НАЈНОВО

(ВИДЕО) „Чија си“ на Тоше Проески на НБА натпревар во арената во Мајами: Уживање за секој Македонец!

Во спомен на непрежалениот македонски славеј на страната за Македонија на Фејсбук било споделено видео од случка од 2. ноември минатата година кога за време на кошаркарски натпревар била пуштена песната „Чија си“ од Тоше Проески. Екипата на „Мајами“ на свој терен со 108:96 била подобра од гостите од Сакраменто. …

Повеќе »

(ФОТО) Трговија со луѓе:Бројот на жртви на ропство во Велика Британија последните шест години се зголемил за 300 отсто

Според таа проценка 24,9 милиони луѓе се присилени да работат во фабрики, на градилишта, фарми, рибарски бродови и во проституција, а 15,4 милиони биле во бракови за кои не се согласиле. Три четвртини од нив се жени или девојчиња, а секој четврти роб е дете. Бројот на жртвите на модерното …

Повеќе »

Овие 10. нации можат убедливо најмногу да испијат

Испивањето алкохолни појалоци е „дисциплина“ која е повеќе или помалку е присутна во сите нации во светот. Во мноштво различни култури се пијат различни пијалоци. Тоа најчесто го следат обичаи и традиции врзани за одредени ритули на испивање. Но, што и да пијат, луѓето сакаат во тоа и да претеруваат. …

Повеќе »

Ѕвездата од серијата „Игри на престолите“ запросена со прекрасен прстен

„Рече ’ДА’“ напишал Џо под сликата од прекрасниот прстен кој е навистина уникатен… Вчера младиот музичар Џо Џонас на Инстаграм со обожавателите ја поделил среќната вест, дека неговата девојка Софи Тарнер се согласила да се омажи за него. Станува збор за црвенокосата ѕвезда од хит серијата „Игри на престолите“ за …

Повеќе »

(ФОТО) Неда Украден го покажала новиот изглед а фановите „ја исплукале“:„Чисто промашување, само те прави погрда“

Неда Украден објавила фотографија од снимањето на спотот за новата песна и ги изненадила фановите со новиот изглед. Неда за потребите на спотот вградила руси екстензии во косата и ставила малку појак мејкап од обично. „Никогаш не би рекол дека тоа е Неда“ коментирал еден обожавател кому новиот „look” на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вечерта пред смртта Тоше Проески го дал последното интервју,а тоа што го кажал многумина го памтат и денес

На 16.октомври 2007. година во тешка сообраќајна несреќа кај Нова Градишка животот го загуби македонскиот славеј Тоше Проески… Ниту десет години после трагичното загинување харизматичниот музичар не е заборавен, а илјадници луѓе и денес тагуваат по него, како и првиот ден. Ноќта порано, 15. октомври, само неколку часа пред да …

Повеќе »

(ФОТО) Десет најзгодни актери од турските серии

Актерите од турските серии не се популарни само во својата земја туку и ширум светот, па така и кај нас. Жените не остануваат рамнодушни на нивниот продорен поглед, на темниот тен и на мускулестите тела. И’ иако Турција е земја со многу згодни актери, ова се десетте најзгодни. 10. Арас …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дорис Драговиќ пред 34. години во бикини била вистинска „бомба“

Оние кои биле на еден од концертите кои Дорис Драговиќ деновиве ги имаше во салата „Лисински“ во Загреб биле воодушевени со нејзиниот настап, што и не чуди со оглед на тоа дека Дорис ја носи титулата на најдобар глас на Медитеранот, а на Евросонг го освоила четвртото место… Дорис Драговиќ …

Повеќе »

(ФОТО) Ја осудиле поради дебелината: Славната пејачка не им робува на трендовите, а сите зборуваат за нејзините килограми

Ријана не им робува на трендовите кога станува збор за фит фигура. Та последните месеци „ставила“ неколку килограми отповеќе,но приказните за дебелината ниту малку не ја вознемируваат. Пејачката од Барбадос ја фотографирал папарацо, како го напушта својот апартман во Њујорк. На себе имала црни чизми со бел детал на врвот, …

Повеќе »