диети

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА НА МАЈКА НА ТРИ ДЕЦА: Ослабела 60. килограми за повторно да се омажи за сопругот во венчаница од соништата!

Оваа жена е доказ дека кога навистина сакате нешто, можете да го постигнете тоа. Поради нејзините 123. килограми, Кристина Џордан (40) тешко можела да најде венчаница со вистинска големина за нејзината свадба во 2001. година. Со оглед на тоа што не била во можност да го носи омилениот модел на …

Повеќе »

Ако сакате да ОСЛАБНЕТЕ: ЧЕТИРИ СОВЕТИ за губење килограми ЗА СЕДУМ ДЕНА

Како што наближува пролетта, почнуваме да размислуваме за вишокот килограми што ги добивме за време на празниците За побрзо слабеење, решението не е по секоја цена да се откажете од сите јаглехидрати и автоматски да ги намалите оброците. Акцентот треба да биде ставен на борбата против „лошите навики“ кои сите …

Повеќе »

Напиток кој го забрзува метаболизмот, топи килограми и го чисти црниот дроб – потребни се само две состојки

Топлата вода со лимон ќе направи чуда за вашето тело, бидејќи ќе го забрза метаболизмот и ќе го реши проблемот со вишокот килограми. Пред да примените некоја од диетите, кои често имаат краткорочен ефект, размислете за природните начини како да го забрзате метаболизмот, а со тоа и да ги намалите …

Повеќе »

(ФОТО) Шварценегер со години се храни како веган. Еве како тоа влијаело на неговиот холестерол!

АРНОЛД Шварценегер јаде претежно растителна храна во последните пет години и тврди дека тоа му помогнало значително да го намали холестеролот. Легендата на бодибилдингот во својот најнов е-маил билтен пишува дека 80 проценти од времето јаде како веган. „Правам исклучок само за виенскиот стек“, напишал тој. Експертите сметаат дека неговиот …

Повеќе »

Кои точно јаглехидрати можете да јадете ако сте на диета

Кога одлучуваме да ослабеме, обично решаваме да се откажеме од јаглехидратите бидејќи мислиме дека лебот, тестенините и компирот се најчестите виновници за прекумерната тежина. Сепак, тоа не е така. Јаглехидратите се важна група на храна, тие се најголемиот извор на енергија во телото, бидејќи обезбедуваат гликоза која ја користи за …

Повеќе »

Диета која е хит од 1949 година: До 4,5 килограми помалку за две недели

Еден од најстарите регистрирани режими на здрава исхрана е диетата на познатата клиника Мајо, која е објавена во 1949. година. Толку години подоцна, оваа диета сè уште е во првите пет во светот, а во голема мера се заснова на консумирање здрава храна, контролирање на порциите и создавање позитивни навики.За …

Повеќе »

Помогнуваат во слабеењето: ПЕТ супер намирници за витка линија

Голем број намирници се пријатели на здравиот изглед, но за жал ретко сме подготвени да се откажеме од воспоставените навики и да ја наполниме нашата количка исклучиво со такви. Ви донесуваме 5. пријатели на добрата линија кои умеат да го исчистат насобраниот неред во телото и во соработка со вежбањето …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) МЕД И ЦИМЕТ за слабеење и исфрлување на отрови: Еве како да го подготвите овој моќен напиток

Разменувајќи искуства со колешката за детоксикација на телото, дознав за нејзиниот „таен“ метод кој, како што ми објасни, редовно го практикува и се чувствува (и изгледа) фантастично. Тајната е во моќната комбинација на мед и цимет. Заедно, овие две состојки се одлични за слабеење, особено во пределот на стомакот, бидејќи …

Повеќе »

НАЈИНТЕЛИГЕНТНАТА жена на светот открива: Ова се 8. тајни за совршена линија на секоја жена

Мерилин вос Савант е жена со највисоко ниво на коефициент на интелигенција и совршена линија. Најинтелигентната жена на светот, Мерилин вос Савант, ги открила тајните на „експертите“ за слабеење и нутриционистите, на кои жените трошат милиони долари. Оваа позната Американка учествувала во бројни проекти за подигање на свеста за знаењето …

Повеќе »