НАЈНОВО

(ГАЛЕРИЈА) Ноќта на вештерките пристигна и’ во Белата Куќа: Еве како семејството Трамп ги пречека гостите

Белата куќа денеска на големо се подготвува за ноќта на вештерките- празник кој се слави ширум Америка. По тој повод претседателот на САД Доналд Трамп и првата дама Меланија Трамп имаа отворен ден за сите посетители во Белата куќа и топло ги угостија. За жал иако семејството Трамп светот не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бугарите ја расплакале Лепа Брена!

Пејачката Лепа Брена се согласила да влезе во едно реално шоу, а многу брзо внатре и заплакала. Имено, таа, како гостинка, дошла во бугарското издание на „Големиот брат“, била само една вечер и лудо се забавувала. Учесниците добро ја дочекале, па и приредиле и’ специјално изненадување. Тоа до солзи ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сакале да го погребаат момчето кога сфатиле дека се случува нешто чудно

Сакале телото на момчето (24) да го префрлат во ковчег, но тогаш сфатиле дека тој сеуште дише… Ожалостеното семејство баш планирало да го погреба 24. годишниот Ватсон Френклин Мандујана Доротео кој починал после компликации на стоматолошка операција, кога забележале дека се случува нешто чудно. Сакале телото на момчето (24) да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Секогаш во форма: Путин вежба како да нема 65 години!

Владимир Путин е познат како многу дисциплиниран човек кога станува збор за дневната рутина но и вежбањето, како и спортските активности. Рускиот претседател Владимир Путин одсекогаш бил познат по тоа дека води грижа за себе, секогаш е во форма и смирен. Но кога е тренингот во прашање Путин изгледа немилосрдно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Повторно изненади: Роналдо во живо на фановите им го соопштил името на ќерката!

Кристиано Роналдо следниот месец ќе стане татко по четврти пат, но овој пат поразлично е тоа што јавноста ја знае мајката на неговото дете. Perfect pic 🙌🏽🔥 A post shared by Cristiano Ronaldo Junior ♕ (@cristiano.ronaldo.jrr) on Oct 29, 2017 at 6:48am PDT Kisses 😘 A post shared by Cristiano …

Повеќе »

(ФОТО) Еден од најпознатите холивудски мажишта се маскирал во девојче, можете ли да го препознаете?

На забавните преобразби кои ги донесува Ноќта на вештиците не се имуни ниту богатите и славните. Додека овие денови сведочиме за бројни помалку или повеќе успешни маски кои бројни славни одлучиле да ги покажат на разни холивудски случувања, една од најзабележителните е онаа на Брус Вилис во која се појавил …

Повеќе »

(ФОТО) Пред неколку месеци момче ја полило со киселина а сега го покажала фантастичниот изглед

Студентка и перспективна манекенка со својот роднина тргнала на прослава на 21. роденден, кога низ прозорецот на автомобилот момче им фрлило киселина. Изгорениците и на двајцата им го промениле изгледот, а откако пријателите собрале доволно средства да и помогнат, Решам Кан, ги поделила фотките од својот нов изглед. „Време е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Маки за слетување: Силен ветер го фрлал авионот на сите страни

Освен на земјата олујата предизвикала проблеми и во воздухот. Посебно тешко им било на пилотите кои морале да ги покажат сите свои вештини за да по силното невреме успешно ги приземјат авионите… Во олујата „Херварт“ која во неделата ја погодила средишна и северна Европа со удари на ветар до 180. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Потполно гола шета по светот, ја истражува природата и се фотографира

Младата Холанѓанка моментално се наоѓа во Австралија. Нејзиниот профил на Инстаграм е преполн со разголени фотографии, но следбениците не се бунат.Кога ќе видите за што станува збор нема ниту вие… Инстаграм е одлична платформа за самопромоција и рекламирање а корисниците го знаат тоа и успешно го искористуваат. Еден таков пример …

Повеќе »