Сцена

(ФОТО) Анџелина Џоли и Салма Хајек во изолација поради коронавирусот

Пандемијата на коронавирус, исто така, ги стигна и хероите од филмот „Eternals“. Дизни потврди дека целиот тим е во изолација, бидејќи постои сомневање дека биле во контакт со вирусот. View this post on Instagram A post shared by Oz | Fashion + style (@fashionandroze) Актерките Анџелина Џоли, Салма Хајек, но …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Луѓето разочарани се шегуваат со споменикот на Тоше Проески во Нова Градишка: „Ако ова е Тоше, јас сум Пленковиќ!“

Вчера во Нова Градишка беше откриен споменикот на Тоше Проески, но многумина на социјалните мрежи почнаа да пишуваат дека статуата воопшто не личи на покојниот пејач. Откривање на споменикот на Тоше Проески во Нова Градишка „Намерата е добра, но статуата воопшто не личи на Тоше“, напиша коментаторот. „Добро е дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) “Barcelona gipsy balkan orchestra” ја обработи македонската традиционална песна „Море сокол пие“ од 1837 година – Одлична преработка!

Интернационалниот ансамбл „Barcelona gipsy balkan orchestra“ го претстави новото видео со обработка на старата, традиционална македонска песна „Море сокол пие“. Оваа песна датира од 1837. година, а на почетокот на 20 век, беа создадени неколку нови верзии. Песната, меѓу другите, ја изведоа Ханка Палдум, Тоше Проески … Иван Ковачевиќ од …

Повеќе »

(ФОТО) АЛЕК БОЛДВИН НЕ ГО ИСПОЧИТУВАЛ ЗЛАТНОТО ПРАВИЛО: Пиротехничар објаснил како дошло до трагедијата на снимањето на филмот!

АЛЕК Болдвин не го испочитувал златното правило за безбедност со вперување на оружјето кон друго лице, пишува Daily Mail. View this post on Instagram A post shared by Ann-Louise Holland (@venusandvesta) Зак Најт, инженер за пиротехника и специјални ефекти, рекол дека правило број еден е дека не смее да има …

Повеќе »

(ФОТО) КОЛКУ СЕ ПРОМЕНИЛ? Погледнете кaко денес изгледа Здравко Чолиќ!

Пејачот Здравко Чолиќ (70) веќе долго време не се појавува во јавноста. Неодамна Здравко Чолиќ се појавил во ресторан каде го пречека популарниот инфлуенсер Марко Маријоковиќ кој објавил фотографија со Кол. Колку се променил Здравко Чолиќ можете да видите на фотографијата која Марко ја објавил. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) ТАГА ВО ХОЛИВУД! Одржана комеморацијата за Халини Хачинс – присуствувал и Болдвин

АЛЕК Болдвин присуствувал на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателка што случајно ја убил во четвртокот кога пукал од реквизит пиштол кој по грешка бил наполнет со вистински куршуми. Болдвин заедно со сопругот и синот на трагично загинатата Хачинс присуствувал на комеморацијата со семејството и пријателите, јавуваат американските медиуми. Холивудскиот …

Повеќе »

(ФОТО) Хрватска направи споменик за Тоше кај Нова Градишка – близу местото на несреќата!

Беше миленик на цела бивша Ју и остана…Тоше Проески со својата песна и каризма освојуваше каде и да се појави, а признание за неговото дело, но и него како личност, доаѓа од Хрватска… „Хрватска одлучи да посвети споменик за нашиот Тоше кај Нова Градишка во близина на несреќата. Фала Хрватска“, …

Повеќе »

(ФОТО) 10. НАЈПЛАТЕНИ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ: Спортистите доминираат, глумците ги следат во чекор…

Славата и парите често одат рака под рака, а овие 10. најдобро платени познати личности го докажуваат тоа. Според магазинот GQ, на листата повеќето се спортисти. Кајли Џенер – 590 милиони долари Иако сè уште заработува од кариерата во реално шоу, главниот приход сепак доаѓа од брендот Kylie Cosmetics. Тоа …

Повеќе »

(АУДИО СНИМКА) ШОК! Протече СНИМКАТА од брза помош откако Болдвин ја усмртил колешката – Жена вреска и го обвинува ОВОЈ ЧОВЕК!

Слушнете што рекла помошничката сценарист! Невидена трагедија на филмскиот сет се случи кога актерот Алек Болдвин пукаше од пиштол, кој требаше да биде наполнет со „ќорци“ и во таа прилика ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот Џоел Суза. Истрагата ќе утврди како во него се пронајдени вистинските …

Повеќе »