„LIVELYYY” – Дигиталната изложба по повод 50-годишнината од постоењето на Францускиот институт во Скопје

Денес во Ист Гејт Мол, со почеток во 12:00 часот, а по повод 50-годишнината од своето постоење, Францускиот институт во Скопје и Ист Гејт Мол, имаат чест да ве поканат на отворање на дигиталната изложба „LIVELYYY” на Гијомит, во продукција на Еlektroni[K].

Од огромен мурал на рамна површина (6м х 10м) до „жив“ 3Д универзум низ зголемена реалност преку апликација на вашиот мобилен телефон.


Изложбата е отворена до 1 јуни 2024 година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се сеќаваме на истакнатиот македонски историчар на уметност и публицист Димитар Ќорнаков

Проф. д-р. Димитар Ќорнаков е роден во 1927 година во Стојаково, Гевгелиско. Тој беше македонски …