диети

(РЕЦЕПТ) ВЕЛАТ ДЕКА СО САСИ ВОДА МОЖЕ ДА СЕ ОСЛАБИ 3,5 КГ ЗА 7 ДЕНА: Напиток на нутриционистка за слабеење!

Овој напиток е здрав, освежителен и што е најважно, многу корисен за секој организам!Водата Саси го добила името по нутриционистката Синтија Саси, која ја напишала книгата „Диета за рамен стомак“, чиј главен совет за слабеење е зголемен внес на вода.Иако водата се смета за еден од најздравите пијалоци, таа всушност …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Култниот актер во своите 80-ти изгледа неверојатно, а тоа го должи на две навики

Ниту една животна навика не може да ви гарантира здравје или долг живот, но секако има и такви кои можат да ви помогнат да ја постигнете таа цел. Иако генетиката и животните околности можат да влијаат на вас, тоа не значи дека треба само да се занесете, туку треба да …

Повеќе »

Како, на едноставен начин, да воспоставиме контрола на калориите и чувство на ситост?

Голем дел од женската популација има проблем со прекумерната тежина. И покрај сите диети и напорни вежби многу жени не може да ослабнат, а проблемот лежи во таканаречената естрогена доминација. Имено, естрогенот, главниот женски репродуктивен хормон со својата функција стимулира зголемување на волуменот на женското тело и создавање, акумулација на …

Повеќе »

Може да слабеете и кога јадете слатки ако ги следите овие 4. стручни совети

ИАКО многу строги диети наметнуваат ограничувања за јадење слатки, некои експерти сметаат дека тоа не е вистинскиот пристап и дека доведува до лош однос со храната. Затоа, ако имате желба да јадете нешто слатко, треба да си удоволите. Ако сте љубител на десерти, но сакате да изгубите тежина, постојат многу …

Повеќе »

ПРЕД СЕКОЈ ОБРОК ИСПИЈТЕ ПОЛОВИНА ЛИТАР МЛАКА ВОДА! РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ ФАСЦИНАТНИ: Јапонска диета која топи килограми!

Јапонската диета се покажала како многу ефикасна за многу жени! Пиењето чаша млака вода од раните утрински часови станува се попопуларно кај луѓето кои сакаат да го забрзаат метаболизмот и да го исчистат телото од токсини, но јапонската диета со вода препорачува повеќе од тоа! Според терапијата за дебелеење препорачана …

Повеќе »

Кристијано Роналдо се колне во овие пет навики во исхраната

Тој играше на повеќе од 1.100 натпревари, постигна повеќе од 800 гола и освои многу достигнувања и награди, меѓу кои и Златната копачка и Златната топка, а беше прогласен за најдобар стрелец на Светското првенство. Секако, се работи за Кристијано Роналдо, икона која напорно работи и има посебен режим на …

Повеќе »

(ФОТО) Никогаш послаба – Колинда Грабар Китаровиќ во тесен црвен фустан изгледа како модел

Поранешната хрватска претседателка Колинда Грабар Китаровиќ присуствува на доделувањето на наградите на Атлантскиот совет во Вашингтон, за што ги информираше своите следбеници на Инстаграм. Таа за овој настан облече сензуален црвен фустан со машна кој ја следи линијата на телото и максимално го истакнува струкот. Колинда доби многу позитивни коментари …

Повеќе »

(ФОТО) НАВИКИ ВО ИСХРАНАТА ПОРАДИ КОИ ЏЕЈН ФОНДА НА 84. ИЗГЛЕДА 25. ГОДИНИ ПОМЛАДА: Како го постигнува тоа?

Сите знаеме дека Џејн Фонда долго време се занимава со здравјето и фитнесот. И без разлика дали сте биле обожаватели на нејзините видеа за вежбање во 1980-тите или понов обожавател на најновата сезона на „Грејс и Френки“ на Нетфликс, веруваме дека вие, како и луѓето ширум светот, се прашувате како …

Повеќе »

Како да го намалите вишокот килограми по природен пат без физичка активност или гладување!

Доаѓаат потопли денови! Помотивирани сме да излегуваме надвор, и да се дружиме со најблиските. Во плакарот веќе правиме замена на зимските со летните парчиња гардероба, и пробуваме да ги пробаме. Е тука кај поголемиот дел од нас, посебно повозрасните настанува разочарување. Не може да влеземе во истиот конфекциски број. Заклучокот …

Повеќе »