домашни звезди

(ВИДЕО) НЕПОВТОРЛИВО И ОРИГИНАЛНО: „Балкан бенд“ ја пее македонската химна – ВИЗИОНЕРИ ПРЕД ВРЕМЕ уште од 2011. година!

Безвременски хумор и сатира…тоа се претставите, скечевите…на прославените македонски актери Тие со својот хумор и сатира не смееа до солзи…Претставите кои ни ги овозможија Ванчо Петрушевски, Гоце Тодоровски, Ѓокица Лукаревски, Благоја Чоревски, Владимир Дади Ангеловски, Емин Унџел, Димче Мешковски се едноставно БЕЗВРЕМЕНСКИ! „Балкан бенд“ се собира и прави нова химна. …

Повеќе »

(ФОТО) НОВ ПОРОК ИЛИ РЕКЛАМЕН ТРИК: Владо Јаневски секој ден во казино!?

Болен е, не е болен…Ќе има концерт…нема да има концерт…Тоа беа главно муабетите за Владо Јаневски по откажувањето на неговиот концерт во организација на „Авалон продукција“ и повторното презакажување… Како и да е, сега за Владо Јаневски се врзаа некои други муабети… ЧОВЕКОТ ИМАЛ ОПАСЕН ПОРОК! Демек, иако Јаневски со …

Повеќе »

(ФОТО) МАЛКУ РАБОТА МАЛКУ УЖИВАЊЕ: Зоран Заев со семејството на свадба „кај сватовите“

Пред патувањето во САД премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица и ќерката Александра бил на свадба кај семејството Проданови… Тоа и не е чудно со оглед на тоа дека неговата ќерка Александра Заева веќе подолг период е во врска со Иван Проданов. Македонскиот премиер со сопругата Зорица и ќерката Александра …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сузана Гавазова ја крена на нозе публиката: „Македонско девојче“ ечеше во Турција!

Македонската пејачка Сузана Гавазова имаше настап во Турција, на кој според видеото кое таа го објави на социјалните мрежи, присуствувале голем број Македонци кои живеат во Турција. Таа приреди вечер за паметење на која се пееше од „Македонско девојче“ до „Павле ми пие“, а се вртеше и оро. Освен со …

Повеќе »

(ФОТО) ГОРДОСТ: Ќерката на Влатко Стефановски стана доктор на науки во Италија

Ана, ќерката на легендарниот гитарист Влатко Стефановски, стана доктор на науки. Таа го одбрани докторатот на Универзитетот во Падова, Италија, а Влатко веднаш и се пофали дека таа докторирала и објави заедничка слика на „Инстаграм“. View this post on Instagram #thankyou #brijuni #kazalisteulysses A post shared by Vlatko Stefanovski (@vlatko_stefanovski_official) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Евро фест 2019: „Те сакам“ на Ѓоко Ѓорчев најслушана песна – но плени и со своите евергрини!

Синоќа во ДОМ на Армија во Скопје се одржа „Евро фест“ а наградата за најслушана песна му припадна на Ѓоко Ѓорчев за темата „Те сакам“(Сашо Ѓорѓиев, Огнен Неделковски,Филип Стевановски)… Но, по тој повод Ѓоко Ѓорчев имаше и шоу програма на која изведе неколку од своите најпознати евергрин  кавери, а за ова …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА: Популарниот музичар Aрчи станал татко на 60. години!

Повозрасните сигурно се сеќаваат на Арчи, музичарот кој настапи на неколку фестивали, „исфрли“ повеќе хитови…но, потоа преку ноќ замина во Дубровник (од каде што има потекло) и музиката ја остави на некои други… Златимир Аревски, познат во македонската јавност како Арчи, неодамна станал татко. Шеесетгодишниот пејач пред месец и половина …

Повеќе »

(ФОТО) Среќен роденден на Симон Трпчески: Најдраг подарок блузата дизајнирана од ќерката!

На 18. септември македонскиот маестро Симон Трпчески имаше роденден, јубилејниот 40.тти. И’, како секогаш кога станува збор за него – се е некако скромно, едноставно, симпатично… Така било и на неговиот роденден…Подароците, тортата, ерменскиот коњак се само дел од роденденската прослава но најважен подарок е блузата дизајнирана од неговата ќерка …

Повеќе »

(ФОТО) Александар Белов става крај на ергенскиот живот: Со фотографија од прстенот објави дека се вери со саканата Јелена

Македонскиот пејач, кој се прослави со учеството во шоуто „Операција Триумф“,Александар Белов има среќна вест – ја запроси својата девојка Јелена Станковиќ. 32-годишниот неготинец ја објави веста за свршувачката со фотографија од прстенот. View this post on Instagram Zvanično, DA 💍 A post shared by Aleksandar Belov (@aleksandarbelov) on Sep …

Повеќе »