диети

Експертите тврдат дека кимот е клучот за слабеење

Истражувањата покажаа дека кимот го забрзува метаболизмот и со тоа помага во процесот на слабеење. Триста Бест, регистриран диететичар, тврди дека водата со ким е идеален пијалок за побрзо слабеење, а многу други експерти се согласуваат со тоа. Важноста на кимот Кимот е богат со антиоксиданси, добар е за одржување …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џејми Оливер ослабнал 12. килограми и им дава совет на другите: „Јадете помалку месо!“

Поговорката вели: „Никогаш не му верувај на слабиот готвач“, но Џејми Оливер не се согласува. Готвењето сочинува голем дел од неговиот професионален и приватен живот, така што ова остави белег на неговата линија со текот на годините. Меѓутоа, славниот телевизиски готвач неодамна ослабна 12. килограми. Тој успеа со отстранување на …

Повеќе »

(Часови и денови) Месечева диета до крајот на годината: Нема јо-јо ефект и 24-часовно гладување!

Многу луѓе не сакаат диети кои бараат ограничувања во изборот на храна и ограничувања во бројот на калории, и, покрај тоа, тие често даваат само привремени резултати. Ако тоа е случај со вас, пробајте ја Месечевата диета, која ја регулира тежината и го чисти телото од токсини, а тежината не …

Повеќе »

Овие десет лоши навики влијаат на УСПОРУВАЊЕ НА МЕТАБОЛИЗМОТ

Обрнете внимание на секојдневните рутини, тие можат да бидат причина за бавниот метаболизам. Јадете премногу малку калории Јадењето премногу малку калории може да го забави метаболизмот. Иако губењето тежина бара дефицит на калории, може да биде контрапродуктивно ако внесот на калории падне премногу ниско. Кога драматично го намалувате внесот на …

Повеќе »

Што за автофагијата сознале лекарите од Калифорнија?

Лекарите од Калифорнија веруваат дека диетата што ја практикуваат се повеќе познати личности може да помогне во спречување на срцеви заболувања и дијабетес тип 2. Џенифер Анистон и Бенедикт Камбербач се едни од познатите фаци кои повремено се ставале на пост (автофагија) за да изгубат вишок килограми. Најпопуларната форма е …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) ЧАЈ ОД ЦИМЕТ ГО ЗАБРЗУВА МЕТАБОЛИЗМОТ И КАКО ОД ШЕГА ГИ ТОПИ КИЛОГРАМИТЕ: Но, само ако се подготвува на овој начин!

Задолжително запишете го овој рецепт Без соодветна исхрана и вежбање, губењето тежина е невозможно, но овој чај може значително да придонесе за ослободување на телото од вишокот тежина. Покрај топењето на масните наслаги, циметот го забрзува и метаболизмот. Најдоброто нешто во врска со овој чај е тоа што е целосно …

Повеќе »

ГМ диета: За седум дена – седум килограми помалку, и не, тоа не е мит, оваа диета навистина прави ЧУДА!

Според легендата, ГМ диетата (Генерал моторс) е осмислена за вработените во „Генерал моторс“ да се ослободат од вишокот килограми. Можеби таа приказна не е вистина, но тоа и’ не не интересира. Она што не интересира е како функционира оваа брза диета и кое е нејзиното мени. ГМ диетата има за …

Повеќе »

(Рецепт) ДОМАШЕН НАПИТОК ЗА СЛАБЕЕЊЕ – ГОТОВ ЗА ПЕТ МИНУТИ: Го топи салото и го забрзува метаболизмот, А ТРИКОТ Е ВО ЕДНА СОСТОЈКА!

Овој домашен пијалок ќе се ослободи од вишокот килограми многу брзо и без напор. Лесно се подготвува, има пријатен вкус и брзо ќе стане дел од вашата утринска рутина. Се покажа дека оцетната киселина има позитивен ефект врз нивото на ензими кои ја зголемуваат способноста на телото да согорува маснотии, …

Повеќе »

(Рецепт) ВИТКА ЛИНИЈА – Најефтин и најефикасен напиток за СЛАБЕЕЊЕ кој се прави од само ЕДНА СОСТОЈКА!

Доведете ја линијата до совршенство. Овој пијалок ефикасно топи килограми, а за неговата подготовка ќе ви треба само еден зеленчук, а тоа е зелката. Конзумирањето на овој зеленчук, без разлика дали е сирово, кисело или расол, има многу позитивни ефекти врз нашето тело. Зелката содржи бројни придобивки, како што се …

Повеќе »