домашни звезди

(ВИДЕО) Нов успех на Антониа Гиговска: И’ покрај падот на сцената со извонредна интерпретација во полуфиналето на „Пинкови ѕвездички – Сите ѕвезди“ разбудила најдлабоки емоции!

„Ти немаше грешка. не паѓаат сите, Бог паѓања им дава на избраните. Бог го дава тоа на избраните, те оптегнува како стрела, така што вечерва си меѓу избраните“, навела Наташа Беквалац. Синоќа се одржа и првата полуфинална вечер од музичкото натпреварување „Пинкове ѕвездице“. Оваа вечер ја затвори нашата претставничка Антониа …

Повеќе »

(ФОТО) Среќен и горд татко: Влатко Стефановски со синот матурант и ќерката Ана

Колку и да е некој успешен, популарен, познат, сепак семејството е сржта околу која се најсилните емоции, гордост, среќа… Токму таков е и нашиот прославен музичар Влатко Стефановски. Секако дека му годат сите светски признанија, но оние од дома, од неговите деца, се најважни… Јан Стефановски, синот на македонскиот најдобар …

Повеќе »

Почина Момо Николовски

Сопругата на Момо Николовски со емотивната реченица „Јас и ти немаме крај“ се прости од својот сопруг, познатиот македонски пејач Момо Николовски… Животот не бира кога непријатно ќе не изненади и натера да се бориме за него… Животот е чудо кое ни носи радости, тага, но и ситуации во кои …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЛКУ И Е ВАЖНО: Марија го продава „евровизискиот костим“ за 5.000 долари

Нејзиниот изглед ја освои наградата „Барбара Декс“, која се доделува за најлошо облечен претставник Пејачката од „Ај кју“, младата Марија Ивановска, која заедно со партнерот Бојан Трајковски лани ја претставуваа Македонија на „Евровизија“, го продава костимот со кој настапуваше во Лисабон. Нејзиниот изглед ја освои наградата „Барбара Декс“, која се …

Повеќе »

(ФОТО) Надворешен советник за 50.000 денари месечно: Кој е Александар Ружин, надворешен советник на премиерот Зоран Заев?!

Александар Ружин има 36 години. Тој е член на Либерал демократската партија (ЛДП), исто како и неговиот татко Нано Ружин кој порано ја вршеше функцијата амбасадор во НАТО. Универзитетскиот професор Венко Андоновски и Александар Ружин, син на поранешниот дипломат и актуелен професор на ФОН, Нано Ружин,се надворешни советници на премиерот …

Повеќе »

Горан Таневски од „Мизар“ по повод 35 години кариера издава три нови албуми

Горан Таневски, фронтменот на „Мизар“ и еден од највлијателните вокали на југословенските простори, по повод 35 години од својата кариера издава три нови албуми и организира концерт со кој ќе се заокружи неговата плодна тридецениска кариера. Во пресрет на концертот кој ќе се оддржи на 13 јуни во МКЦ Таневски …

Повеќе »

(ВИДЕО) Владимир Дојчиновски маестро за музика и палачинки!

Секогаш скромниот и едноставен Владимир Дојчиновски, еден од најуспешните македонски композитори, аранжери и продуценти, ретко говори за себе, а уште поретко за својата приватност. Но, во едно видео на Фејсбук тој иткри уште една своја умешност – пржење и превртување палачинки… „Абе ги вртам на мал прст, алооо…“, напиша Дојчин… …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тони Зен го промовираше својот најнов албум „Од изворот на изборот“

Вчеравечер, во МКЦ клуб и ресторан, хип хоп артистот Тони Зен го промовираше својот шести по ред албум со наслов „Од изворот на изборот“. Пред повеќе стотици гости, најголем дел негови пријатели и препознатливи музички имиња од домашната сцена, Тони Петковски нескриено ја искажа радоста по повод излегувањето на неговиот …

Повеќе »

(Аудио) Ѓоко Ѓорчев повторно воодушевува: „I LL NEVER FALL IN LOVE AGAIN“ за некои нови музички стандарди!

Денеска, македонскиот Том Џонс, Ѓоко Ѓорчев ја објави својата нова песна. И’, не би било ништо чудно ако не сними кавер на неговата омилена песна од, исто така омилениот пејач, Том Џонс. „I LL NEVER FALL IN LOVE AGAIN“ доби кавер верзија за која се погрижија нашиот Ѓоко Ѓорчев и …

Повеќе »