домашни звезди

(ВИДЕО) Влатко Миладиновски после „Велат не нема“ новата година ја започнува со „Се вратив сине“ – емотивна печалбарска приказна!

Нашиот популарен пејач на народна музика Влатко Миладиноски, новата година ја започнува со промоција на нов спот, овој пат за темата „Се вратив сине“. Спотот е снимен во Швајцарија, поточно во Лозана и Морж, и на Козјак. Музиката и аранжанот за оваа песна ги направи неговиот брат Златко Миладиноски, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Некст тајм“ со музичка честитка за Божик: „Без разлика на верата, да сте здрави, живи, спокојни и среќни!“

Браќата Мартин и Стефан Филиповски споделија дел од семејната празнична атмосфера и со „Нешто ќе те питам бабо“ ги честитаа Бадник и Божик. Среќни празници, без разлика на верата, да сте здрави, живи, спокојни и среќни сите!, порачаа „Некст тајм“. Среќни празници,без разлика на верата да сте здрави живи спокојни …

Повеќе »

(ФОТО) РЕАКЦИЈА НА ЕФТО ПУПИНОВСКИ – МАКЕДОНСКИ ФЕНОМЕН: Самиот да се ставаш како граѓанин од ВТОР ред!

Ефто Пупиновски на 31. декември пееше на плоштадот во Охрид каде со граѓаните на македонскиот бисер ја дочека новата 2020. година но и сите присутни во Охрид ги воведе во Новата… На својот профил на Фејсбук, Пупиновски објави реакција по повод третманот на македонските изведувачи во однос на оние кои доаѓаат …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТОТ ОДИ ПОНАТАМУ: Јана Стојановска ја честиташе новата 2020 со фотка од синот!

Животот нема милост кон младата македонска актерка Јана Стојановска, ќерка на легендарниот актер Ненад и Силвија која во моментов е во домашен притвор, но радост во овие тешки моменти и е синчето… Младата македонска актерка Јана Стојановска во септември првпат се оствари во улогата на мајка, кога на свет го …

Повеќе »

(ФОТО) СЛАБОСТ:Јанко Илковски повторно воодушевен од својата ќерка!

Не случајно се вели дека врската помеѓу тетко и ќерка е посебна, има нешто што никој не може да го објасни но останува неописливата љубов…и гордост… Токму така се однесува и Јанко Илковски кон својата ќерка. Во јуни се пофали дека принцезата на тато матурирала, а сега со нешто што …

Повеќе »

(ФОТО) Даниел Кајмакоски и Ивана Петерс победници на „Твоето лице звучи познато“

Годинешната сезона на популарното шоу „Твоето лице звучи познато“ во кое како претставник од Македонија, учествуваше Даниел Кајмакоски заврши синоќа. Тимот 3 што го одреди продукцијата составен од нашиот Даниел кКјмакоски и Ивана Петерс убедливо ја однесе победата. Тие во последното издание на „ТЛЗП“ се претставија како Нели Фуртадо и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОПОЛ ДОМ ЗА СИТЕ:Кампања за реконструкција на живеалишта на социјално загрозени семејства со деца

Топол дом за сите и реконструкција на живеалиштана семејства со деца, кои се во социјален ризик и нехуманиживотни услови е целта на новогодишната хуманитарна кампања создадена од Здружението за хумано-општествен развој “Проект Среќа”. Кампањата се состои од донаторски броеви и наменска сметка на кои граѓаните и компаниите ќе може да …

Повеќе »

(ФОТО) СТРАШНО – СИЛВИЈА ЈОВАНОВСКА УАПСЕНА ПОРАДИ ШВЕРЦ НА КОКАИН: Пренесени 700. килограми а неа и се заканува голема КАЗНА!

Македонската 59-годишна театарска, филмска и телевизиска актерка Силвија Јовановска – Стојановска вчера е уапсена под сомнение дека е член на банда за шверц на кокаин, јавува Телма Телевизија. Според нивните извори, при шверц на 700. килограми кокаин од Шпанија, Стојановска им ја  овозможила „логистиката“ на двајца браќа, македонски државјани, од …

Повеќе »

(ФОТО) ЕДНА Е МАЈКА – Адријана Алачка со емотивен пост му го честитала роденденот на синот!

Домаќинка, пејачка, водителка, политичар…што и да е мајка си е мајка… Познатата водителка, пејачка и претседател на кулинарското друштво „Гастромак“ Адријана Алачки со емотивна посвета му го честиташе роденденот на синот Благоја, што ја проследи и со неколку фотографии од Благоја како дете и денес…. „Синко мој, токму на овој …

Повеќе »