диети

(ФОТО) ПРИМЕР ЗА ВОСХИТУВАЊЕ – Се преполовил а имал 226 килограми:„Јас сум доказ дека е се’ возможно!“

Момчето кое поради лекови и љубовта кон брзата храна дотуркал до 226. килограми одлучил да ги промени животните навики у денес се подготвува да го оствари сонот од детството – да стане професионален борач… Момчето кое дотуркало до 226. килограми и се откажал од школувањето бидејќи се плашел дека нема …

Повеќе »

(ФОТО) За три месеци ослабнала 31. килограм: Без гладување и вежбање но и’ „мамење“!

Откако видела фотографии на кои биле четири генерации од нејзиното семејство, Ана Рејес (50), баба на пет внуци, за само три месеци „загубила“ 31,5 килограми, без вежбање, следејќи едноставен план за исхрана. Пред да ослабне за себе мислела многу лошо, била во депресија и немала самодоверба. „Немав никаков општествен живот, …

Повеќе »

Овој напиток е хит во светот: Се пие 15. дена и симнува 80. отсто маснотии од струкот и колковите!

Ви го откриваме рецептот за револуционерниот напиток кој благодарение на основната сосотјка – сода бикарбона – веќе за четири недели го забрзува метаболизмот и го поттикнува топењето на маснотиите од критичните подрачја. Ако сакате бргу да се ослободите од одвишните килограми испробајте го напитокот кој е многу едноставно да се …

Повеќе »

(ФОТО) Топлес модел на 59. години: Изгледа феноменално а ја открила и својата тајна

Керол Алт, „која жари и пали“ по интернет како топлес модел на 59. години ја открила тајната на својот изглед. Како што рекла во едно интервју, десертот е најзаслужен за нејзината фигура. Сепак, тука има и цака: Тоа е десерт направен од целосно сурови состојки. „Понекогаш само ќе нарачам тирамису …

Повеќе »

(ФОТО) Дали сте слушнале за „Тегла диета“? Хит е на социјалните медиуми, бесплатна и нема гладување!

Исхраната е многу едноставна, не се гладува, нема одредено времетраење, не чини ништо и доволно е само да се набави тегла. „Жената никогаш не е доволно тенка, а мажот доволно богат“ – тоа е стара поговорка, а секоја пролет припадничките на понежниот пол помислуваат дека преку зима ставиле неколку килограми. …

Повеќе »

(ФОТО) Лепа Брена го открила менито од диетата со која успеала да „истопи“ 17. килограми

Поминаа многу години откако Лепа Брена ја започна својата борба против тежината, но сè уште се зборува. Пејачката изгубила 17. килограми за само шест месеци, што и помогнало во понатамошниот процес, што сепак ја прави да изгледа беспрекорно. Таа е позната по тенките и долги нозе, а открила како го …

Повеќе »

(Рецепт) Секое утро пиела чаша јогурт со овој зачин: За еден месец ослабнала 7. килограми и го регулирала нивото на холестерол

Моќта на овој зачин во одржувањето на линијата и доброто здравје е неверојатна… Луѓето кои дневно јадат лажица мелен ким губат три пати побрзо на тежина во споредба со луѓето кои се на диета, но не го консумираат овој зачин, покажало едно истражување. Експериментот вклучил 100. жени кои пиеле чаша …

Повеќе »

Ако ви останат Велигденски јајца ова е идеална диета: За 14. дена 10. килограми помалку!

После оваа диета килограмите не се враќаат… Доколку сакате да истопите килограми, диетата базирана на варени јајца може да биде вистинско решение за вас, особено ако после велигденските празници ви останале вапцани јајца. Иако на оваа диета е дозволен мал број производи, научно е докажано дека ваквиот режим на исхрана …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Марк Волберг открил како истопил 5. килограми за 7. дена

Физичкиот изглед е многу важен за актерите, а некои за улога практикуваат екстремни диети и за само неколку дена губат телесната тежина. Актерот Марк Волберг се пофалил дека изгубил 4,5 килограми за само пет дена. Волберг, кој претрпел неколку трансформации во разговорот Entertainment Tonight, открил дека за некои улоги се …

Повеќе »