нетфликс во Америка и Австралија. Имено, „Нетфликс САД“ и „Нетфликс Австралија“ решија да ги избришат од својот каталог сите филмови во кои оваа холивудска sвезда толкува улоги. Причината за ваквата одлука наводно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Починал легендарниот дизајнер Пјер Карден

Францускиот дизајнер Пјер Карден починал во болница на 98-годишна возраст, потврди неговото семејство. Карден е роден во Италија во 1922 година, но како дете се преселил во Франција. Карден започнал да работи во модната куќа Кристијан Диор во 1946. година, кога придонесе за раѓањето на познатиот „Нов изглед“. Својата модна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова лесно би можело да биде ВИДЕО НА ГОДИНАТА: Совршено ги прикажува сите УЖАСИ на 2020!

На Инстаграм, музичарот по име Cee-Roo го сподели ова видео што е еден вид ремикс на настаните во годината во изминување. Објавата на Инстаграм ја лајкнале над 2. милиони корисници на таа социјална мрежа. Зошто видеото е толку популарно? За помалку од 4. минути, авторот на ова видео успеал совршено …

Повеќе »

(ФОТО) ПЕЈАЧОТ ОТКРИЛ ДЕКА МУ Е ПРОНАЈДЕН ТУМОР НА МОЗОКОТ: Објавил селфи и порачал:„Повеќе не се сеќавам на НЕКОИ ДЕНОВИ, тука има некаква магла!

Том Паркер (32), еден од пејачите од групата „The Wanted“, на својот Инстаграм објавил фотографија и на обожавателите им порачал дека има тумор на мозокот. Имено, тој додал дека два дена пред да се направи сликата, открил дека е болен. Веста, признава тој, го скршила и тој е благодарен на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Оливија Њутн Џон, се бори со четврт стадиум на канцер а на сите им посакала МНОГУ ЗДРАВЈЕ!

Актерката Оливија Њутн Џон испрати инспиративна порака до фановите додека ја продолжува храбрата битка со четвртиот стадиум на рак на дојка. Рвездата на филмот „Брилијантин“ изјави дека сака да и се обрати на јавноста со цел да обезбеди надеж по оваа тешка година за целиот свет. На видео објавено на …

Повеќе »

(ФОТО) БРАВО: Бијонси донира 500.000 долари на семејства кои поради корона се без „покрив над глава“

Бијонсе ќе исплати половина милион долари неповратни средства на луѓе кои се соочуваат со последиците од станбената криза предизвикана од пандемијата на коронавирусот. Луѓето ќе можат да се најавуваат на нејзината страница до 7. јануари 2021 година, објави пејачката на својата веб-страница. Парите ќе бидат распределени на 100 избрани лица …

Повеќе »

(ВИДЕО) Блаж Маротов ја промовира “Прекрасен ден” со желба за што побргу враќање на НОРМАЛНОТО!

Музичкиот творец Блаже Блаж Маротов синоќа ја претстави својата најнова авторска песна, „Прекрасен ден”, која ја сними како завршница на оваа, за него, многу успешна година на музички план, иако генерално за сите и насекаде тешка година. Со „Прекрасен ден” тој порачува: „Драги мои пријатели и обожаватели, специјално за Вас …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кралицата Елизабета на работната маса има слика од само еден принц

Голем број луѓе и оваа година ја следеле традиционалната божиќна порака на кралицата Елизабета Втора, при што забележале интересен детал – овој пат кралицата Елизабета на своето биро чувала слика од само еден принц. Нејзиното височество секоја година на Божиќ, 25 декември, им се обраќа на Британците и на другите …

Повеќе »