домашни звезди

Маја Оџаклиевска открила дека имала „12. бракови“: „Еден се одолжи, друг се протегна…“

Пејачката Маја Оџаклијевска веќе долго време не настапува. Жената чија музика стана евергрин, понекогаш се појавува на телевизија или се појавува во јавноста кога треба да добие награда. Пи тоа таа неволно пее, а потоа се враќа дома што е можно поскоро, каде што е посветена на воспитувањето на нејзиниот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ РАМО ДО РАМО СО СИНОТ НА СЦЕНАТА НА ПАЛИЌ: Направил концерт за паметење, публиката не сакала да го пушти од сцената!

Синоќа, по четири години, сцената на Летната сцена во Палиќ беше домаќин на познатиот гитарист Влатко Стефановски, кој создаде атмосфера за паметење. Што се должи на фантастичните изведби на познатите песни, што се должи на големата енергија на која придонесе освежувањето во групата во која сега е синот на Влатко, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „МАГЛА“ – нова песна и една АПСОЛУТНО НОВА Антониа!

„Магла“ е насловот на најновата песна на Антониа Гиговска, која јавноста има можност денес премиерно да ја преслуша, а е дел од студискиот материјал што треба да биде комплетиран до крајот на годинава.   View this post on Instagram   A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa) Песната, во која …

Повеќе »

(ФОТО) Тијана ВООДУШЕВУВА со фотките во костим за капење: Нов режим на исхрана за вита и тенка става!

Пред извесно време пишувавме за диетата со која Тијана успеала да ослабне дури 45. килограми… View this post on Instagram A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) Иако многу нејзини фанови и префрлуваат дека е премногу „тенка’ таа се чини дека многу добро се чувствува во својата кожа за што …

Повеќе »

(ФОТО) Росана повторно ќе стане баба: „Среќни, пресреќни…! Ќерката на пејачката е бремена, а го откри и полот на бебето

Македонската пејачка Росана Сариќ – Тодоровска ќе стане баба во вторпат, а својата среќа ја сподели на Фејсбук со изјавата:„Среќни, пресреќни…Нашето внуче, нашиот Ноа ќе си добие братче, а ние уште еден внук…“ Имено, нејзината ќерка Ивана и нејзиниот сопруг, Англичанецот Џејмс Холт повторно ќе станат родители. Росана на својот …

Повеќе »

(ФОТО) „Бекстејџ“ сторија – Ќерките на Маја и Дарко Панчеви: „Никогаш не сме можеле да посакаме подобри родители“

Ќерките на Панчеви не се експонираат многу јавно, посебно не по медиумите. Меѓутоа, сепак сега за „Бекстејџ“ се појавија пред камери и проговорија за нивните родители. Познатата македонска двојка, Маја и Дарко Панчеви, заедно се повеќе две децении а меѓу другото се посебно горди и среќни родители на две ќерки …

Повеќе »

(ФОТО) ВРЕМЕ Е ЗА НАСТАПИ: Ѓоко Ѓорчев го најавува концертот по повод 30. години кариера!

Според последните информации во Македонија конечно „се олабавени“ мерките за корона вирус што значи дека се дозволени и концерти… Ѓоко Ѓорчев кој поради корона вирусот мораше да го одложи најавениот концерт во Дом на АРМ, се чини конечно дочека со полно срце да го најави концертот по повод 30. години …

Повеќе »

(ФОТО) Шоу на маестро Симон Трпчески со македонски дрес и шал

Македонскиот пијанист со светско реноме, маестро Симон Трпчески, вечерва ќе одржи концерт во Букурешт, Романија. Концертот е во рамки на „Македонската недела“ во романската престолнина, која е во организација на македонската Влада и Амбасадата во Букурешт. Гости на овој грандиозен настан ќе бидат Македонските репрезентативци кои утре ги очекува дуел …

Повеќе »

(ФОТО) Малечката Мартија освојуваше во „Ѕвездичките на Пинк“ а сега порасната покажува дека е тенка и вита девојка која ги собира машките воздишки!

Кога таа настапуваше на „Ѕвездичките на Пинк“ никого не оставаше рамнодушен…Блесакаше со своите настапи а покрај со гласот пленуваше и со извонредните кореографии. Но, девојчето порасна, и се чини го смени „жанрот“, но најмногу себе… Некогаш слатка мала, денес млада и талентирана пејачка, Мартија Станојковиќ блесна во регионалното музичко талент …

Повеќе »