НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО)  Премиерата на „Јас, Тониа“ во сенка на секси фустанот на Марго Роби

27. годишната глумица Марго Роби последните денови е секаде, а повод е промовирањето на нејзиниот нов филм „Јас, Тониа“. Филмот е биографска драма за славната лизгачка Тониа Хардинг, која имала многу интересен и бурен и’ приватен и’ професионален живот. А, синоќа во Лос Ангелес била одржана премиера на која сите …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Клуни ги донел близнаците во Лос Ангелес: „Каков татко ќе бидам ако не си ги извалкам рацете и менувам пелени!“

После повеќемесечниот престој во Европа, холивудскиот глумец со сопругата Амал и близнаците Ела и Александер се вратил во Лос Ангелес. Четиричленото семејство на аеродромот ги пречекале блиските пријатели, сопружниците Синди Крафорд и Ренде Гербер Откако во почетокот на јуни станал татко на близнаците Ела и Александер, холивудскиот глумец Џорџ Клуни …

Повеќе »

(ФОТО) Дречливо издание во кое само Ирина Шајк може да изгледа секси

Новопечената мајка, Ирина Шајк,изгледа како никогаш да не родила – совршено! Како и успева тоа? Новопечената мајка, Ирина Шајк,изгледа како никогаш да не родила – совршено!И’ додека тато Бредли Купер миленичката ја чува дома, преубавата мајка одработува бројни модни евенти. Откако прексиноќа на доделувањето на наградите Fashion во Лондон „ја …

Повеќе »

Џони Холидеј, „францускиот Елвис“, починал на 74. години

Џони Холидеј, пејачот познат под прекарот „француски Елвис“, кој го популаризирал рокенролот во таа земја, починал во 74. година после долга борба со рак на белите робови, известила денес, неговата сопруга, глумицата Летиција Халидеј (42). „Џони не напушти. Ги пишувам овие зборови не верувајќи. Сепак, вистина е. Мојот маж повеќе …

Повеќе »

(ФОТО) Нова колекција венчаници „White Ivy 2018“ од Антонија Ристовска!

Новата колекција венчаници White Ivy 2018 е оздадена со инспирација од тоа што идните невести најмногу го сакаат: софистицираност, гламур, единственост и дозанаромантика. Инспирирана од винтиџ модата и посакуваниот ретростил, во создавањето на новата колекција ја пренесува ретронишката и и дава младешки призвук и урбана нота. Раскошот од богати везови …

Повеќе »

(ВИДЕО) Масимо Савиќ: Беби Дол и јас се разделивме грдо, во „нељубов“…

Во осумдесеттите го снимиле дуетот „Sunca sja, trava miriše“, а биле повеќе од колеги. Масимо и Беби Дол тогаш „се забавувале“, а на настапите во живо, сметат многумина, меѓу нив се чувствувала „искра“. Хрватскиот пејач се потсетил на својата врска со колешката од естрада, Беби Дол (55). „Се разидовме во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кејт Винслет открила кој секси глумец требало да глуми во „Титаник“ наместо Леонардо ДиКаприо

Иако од премиерата на култниот „Титаник“ минале повеќе од дваесет години, филмот и се’ во врска со него и понатаму им се многу интересни на милиони луѓе ширум светот. Откако режисерот, неодамна, објаснил зошто Џек не и се придружил на Роуз на вратата и така си го спаси животот, сега …

Повеќе »

Исчезнала Снежана Тројачанец!

Утрово во Скопје исчезнала Снежана Тројачанец, а нејзините најблиски побараа помош во нејзиното пронаоѓање… Драги пријатели, Ве молам помогнете. Утрово е исчезната мојата најсакана Снежана Тројачанец. Пред 7ч. Слаба, висока со прекрасни сини очи. Најверојатно е во пиџами и кафена јакна. Ве молам ако некој ја препознае, јавете. Населба Тафталиџе, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Писмата на Грета Гарбо го откриваат нејзиниот осамен и тажен живот

Колекција од писма на американската актерка со шведско потекло Грета Гарбо, која наскоро ќе се најде на аукција, откриваат колку оваа најенигматична ѕвезда на Холивуд била осамена. Колекцијата од 36. писма, напишани помеѓу 1930. и 1940. година ја прикажуваат Гарбо како „осамена и изолирана жена”, пренесува BBC. Гарбо, и покрај …

Повеќе »