домашни звезди

Панчо од „ДНК“ со директно прашање до власта: „Зашто никој не зборува за ова?“

СТОП за дискриминацијата на евент индустријата, порача Владимир Блажев – Панчо, со отворено писмо до власта и нивното менаџирање на последиците од корона-кризата. Ви го пренесуваме во целост: „Во денови кога секојдневно се шпекулира за тоа дали и кога ќе има избори и под кои услови, за тоа дали ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јана Стојановска за Бекстејџ: „Поради корона вирусот сум сама со син ми. Татко му е во Србија, го нема видено 3. месеци“

Корона вирусот и карантините разделија многу семејства, а такво искуство има и актерката Јана Стојановска… Актерката Јана Стојановска во септември минатата година го роди своето прво дете, но досега успешно го криеше од очите на јавноста. Но, деновиве Стојановска беше дел од естрадниот магазин „Бекстејџ“ каде за првпат и официјалнo …

Повеќе »

Додека Мартин се простувал од татко му, Весна Вучиќ открива што правела во самоизолација:„Преблагодарна сум им, не знам како ќе ги поминев тие моменти!“

Не е важно кој е популарен или анонимен, секој човечки живот исто вреди, мора да се покаже заедништво во ова зло кое се надвисна над човештвото. Таа солидарност, таа ситуација кога сме исти во болката, најдобро се гледаше на Инфективната клиника каде што престојував… Сопругата на нашето познато тв лице …

Повеќе »

(ФОТО) Владо Калембер тагува по пријателот ДРАГАН ВУЧИЌ:„Еднаш ќе запееме заедно!“

Хрватскиот пејал Владо Калембер се збогува со својот пријател, музичар и телевизиски водител Драган Вучиќ, кој во понеделникот почина од коронавирус. На својот профил на Фејсбук на фановите им објаснил дека Драган Вучиќ бил позитивен на корона врусот и дека осум дена минал во болница… Калембер му посвети емотивна објава …

Повеќе »

Дарк бендот Илузија се инспирираше во карантинот: Слушнете ја нивната изведба на песната „Тишина“

Следува мал проект од македонскиот дарк бенд Илузија. Тие ги користеа нивните паметни телефони и чистиот ентузијазам за да покажат дека под карантин сите можеме да направиме многу. Дури и она што претходно не се правеше, сега секој од нас е режисер, снимател, а некој совладува и видео-ефекти. И сето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Спасовска со „Црно и бело“ ја воодушевила Калиопи и… е финалист од четвртата недела!

KALIOPI FAN ART продолжува и открива нови таленти од регионот… Сите кои, во одредените категории, сакаат да се натпреваруваат можат да се пријават на ова регионално натпреварување во време кога поради корона вирусот сите мораме да седиме дома. Најновиот финалит, од четвртата недела е Марија Спасовска која реши за „пласман …

Повеќе »

Суперхикс повторно одушевија: И’ од карантин со нова песна и спот

Кога станува збор за забава, песна и многу скокање, на тоа поле Суперхикс се незаменливи долги години на македонската естрада. Карантинот не ги спречи, туку напротив, ги мотивираше да настане нивната нова песна „СКАрантин“ во домашни услови. Бунтовна, игрива и ексцентрична, „СКАрантин“ е песна во која ќе се пронајде секој …

Повеќе »

(ФОТО) Драган Вучиќ испратен во вечното почивалиште: Мартин во солзи му порачал „Нека те чуваат ангели!“

Драган Вучиќ денес беше погребан на гробиштата во Бутел, а го испратил синот Мартин со сопругата… Денес на градските гробишта во Бутел беше погребан композиторот, пејач и водител, Драган Вучиќ. На погребот присуствувал синот Мартин заедно со сопругата неколку блиски роднини и пријатели. Ситуацијата со корона вирусот не дозволи Драган …

Повеќе »

ИНТИМНА ИСПОВЕД ГОЦЕ МИХАЈЛОСКИ – ЕДЕН МЕСЕЦ ПОДОЦНА: Битката ја добив, војната ја изгубив(ме)

– Вирусот веројатно веќе стивнува, но по игра на случајноста ако почувствувате некакви симптоми не чекајте, јавете се на лекар! Подобро е да мислите дека го имате, а тестот да го покаже спротивното, отколку да мислите дека го немате, па да задоцните со лечењето. Можеби татко ми ќе имаше шанси …

Повеќе »